TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

28.10.2013

14 kolejka za nami: Nowy wicelider. Arka coraz bliżej czołówki!

Po 14 kolejce 1 ligi na pozycję wicelidera awansował GKS Katowice. Nas cieszy dobra passa Arki, która zanotowała 3 mecz z rzędu bez porażki i rozgromiła na wyjeździe Puszczę Niepołomice 5:2. Dzięki temu zwycięstwu żółto-niebiescy zbliżają się coraz bardziej do ligowej czołówki.

 

Wysokie zwycięstwo zapewnili żółto-niebieskim strzelec dwóch bramek Piotr Tomasik oraz Tomasz Jarzębowski, Mateusz Szwoch i Michał Rzuchowski, którzy zanotowali po jednym trafieniu. Arka, mimo że pierwsza straciła w tym meczu bramkę, pokazała charakter i dzięki skutecznej grze zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.

 

Po stronie strat musimy niestety zapisać Marcina Radzewicza, który z powodu żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu ligowym przeciw Chojniczance. Uważać musi także Michał Szromnik, który ma na koncie już 3 "żółtka".

 

Lider GKS Bełchatów pokonał na własnym boisku Dolcan Ząbki 1:0, a gola na wagę 3 pkt. zdobył środkowy obrońca Maciej Wilusz. Potknięcie zanotowała natomiast Olimpia Grudziądz, która uległa Miedzi Legnica 0:2. Warto podkreślić świetną formę legniczan w ostatnich tygodniach. Po fatalnym początku sezonu, w ostatnich 5 meczach zdobyli oni aż 13 pkt. i w tabeli awansowali już na 9 miejsce. Świetnie spisują się także Tychy, które wygrały trzecie spotkanie z rzędu i wskoczyly ponad strefę spadkową (2:0 z Sandecją).

 

Z potknięcia Olimpii skorzystał GKS Katowice. „Gieksa” pokonała na wyjeździe, prowadzoną po raz pierwszy przez Mirosława Jabłońskiego, Termalikę Nieciecza 3:1 i tym samym wskoczyła na fotel wicelidera.

 

W 14 kolejce zwycięstwa na własnym stadionie odniosły także Wisła Płock (1:0 z Flotą) oraz Stomil Olsztyn (2:0 z Okocimskim). Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Kolejarza Stróże z Energetykiem ROW Rybnik, a w meczu Chojniczanki z Górnikiem Łęczna padł wynik bezbramkowy.

 

Na pierwszym miejscu w tabeli pozostaje GKS Bełchatów (27 pkt.), który wyprzedza GKS Katowice (25 pkt.)  i Olimpię Grudziądz (22 pkt.). Arka pozostaje na 7 miejscu, ale do „Gieksy” traci zaledwie 4 punkty.

Następna seria spotkań zostanie rozegrana w przyszły weekend.

 

Arka w sobotę (2.11) o godz. 17:30 podejmie na Stadionie Miejskim w Gdyni beniaminka Chojniczankę Chojnice.

 

Komplet wyników 14 kolejki 1 ligi:

 

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:5 (1:2)

 

1:0 – Paweł Moskwik 26’

1:1 – Tomasz Jarzębowski 33’

1:2 – Mateusz Szwoch 38’

1:3 – Piotr Tomasik 65’

2:3 – Patryk Kołodziej 77’

2:4  - Piotr Tomasik 78’

2:5 – Michał Rzuchowski 85’

 

Puszcza: Sobieszczyk – Zontek (73’ Szymonik), Biernat, Kołodziej, Mikołajczyk (46’ Borovcanin), Lizak, Rodin, Nowak, Cholewiak, Janik, Moskwik (60’ Biel)

 

Arka: Szromnik – Budka, Sobieraj, Juraszek, Tomasik, Jarzębowski (84’ Wojowski), Pruchnik, da Silva (69’ Rzuchowski), Szwoch, Radzewicz, Aleksander (88’ Jamróz)

 

Żółte kartki: Mikołajczyk (Puszcza) – Radzewicz, Szromnik (Arka)

Czerwona kartka: Radzewicz /90’- za dwie żółte/ (Arka)

 

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Widzów: 900

 

GKS Bełchatów – Dolcan Ząbki 1:0 (1:0)

 

1:0 – Maciej Wilusz 25’

 

GKS Bełchatów: Malarz – Basta, Baranowski, Wilusz, Szymorek, Ma. Mak (83’ Prokić), Baran, Sawala, Wacławczyk (89’ Rachwał), Mi. Mak, Bartosiak (62’ Renusz)

 

Dolcan: Leszczyński – Jakubik, Klepczarek, Matuszczyk, Świerblewski (62’ Tarnowski), Bazler (46’ Osoliński), Matuszek, Piesio, Wiśniewski, Mazek (87’ Prejs), Zjawiński

 

Żółte kartki:  Basta, Ma. Mak (Bełchatów) – Bazler, Piesio (Dolcan)

Czerwona kartka: Jakubik /67’- za faul faktyczny/ (Dolcan)

 

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: 1600

 

Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 0:2 (0:0)

 

0:1 – Zbigniew Zakrzewski 57’

0:2 – Adrian Cierpka 66’

 

Olimpia: Fabiniak – Pisarczuk, Łabędzi, Staniek (67’ Gawęcki), Woźniak, Frańczak (66’ Szczot), Piter-Bučko, Kłus, Smoliński, Rogalski (75’ Ruszkul), Cieśliński

