18.08.2013

PP: Arka - Ruch pd.3:2. Wielki bój przez 120 minut

Arka wyeliminowała z Pucharu Polski ekstraklasowy Ruch Chorzów i o cwierćfinał będzie rywalizować z Koroną Kielce! Świetne emocje zwlaszcza w doliczonym czasie gry dostarczyli dziś arkowcy swoim kibicom!

1/16 Pucharu Polski

Arka Gdynia - Ruch Chorzów  3:2 (2:2, 1:1, 0:1)
Bramki: da Silva 63', Szubert 95', Tomasik 112' - Brodziński 45', Włodyka 95'

Arka: Szromnik - Kubowicz, Sobieraj (46' Jarzębowski), Marcjanik, Radzewicz - Glauber, Rzuchowski (67' Tomasik), Pruchnik, Wojowski (55' da Silva) - Jamróz  - Szubert

Ruch: Kamiński - Babiarz, Brodziński, Stawarczyk, Dziwnel (90' Konczkowski), Janoszka (71' Włodyka), Tymiński (46' Jankowski), Surma, Kowalski, Starzyński, Sultes

Żółte kartki: Kubowicz, Marcjanik - Brodziński, Starzyński

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork)

Widzów: 4303

Zapraszamy na kulisy meczu w ARKA-TV

0 min - sporo roszad w podstawowych jedenastkach obu zespołów, zgodnie z przewidywaniami.

3 min - początek dość spokojny, żadna z drużyn nawet nie zbliżyła się w poblize pola karnego prrzeciwnika

5 min - rzut rozny dla gosci, ale nic z niego nie wyszło

8 min - dalekie zagranie w kierunku Jamroza, który był bliski wyjścia zwycięsko z pojedynku z Brodzińskim, ale sedzia uznał, że były obrońca Arki nie faulował

11 min - z rzutu wolnego dośrodkowywał Pruchnik, lecz zrobił to zbyt nisko i nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Kamińskiego

13 min - próba akcji dwóch byłych arkowców Brodzińskiego i Kowalskiego, na szczęście bez poważniejszego zagrożenia dla Szromnika

16 min - kapitalne zagranie Rzuchowskiego do wchodzącego w pole karne Jamroza, który uprzedził Kamińskiego, ale bramkarz Rucho dobrze odczytał zamiary napastnika Arki i zablokował jego strzał!

19 min - mocne, dobre dośrodkowanie z rzutu roznego Pruchnika, zdołali odbić obrońcy Ruchu

23 min - Szubert od 40 metra biegł z piłką na bramkę Kamińskiego, ale w okolicy pola karnego obrońca z Chorzowa nie dał się nabrać na prosty zwód napastnika Arki

25 min - Kowalski nieoczekiwanie znalazł się na lewej stronie naszego pola karnego, zacentrował, ale dobrze ustawiony Marcjanik skutecznie interweniował

27 min - błąd Rzuchowskiego mógł wykorzystać Surma, ale fatalnie odegrał do partnera, co z łatwością przejął Pruchnik. Mogło być bardzo groźnie!

29 min - groźne wejście z prawej strony pola karnego Babiarza, który zacentrował do Sultesa, ale ten był na spalonym!

31 min - Kowalski znów z lewej strony pola karnego Arki. Jego dośrodkowanie spadlo na górną część poprzeczki i wyszło poza boisko.

33 min - pierwsza próba strzału zza pola karnego Arki. Jej autorem był Pruchnik, a piłka minęła słupek w  odłeglości ok. 1,5 metra od słupka

37 min - odnotowaliśmy pierwszy celny strzał na bramkę. Jej autorem Łukasz Tymiński z Ruchu. Szromnik spokojnie złapał piłkę.

40 min - potworne gwizdy na stadionie, bo Brodziński zagrywa ręką walcząc o piłkę z Jamrozem, a sędzia nie zareagował! Po chwili strzelał Rzuchowski, lecz wysoko na bramką.

42 min - Kubowicz bez pardonu wszedł w nogi Kowalskiego, żółta kartka dla obrońcy z Gdyni

45 min - gol dla Ruchu! Zagranie z rzutu wolnego Starzyńskiego dość przypadkowo trafia pod nogi Brodzińskiego, który mocnym strzałem pokonał Szromnika! Były obrońca Arki nie cieszy się ostentacyjnie z tego trafienia... Swoją drogą wydawało się, że "Broda" był na pozycji spalonej, ale wyjaśnią to z pewnością telewizyjne powtórki.

