10.08.2013

Wisła - Arka 2:1. Błędy Arki dały punkty Wiśle

Klops! Grając ponad 70 minut z przewagą jednego zawodnika, Arka nie zdołała zdobyć choćby jednego punktu w Płocku. Fatalne błędy gdynian pozwoliły beniaminkowi zdobyć dwie bramki , z których tylko jedną zdołali odrobić.

3. kolejka I ligi

Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1 (2:0)
Bramki: Krzywicki 24', Dziedzic 41' - Jarzębowski 68'

Wisła: Szczepankiewicz - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Mysona, Góralski, Burkhardt, Janus, Dziedzic (56' Sielewski), Kaczmarek (72' Grudzień), Krzywicki (82' Grzelak)

Arka: Szromnik - Kubowicz (68' Szubert), Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik - da Silva, Szwoch, Pruchnik, Radzewicz (62' Glauber) - Jamróz (46' Rzuchowski) - Aleksander

Żółte kartki: Góralski, Burkhardt, Magdoń, Radić - Aleksander

Czerwone kartki: Burkhardt (20' za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

0 min - skład Arki niczym nie zaskakuje. W trzecim meczu widzimy to samo zestawienie wyjściowe. W zespole Wisły oczywiście dobrze znany i lubiany w Gdyni Filip Burkhardt.

0 min - Arka w strojach żółto-niebieskich, Wisła na biało-niebiesko

1 min - już w pierwszej minucie Jacek Góralski zapracował na żółtą kartkę po faulu na Pruchniku

4 min - błyskawicznie żółte kartki kolekcjonują piłkarze obu drużyn. Tym razem otrzymał ją Arek Aleksander.

7 min - lewą stroną przedzierał się Radzewicz, wspomagał go Tomasik, ale uporali się z naszymi lewoskrzydłowymi obrońcy gospodarzy

8 min - Jarzębowski nie dał się oszukać Krzywickiemu w naszym polu karnym, ale Wisła ma rzut rożny. Krzywicki po tym stałym fragmencie mocno uderzył lewą nogą, ale "Jarza" skutecznie skierował piłkę za linię końcową!

11 min - w pierwszych minutach płocczanie grają bardzo agresywnie i nie chcą pozwolić rozkręcić się gościom. Z pewnością kosztuje ich to wiele sił, zobaczymy, na ile im ich starczy.

15 min - Burkhardt potężnie i celnie z ponad 30m, ale dobrze interweniuje Szromnik!

16 min - faulował Jarzębowski, ale "żółtko" otrzymał za zbyt szybkie wznowienie gry Burkhardt

17 min - i znów Burkhardt z dystansu pod poprzeczkę, ale ponownie dobrze zachowuje się w bramce Szromnik!

19 min - po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pruchnika, do strzału głową doszedł Kubowicz, ale piłka mija bramkę!

20 min - czerwona kartka dla Burkhardta! Faulował Pruchnika, a sędzia Kwiatkowski nie wahał usunąć się byłego piłkarza Arki z boiska!

23 min - ależ okazję zaprzepaścił da Silva! Radzewicz świetnie zagrał na prawej(!) stronie do linii końcowej, wyłożył Marcusowi, a ten fatalnie pudłuje!

24 min - gol dla Wisły. Gospodarze w dziesięciu zdobywają bramkę! Kaczmarek przejął piłkę w polu karnym po wrzutce Dziedzica, zagrał do Krzywickiego, a ten wpakował piłkę do bramki! Fatalnie zachowali się w tej sytuacji Szromnik i Jamróz... Ależ zemściła się zmarnowana okazja da Silvy!

25 min - Szwoch niecelnie z dystansu

26 min - Arka musi się szybko otrząsnąć z tego, co się stało, bo Szromnik tym razem świetnie interweniuje, ratując nasz zespół przed stratą drugiej bramki!

30 min - dalekie zagranie w pole karne Arki i znów niepewne zachowanie Szromnika! Na szczęście Krzywicki nie zdołał zapanować nad piłką.

33 min - znów Kubowicz główkuje po zagraniu z rzutu rożnego Pruchnika, lecz znów piłka mija światło bramki!

34 min - Krzywicki fauluje na kartkę Pruchnika, ale tym razem sędzia postanowił nie karać piłkarza Wisły

36 min - Ara gra w przewadze, ale nie potrafi tego wykorzystać. W środku boiskaubył Wiśle jeden zawodnik, a drugim jest młody Góralski, który również ma już na koncie żółtą kartkę. To gdynianie powinni wykorzystać!

39 min - duże zamieszanie w polu karnym Wisły, kilka prób strzałów, ale wszystko zostało zablokowane!

40 min - Tomasik zagrał w pole karne, a Magdoń tak interweniował, że piłka nieomal nie wpadła do płockiej bramki!

