01.05.2013

1 liga odrabia zaległości: Zawisza walczy, horror w Legnicy!

1 maja grała także część zespołów I ligi. Odbyły się trzy zaległe spotkania zaplanowane pierwotnie na 20. i 21. kolejkę.

Efekt "nowej miotły" znakomicie zadziałał w przypadku Zawiszy. Bydgoszczanie prowadzeni po raz pierwszy przez trenera Ryszarda Tarasiewicza rozgromili na wyjeździe Okocimskiego Brzesko 4:1. Decydujący był ostatni kwadrans pierwszej połowy, kiedy to piłka aż trzykrotnie trafiała do siatki gospodarzy. Tym samym Zawisza pokazał, że nie rezygnuje z walki o ekstraklasę.

Pozostałe dwa mecze trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka. Miedź  przegrywała z Termaliką od 80 minuty, ale w ciągu 4 minut zdołała odwrócić losy meczu i wygrać 2:1. Lider nie wykorzystał, więc okazji na powiększenie przewagi punktowej nad rywalami. Natomiast Kolejarz Stróże prowadził z GKS-em Katowice już 2:0, ale w ostatnim kwadransie punkt dla „Gieksy” uratowali Pitry i Rakels.

Kolejne emocje  w I lidze już w najbliższy weekend, kiedy to rozegrana zostanie 27. kolejka spotkań.

Wyniki zaległych spotkań 1 ligi:

Miedź Legnica – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (0:0)

Bramki: Grzegorzewski (83’), Mowlik (87’) – Drozdowicz (80’)

Żółte kartki: Tanżyna, Wołczek (Miedź) – Kaczmarczyk (Termalica)

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Widzów: 3000

Miedź: Ptak – Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Bartczak – Madejski, Kasperkiewicz (75’ Mowlik), Marciniak (30’ Retlewski), Nowacki, Lenkiewicz (67’ Alexandre) – Grzegorzewski

Termalica: Nowak – Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz – Horvath, Pleva (44’ Kaczmarczyk) – Pawlusiński, Rybski, Jarecki (71’ Ceglarz) – Sobczak (53’ Drozdowicz)

Okocimski KS Brzesko – Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:4)

Bramki: Wojcieszyński (59’) – Skrzyński (8’), Masłowski (31’), Abbott (38’), Wójcicki (43’)

Żółte kartki: Pyciak (Okocimski) – Skrzyński, Strąk, Kaczmarek (Zawisza)

Czerwona kartka: Skrzyńska (90’-za drugą żółtą)

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)

Widzów: 500

Okocimski: Kozioł – Wawryka, Kucharski, Byrtek, Wieczorek – Kowalski, Koman, Wojcieszyński, Lytwynyuk (69’ Pyciak)– Flis (57’ Darmochwał) – Ogar (76’ Chyła)

Zawisza: Kaczmarek – Ciechanowski, Nawotczyński, Skrzyński, Petasz – Wójcicki (87’ Mąka), Strąk, Hermes, Drygas (70’ Ziajka), Masłowski (80’ Nather) – Abbott

Kolejarz Stróże – GKS Katowice 2:2 (1:0)

Bramki: Giesa (15’), M. Kowalczyk (65’) – Rakels (76’), Pitry (85’)

Żółte kartki: J. Kowalczyk (GKS)