PRZERWA - mecz nie może porywać tempem i dużą ilością sytuacji podbramkowych, ale to nie przeszkodziło zawodnikom z ekstraklasy objąć w tym meczu prowadzenie. Intensywnie rozgrzewa się Jarzębowski, więc można zakładać, że pojawi się na boisku zaraz po wznowieniu gry. Najprawdopodobniej za Sobieraja.

50 min - w dobrej sytuacji znalazł się Wojowski, lecz przy próbie strzału potknął się i Kamiński bez kłopotu przejął piłkę

51 min - Marcjanik zaspał w defensywie i dość niespodziewanie Janoszka mógł oddać strzał. Na szczęście niecelny!

52 min - Szubert znów na dużej predkości wpadł z piłką w pole karne, oddał strzał po ziemi, lecz Kamiński nie dał się zaskoczyć!

53 min - Kubowicz otrzymał piłkę od Jarzebowskiego i spróbował strzału z 22 metrów. Słabo i niecelnie.

55 min - da Silva zmienił Wojowskiego. Młody skrzydłowy Arki nie rozegrał dziś najlepszych zawodów, ale zbiera konieczne doświadczenie w pierwszym zespole.

60 min - mocna, plaska centra da Silvy w ple karne pada łupem Kamińskiego. Na błąd bramkarza gości czekał już Szubert.

63 min - gooolll dla Arki! Z rzutu rożnego Pruchnik dośrodkował na głowę da Silvy, a ten wyrównał wynik meczu!

67 min - Tomasik zmienia Rzuchowskiego.

68 min - fantastyczny rajd Szuberta, który minął dwóch obrońców, a strzał kończący akcję dobrze obronił Kamiński!

70 min - głową strzelał Jankowski, dobrze broni Szromnik!

72 min - nieporozumienie na przedpolu Arki, na szczęście bez konsekwencji

75 min - Tomasik z 30m z rzutu wolnego - tuż nad okienkiem bramki Ruchu!

77 min - szybka akcja Arki zakończyła się niecelnym strzałem da Silvy z dystansu

82 min - doskonała okazja Tomasika, ktory zrobił zwód na lewą nogę i uderzył, ale po nogach obrońcow i mamy tylko rzut rożny!

83 min - w idealnej sytuacji mógł znaleźć się Jankowski, ale był na spalonym!

85 min - fantastycznie broni Szromnik po strzale Sultesa!

87 min - przycisnął w końcowce Ruch, na razie skutecznie bronią się gospodarze

90 min - Starzyński uderzył bardzo niecelnie z 18 metrów

KONIEC 2. POŁOWY - przed nami dogrywka! Druga połowa była już zdecydowanie lepsza od pierwszej i na szczęście z bramką dla Arki. Niestety nasz zespół musi grać dodatkowe 30 minut, czego obawiał się trener Sikora, ale miejmy nadzieję, że będzie warto!

94 min - Kubowicz z dystansu, ale bardzo niecelnie

95 min - gol dla Ruchu! Włodyka uderzył mocno i precyzyjnie z 16m i Szromnik był bez szans! Spory błąd na prawej stronie obrony, gdzie znalazło się dwóch zawodnikow Ruchu i osamotniony Glauber.

98 min - goooolll dla Arki! Dalekie zagranie Radzewicza do Szuberta, który wygrał przebitkę z Kamińskim i wyrównał stan meczu!

99 min - Stawarczyk opuścił boisko z powodu kontuzji, więc Ruch będzie kontynuował grę w dziesięciu! Na środek obrony gosci wędruje Surma.

103 min - katastrofalny błąd obrony Ruchu, którego nie wykorzystali najpierw Tomasik, a chwilę później Jamróz! Strzał tego drugiego zablokował obrońca.

105 min - szybka kontra Arki, doskonałe zagranie Szuberta do Jamroza, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę!

ZMIANA STRON - Arka gra z przewagą zawodnika, co po 105 minutach gry powinno mieć  duże znaczenie. Czy Arka zdoła uchronić kibiców przed loterią rzutów karnychi zapewnić sobie awans w dogrywce?

110 min - oba zespoły już wyraźnie zmęczone. Gra toczy sie praktycznie na stojąco

113 min - goooollll dla Arki!!! Świetna centra ze skrzydła da Silvy i Tomasik zamyka akcje pakując piłke pod poprzeczkę!

118 min - rzut wolny dla Ruchu z 22 metrów na wprost bramki Arki. Na szczęście w mur!

120 min - ręka obrońcy w polu karnym Ruchu i gwizdek arbitra milczy! Po chwili jamroz nie trafia głową z 5 metrów

KONIEC - Arka po heroiczenj walce awansuje do kolejnej rundy eliminując ekstraklasowy Ruch Chorzów!