TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

30.09.2013

10 kolejka za nami: Porażki liderów - przełamanie Arki!

10 kolejka 1 ligi trwała aż cztery dni, od czwartku do niedzieli. Porażek doznały zajmujące przed tą serią spotkań dwie czołowe lokaty: GKS Bełchatów i Dolcan Ząbki. Co najważniejsze, pogromcą lidera była Arka!

 

Zwycięstwo 1:0 zapewnił naszej drużynie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego Tomasz Jarzębowski, który osobiście „zapracował” na to, aby żółto-niebiescy mogli wykonać kołyskę dla jego syna Piotra. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0295_kopia_3bd5f1175d79557ba31a1689dc6e0759.jpg

 

Miejmy nadzieję, że gdynianie potwierdzą powrót do dobrej formy już w sobotę w meczu z Energetykiem ROW Rybnik. Najbliższy rywal odniósł w niedzielę pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując wyżej notowanego Górnika Łęczna 1:0."Pachniało" kolejnym ósmym już remisem, ale bramka padła w 86 min.meczu.

 

Niespodziewanej i bardzo wysokiej porażki doznał Dolcan Ząbki, który uległ Miedzi Legnica aż 1:4. Dla legniczan podobnie jak dla ROW-u była to dopiero pierwsza wygrana w bieżących rozgrywkach.Widać, że zgodnie z zapowiedziami po meczu w Gdyni trenera Adama Fedoruka,  forma Miedzi zwyżkuje.

 

Z wpadki drużyny spod Warszawy skorzystała Olimpia Grudziądz. Podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali u siebie Flotę Świnoujście 2:0 i awansowali na fotel wicelidera. To prawdziwy fenomen ligi. Zespół,  który zaczął rozgrywki od 0:5 u siebie z Dolcanem, jest już na drugim miejscu w tabeli!

 

Zwycięstwa odniosły także Puszcza Niepołomice (4:0 z Okocimskim), Chojniczanka Chojnice (1:0 z Sandecją) oraz Wisła Płock (1:0 na wyjeździe z Termalicą). Remisem 1:1 zakończył się mecz Stomilu z GKS-em Tychy, a w spotkaniu Kolejarza Stróże z GKS-em Katowice nie padła żadna bramka.

 

Po 10 kolejkach na czele tabeli, mimo porażki z Arką, znajduje się GKS Bełchatów przed Olimpią Grudziądz (obie drużyny po 20 pkt.) Ligowa stawka jest niezwykle wyrównana. Wystarczy wspomnieć, że zajmujący 3 miejsce GKS Katowice ma tylko 3 pkt. więcej niż plasująca się na 11 pozycji Flota Świnoujście.  

 

Kolejna ligowa kolejka rozpocznie się już w najbliższy piątek meczem Miedź Legnica - Kolejarz Stróże.

 

Spotkanie Arki z Energetykiem zaplanowano na sobotę (5.10) o godz. 17:30. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia na stadion!

 

 Wyniki 10 kolejki 1 ligi:

 

PGE GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Jarzębowski 71'

 

RELACJA I SKRÓT


PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Marcin Flis, Mateusz Mak, Szymon Sawala, Grzegorz Baran (81' Bartłomiej Bartosiak), Andreja Prokić (73' Raul Gonzalez Guzman), Kamil Wacławczyk, Michał Mak.

Arka Gdynia:
Michał Szromnik - Dawid Kubowicz, Michał Marcjanik (46' Kamil Juraszek), Tomasz Jarzębowski, Piotr Tomasik, Radosław Pruchnik, Adrian Budka (46' Marcus Vinicius), Marcin Radzewicz, Michał Rzuchowski, Arkadiusz Aleksander, Michał Szubert (81' Łukasz Jamróz).

Żółte kartki:
Flis, Baranowski, Basta, Guzman, Sawala (PGE GKS) oraz Juraszek, Kubowicz, Szromnik (Arka).

Czerwona kartka: Baranowski /85' za drugą żółtą/, Malarz /po zakończeniu meczu za niesportowe zachowanie/ (PGE GKS).

Sędzia:
Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 1520

 

Puszcza Niepołomice - Okocimski Brzesko 4:0 (1:0)
1:0 - Strózik 36'
2:0 - Nowak 71'
3:0 - Cholewiak 79'
4:0 - Nowak 81'


Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk - Szymonik, Lewiński, Biernat, Borovićanin, Biel (85' Czychowski), Uwakwe, Strózik, Nowak, Janik (82' Mikołajczyk), Moskwik (76' Cholewiak).

 

Okocimski Brzesko: Kozioł - Wawryka (46' Wieczorek), Jacek, Ryś, Sobótka, Darmochwał, Brud, Nawrot, Buras (66' Termanowski), Szewczyk, Wojcieszyński (77 Stefański).

 

Żółte kartki: Arkadiusz Lewiński, Longinus Uwakwe, Sebastian Janik (Puszcza) oraz Piotr Darmochwał, Daniel Brud (Okocimski).

Czerwone kartki: Daniel Brud /61' za drugą żółtą /, Piotr Darmochwał /84' za drugą żółtą/, Konrad Wieczorek /86' za faul/ (Okocimski).

 

Sędzia: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 500

 

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
1:0 - Maciej Ropiejko 15'


Chojniczanka: Konrad Jałocha - Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Grzegorz Wojdyga, Artur Pląskowski (52' Paweł Iwanicki), Jakub Mrozik, Krystian Feciuch, Marcin Orłowski, Maciej Ropiejko (60' Tomasz Ostalczyk), Tomasz Mikołajczak (89' Tomasz Wypij).