41 min - nie do wiary, gol dla Wisły! Strata Radzewicza na połowie zespołu z Płocka pozwoliła na wyprowadzenie kontryw proporcjach 3:1. Tej okazji nie zmarnował Dziedzic, który podwyższył wynik na 2:0!

44 min - strzał Tomasika z rzutu wolnego z 35 metrów... bez komentarza.

45 min - niecelna próba Radzewicza z dystansu.

PRZERWA - fatalnie wygląda ten mecz dla Arki. Od momentu, gdy gospodarze stracili jednego zawodnika, zaczęli zdobywać gole! Zespół Pawła Sikory w ogóle nie potrafi wykorzystać swojej przewagi, a płocczanie bezkarnie wykorzystują proste błędy gdynian. W przerwie nasz zespół musi przejść metamorfozę jeśli chce myśleć choćby o jednym punkcie.

47 min - mamy pierwszy(!) celny strzał na bramkę Szczepankiewicza. Dośrodkował z rzutu wolnego Pruchnik, a główkował da Silva, ale zbyt lekko. Od początku drugiej połowy mamy na boisku Rzuchowskiego, który zmienił Jamróza

50 min - Arka prowadzi grę, ale robi to bardzo powoli i przewidywalnie. Taka sytuacja jest oczywiście "na rękę" gospodarzom.

52 min - kilka zagrań na jeden kontakt, przyspieszenie i czysta sytuacja Szwocha! Nasz pomocnik jednak długo zwlekał ze strzałem i "setka" zmarnowana!

56 min - kolejna kartka dla pilkarza Wisły. Tym razem ukarany Radić.

57 min - rzut wolny z niemal narożnika pola karnego Wisły. Piłka po rykoszecie od jednego z arkowców opuszcza boisko.

59 min - Pruchnik niecelnie strzela z dystansu.

60 min - Arka praktycznie nie opuszcza połowy boiska gospodarzy. Niestety nadal niewiele z tego wynika.

61 min - kolejny niecelny strzał zza pola karego. Tym razem jego autorem jest Radzewicz, który chwilę później opuszcza boisko, a jego miejsce na placu gry zajmuje Glauber.

64 min - dużo prób dośrodkowań i zagrań prostopadłych w wykonaniu żółto-niebieskich, ale za każdym razem brakuje w nich precyzji

65 min - ładna akcja Tomasika przy linii końcowej, który wyłożył futbolówkę Rzuchowskiemu. ten strzela, ale lekko i wprost w bramkarza Wisły!

68 min - gooooll dla Arki! Wreszcie! Pruchnik z rzutu rożnego, a Jarzębowski głową zdobywa kontaktową bramkę!

71 min - ładny strzał tuż nad murawą Tomasika, który pewnie wyłapuje Szczepankiewicz!

73 min - znów uderzał Tomasik, tym razem w obrębie pola karnego i niecelenie

77 min - po starciu Glaubera z Krzywickim, Brazylijczyk zalał się krwią. Po uderzeniu łokciem nie wytrzymał łuk brwiowy Glaubera.

79 min - fatalna próba centry Pruchnika

81 min - niewiele konkretntego dzieje się pod bramką Wisły, choć piłka wciąż w posiadaniu gdynian. Nie wróży to najlepiej.

83 min - Wisła wykorzystuje każdą okazję do opóźniania gry, co wyraźnie wybija gdynian z uderzenia

84 min - nieudana próba strzału Rzuchowskiego. Wcześniej piłkę w pole kare wstrzeliwał Jarzębowski.

85 min - znów myli się Rzuchowski, tym razem minimalnie! Bardzo dobrze zagrał wczesniej Glauber na prawym skrzydle.

86 min - po raz kolejny Rzuchowski bliski okazji do strzału. Tym razem nasz zawodnik nie zdołał opanować piłki po zagraniu Tomasika.

88 min - bardzo niecelna próba uderzenia zza pola karnego Mateusza Szwocha.

89 min - teraz Sobieraj oddał strzał z dystansu. W światło bramki, ale bez problemów dla Szczepankiewicza.

90 min - Jarzębowski w pole karne, a tam najbliżej piłki był Rzuchowski, lecz ostatecznie bramkarz Wisły opanował sytuację.

KONIEC - jeśli Arka chce się liczyć w walce o awans, takie mecze nie mogą się jej przytrafiać. Grając z przewagą jednego zawodnika potrafili zdominować rywala, ale tylko raz posłali piłkę do siatki, podczas gdy ten wykorzystał szkolne błędy żółto-niebieskich i bezlitośnie ich wypunktował. Znów słaby mecz poza Gdynią zanotował najlepszy przed tygodniem Marcus da Silva, podobnie słabo zagrał Jamróz, a z kolei z dobrej strony pokazali się Rzuchowski, Pruchnik i strzelec bramki Jarzębowski. Mając jednak tye słabych punktów pierwszej lidze ciężko o punkty.