 

Miedź: Ptak – Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Łobodziński, Bartoszewsicz, Cierpka, Szczepaniak (76’ Kasperkiewicz), Łuszkiewicz (46’ Madejski), Zakrzewski (69’ Grzegorzewski)

 

Żółte kartki:  Pisarczuk (Olimpia) – Wołczek, Midzierski, Łuszkiewicz, Grzegorzewski (Miedź)

 

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 800

 

Stomil Olsztyn – Okocimski KS Brzesko 2:0 (2:0)

 

1:0 – Paweł Głowacki 7’

2:0 – Dominik Kun 27’

 

Stomil: Skiba (72’ Mieczkowski) – Bucholc, Kucharski (90’ Mroczkowski), Remisz, Hempel, Jegliński, Głowacki, Lech, D. Kun, Bzdęga, Łukasik (51’ Żwir)

 

Okocimski: Pączek – Wieczorek, Jacek, Ryś,  Sobotka, Stefański (69’ Smoliński), Żołądź (46’ Szewczyk), Nawrot, Buras (75’ Cebula), Darmochwał, Wojcieszyński

 

Żółte kartki:  Łukasik, Żwir (Stomil) – Jacek, Darmochwał (Okocimski)

 

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 1000

 

Wisła Płock – Flota Świnoujście 1:0 (1:0)

 

1:0 – Krzysztof Janus 14’

 

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański, Góralski, Burkhardt (64’ Wlazło), Janus, Dziedzic, Kaczmarek (88’ Sekulski), Krzywicki (75’ Grudzień)

 

Flota: Gąsiński – Jasiński, Kieruzel, Stasiak, Opałacz, Wrzesień, Niewiada, Bodziony (60’ Nnamani), Szałek, Grzelak, Śpiączka (61’ Nwaogu; 67’ Arifović)

 

Żółte kartki:  Góralski (Wisła) – Grzelak, Szałek, Niewiada (Flota)

 

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

Widzów: 1500

 

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

 

1:0 – Damian Krajanowski 22’ (karny)

2:0 – Paweł Smółka 53’

 

GKS Tychy: Igaz – Małkowski, Kopczyk, Masternak, Mączyński, Krajanowski (46’ Chomiuk), Zunić, Liswski, Carnota, Dzięgielewski (76’ Grzybek), Smólka (80’ Flis)

 

Sandecja: Cabaj – Makuch, Szarek, Czarnecki, Mójta, Bębenek, Margol (74’ Zawiślan), Nather, Górski, Kosiorowski (60’ Szczepański), Fałowski (60’ Badaljan)  

 

Żółte kartki: Smółka (Tychy) – Bębenek, Kosiorowski, Mójta (Sandecja)

 

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

Widzów: 400

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – GKS Katowice 1:3 (1:2)

 

0:1 – Kamil Cholerzyński 7’

0:2 – Grzegorz Fonfara 12’

1:2 – Emil Drozdowicz 14’

1:3 – Grzegorz Fonfara 75’

 

Termalica:  Nowak – Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki, Foszmańczyk (46’ Sołdecki), Piekarski, Pielorz, Rybski (80’ Biskup), Drozdowicz, Kujawa (74’ Schulmeister)

 

GKS Katowice: Budziłek – Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Chwalibogowski (58’ Gancarczyk), Duda, Fonfara (89’ Goncerz), Cholerzyński, Wołkowicz (72’ Figiel), Pietrzak , Pitry

 

Żółte kartki: Czerwiński, Pleva, Jarecki (Termalica) – Pitry (Katowice)

 

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

Widzów: 1200

 

Chojniczanka Chojnice – Górnik Łęczna 0:0

 

Chojniczanka: Misztal – Chyła, Jędrzejczyk, Bednarek, Wojdyga, Feciuch, Mrozik (89’ Wypij), Plaskowski (56’ Ziąbski), Orłowski, Ropiejko, Mikołajczak (67’ Ostalczyk)

 

Górnik: Prusak – Tadrowski, Kalkowski, Szmatiuk, Mraz, Bonin, Nikitović, Zawistowski (68’ Zwoliński), Noqak, Szałachowski (84’ Sasin), Wiązowski

 

Żółte kartki:  Pląskowski, Mrozik, Ziąbski, Wojdyga (Chojniczanka) – Bonin, Tadrowski, Szmatiuk (Górnik)

 

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Widzów: 1500

 

Kolejarz Stróże – Energetyk ROW Rybnik 1:1 (1:0)

 

1:0 – Michał Stefanik 2’ (karny)

1:1 – Marek Gładkowski 47’

 

Kolejarz: Radliński – Gyźlak, Markowski, Szufryn, Cichy, Niane, Stefanik, Bajdur (59’ Danek), Bocian (46’ Majchrzak), Wolański, Trochim (76’ Rocki)

 

Energetyk: Skrzeszewski – Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba, Kurzawa (64’ Szatkowski), Jary (84’ Słodowy), Nowacki, Feruga, Kostecki, Gładkowski (71’ Buchała)

 

Żółte kartki: Niane (Kolejarz) – Feruga, Szary (Energetyk)

 

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)  

Widzów: 300

 

kk








Poprzedni Następny

Mapa Strony