 

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Peter Petran, Arkadiusz Czarnecki, Kamil Słaby, Pavel Besta (69' Maciej Górski), Tomasz Margol, Rafał Zawiślan (76' Geworg Badaljan), Łukasz Grzeszczyk, Matej Nather, Fabian Fałowski.

Żółte kartki:
Jałocha (Chojniczanka) oraz Słaby (Sandecja).

 

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 2000

 

Olimpia Grudziądz 2-0 Flota Świnoujście
Maciej Rogalski 39, Marcin Smoliński 63

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Michal Piter-Bučko, Marcin Staniek, Marcin Woźniak - Robert Szczot (81 Sławomir Mazurkiewicz), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (90 Piotr Ruszkul), Dariusz Gawęcki, Maciej Rogalski - Adam Cieśliński (87 Adrian Frańczak).

Flota: Szymon Gąsiński - Mateusz Szałek, Michał Stasiak, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz - Tomasz Mokwa, Piotr Kieruzel (66 Marek Niewiada), Martins Ekwueme, Krzysztof Bodziony, Rafał Grzelak (85 Robert Kolendowicz) - Bartosz Śpiączka (58 Charles Nwaogu).

Żółte kartki: Piter-Bučko, Woźniak, Pisarczuk - Zalepa, Ekwueme, Stasiak.
Czerwona kartka: Michal Piter-Bučko (77. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: ok. 2000

 

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Tomasz Bzdęga 31'
1:1 - Dawid Dzięgielewski 53'


Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Arkadiusz Koprucki, Kamil Hempel, Paweł Głowacki, Bartosz Papka (57' Dominik Kun), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (87' Szymon Kaźmierowski), Daniel Michałowski (79' Paweł Łukasik), Tomasz Bzdęga.

 

GKS Tychy: Piotr Misztal - Adrian Chomiuk, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński, Damian Krajanowski (46' Damian Szczęsny) (89' Damian Czupryna), Łukasz Małkowski, Ivica Zunić, Patrik Carnota, Adam Imiela (46' Dawid Dzięgielewski), Paweł Smółka.

Żółte kartki:
Koprucki, Michałowski, Głowacki (Stomil) oraz Smółka (GKS).

Sędzia: 
Paweł Dreschel (Gdańsk).

Widzów: 1000.

 

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 1:4 (1:2)
0:1 - Szczepaniak 18'
1:1 - Zjawiński 27'
1:2 - Zakrzewski 44'
1:3 - Grzegorzewski (k.) 89'
1:4 - Garuch 90'


Dolcan Ząbki: Leszczyński - Długołęcki (69' Prejs), Klepczarek, Grzelak, Osoliński (75' Figiel), Jakubik, Matuszek, Piesio, Świerblewski (64' Tatara), Zjawiński, Wiśniewski.

 

Miedź Legnica: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz (76' Kasperkiewicz), Cierpka, Łuszkiewicz (63' Garuch), Łobodziński, Szczepaniak, Zakrzewski (67' Grzegorzewski).

 

Żółte kartki: Świerblewski (Dolcan) oraz Cierpka, Zasada (Miedź).

 

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 450

 

Energetyk ROW Rybnik - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

1:0 Mariusz Muszalik 86'

 

ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Sławomir Szary, Daniel Kutarba, Rafał Kurzawa, Szymon Jary (72' Marcin Nowacki), Mariusz Muszalik, Daniel Feruga (64' Marek Gładkowski), Kamil Kostecki, Idrissa Cisse (46' Mateusz Szatkowski).

 

Górnik: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Julien Tadrowski, Maciej Szmatiuk, Patrik Mraz, Grzegorz Bonin (68' Nikolajs Kozacuks), Paweł Zawistowski, Veljko Nikitović, Sebastian Szałachowski (77' Bartłomiej Niedziela), Tomasz Nowak, Łukasz Zwoliński (78' Michał Paluch).

 

Zółte kartki: Mariusz Muszalik, Sławomir Szary (ROW) - Maciej Szmatiuk (Górnik).

 

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 2200

 

Kolejarz Stróże - GKS Katowice 0:0 (0:0)


Kolejarz Stróże: Radliński - Gryźlak, Szufryn, Markowski, Cichy - Bajdur (92' Szymański), Niane, Bocian, Trochim, Wolański - Rocki (69' Majchrzak).

 

GKS Katowice: Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Wróbel (74' Goncerz), Pitry, Duda, Fonfara, Wołkowicz (82' Chwalibogowski) - Figiel (63' Gancarczyk).

 

Żółte kartki: Rocki, Niane (Kolejarz) oraz Jurkowski, Kamiński, Fonfara (GKS).
Czerwona kartka: Niane /71', za drugą żółtą/ (Kolejarz).

Sędzia
: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 400.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 - Dziedzic 34'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak - Piątek, Czerwiński, Pleva, Horvath (61' Schumeister), Jarecki, Kiełb, Ceglarz (72' Drozdowicz), Pielorz, Rybski (81' Sołdecki), Kujawa.

Wisła Płock:
Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Mysona, Sekulski (80' Grudzień), Janus, Góralski, Burkhardt (75' Wlazło), Dziedzic (90' Nadolski), Hiszpański.

Żółte kartki: Horvath, Kiełb, Pleva, Czerwiński (Termalica) oraz Sekulski, Janus, Nadolski (Wisła).

Sędzia:
Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 1100

 

 

 

 kk, tr








Poprzedni Następny

Mapa Strony