07.05.2013

Nasi rywale w liczbach: Miedź Legnica.

„Arkowcy” odzyskali skuteczność i zdobyli w ostatnich trzech spotkaniach 9 punktów. Mecz z GKS- em Tychy pokazał, że Arka potrafi prowadzić grę, a do tego strzelać bramki. Okazją na kolejne zwycięstwo będzie  mecz z Miedzią. O tym, że nie będzie to "spacerek" przekonuje bilans obu drużyn. Zawsze wygrywał do tej pory gospodarz.

Podopieczni Bogusława Baniaka zajmują 6 miejsce w tabeli z 45 punktami na koncie, wyprzedzają żółto- niebieskich o 4 oczka. W przerwie zimowej w drużynie Miedzi doszło do kilku zmian. Chyba największymi wzmocnieniami było pojawienie się Grzegorza Bartczaka oraz Artura Marciniaka z Warty Poznań. Z zespołu odeszli natomiast m.in. Ben Starosta oraz Kamil Hempel, który ma za sobą epizod w Arce. Zdyskwalifikowany został natomiast Wojciech Łobodziński.

Bilans spotkań Miedzi Legnica w sezonie 2012/2013: 13 zwycięstw  – 6 remisów  –  8 porażek

U siebie: 8 zwycięstw – 2 remisy – 2 porażki

Na wyjeździe: 5 zwycięstw – 4 remisy – 6 porażek

"Miedzianka" to zespół, który więcej punktów zgromadził na własnym stadionie. Ze zdobytych 45 punktów, 26 zostało zdobytych na własnym obiekcie. Miedź jest jedną z rzadziej remisujących drużyn na własnym obiekcie w lidze. Do tej pory 1 punkt z Legnicy wywiozły drużyny Okocimskiego KS oraz Kolejarza. Także tylko dwie drużyny zdobyły trzy oczka w spotkaniu z zespołem Bogusława Baniaka. Były to dwa zespoły czołówki Zawisza Bydgoszcz oraz Flota Świnoujście, oba spotkania miały miejsce w początkowej fazie rozgrywek.

W spotkaniach na wyjeździe zespół z Legnicy spisywał się trochę gorzej, chociaż jak na beniaminka statystyki można uznać za bardzo dobre. "Miedzianka" wygrała między innymi wyjazdowe spotkanie w Niecieczy, z dzisiejszym liderem I ligi. Wśród przegranych spotkań znajduje się to z Gdyni, kiedy to Miedź musiała uznać wyższość Arki. Tamto spotkanie żółto- niebiescy wygrali po bramce Tomasza Jarzębowskiego. W tym roku tylko raz Miedź straciła punkty na własnym stadionie było to we wspomnianym meczu z Kolejarzem. Mecz zakończył się wtedy wynikiem 0:0 oraz podziałem punktów.

Bilans bramek: 39 strzelonych – 33  stracone

U siebie: 21 strzelonych – 12 straconych

Na wyjeździe: 18 strzelonych – 21 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 35                                Bramki stracone z akcji: 27

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                 Bramki stracone z rzutów karnych: 6

Bramki zdobyte samobójcze: 1                          Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 20                     Bramki stracone w 1. połowie: 17

Bilans bramkowy zespołu z Legnicy jest dodatni, chociaż na uwagę zasługuje duża ilość bramek straconych. Wpływ na to ma duża ilość bramek straconych na wyjazdach, dopiero 11 zespół w tabeli ma gorszą statystykę bramek straconych na wyjeździe. Wpływ na to miała na pewno porażka aż 1:5 z Zawiszą na wyjeździe. Miedź zdobyła 3 bramki z rzutów karnych, natomiast straciła w ten sposób aż 6 goli. Bramki strzelane w poszczególnych połowach niemalże rozkładają się po równo, podobnie jak bramki tracone.

5

Pod względem czasów bramek strzelanych najwięcej bramek Miedzianka zdobyła w końcówkach pierwszych połów - 10 goli. Natomiast najmniej – po 4 gole, podopieczni Bogusława Baniaka zdobywali w pierwszych minutach obu połów. Na początku spotkań legniczanie stracili najmniej goli – 4 bramki. Najwięcej bramek straconych odnotowali natomiast w drugich kwadransach pierwszych połów -  8 goli.

Statystyki zawodników:

Piotr Madejski – 2365 minut (27 spotkań),

Adrian Woźniczka  - 2205 minut (26 spotkań),

Mateusz Kupczak - 2201 minut (26 spotkań).