15.04.2013

3 miejsce rocznika 2001 w Mistral Cup! Dziś sparing z Evertonem!

W Gniewinie w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju piłkarskim HOTEL MISTRAL SPORT CUP 2013 drużyna rocznika 2001 Arki Gdynia zajęła 3 miejsce!

Pierwszego dnia turnieju Arkowcy zremisowali z Lechią Gdańsk 0:0, następnie pokonali reprezentację Pomorskiego ZPN 2:1 oraz ulegli Sportingowi Lizbona 0:1.

Te wyniki pozwoliły naszej młodzieży awansowac do grupy półfinałowej D, w której czekały Hannover 96 oraz FC Everton Liverpool.

Mecz z Evertonem  zakończył się remisem 1:1 a bramkę dla gdynian zdobył Kacper Antkowiak.
W drugim meczu grupy pólfinałowej ulegli Hannoverowi 1:2 , ale zajmując w grupie półfinałowej D drugą lokatę awansowali do "małego finału" o brązowe medale ze Slavią Praga.

W meczu tym byly ogromne emocje. Najpierw prowadzenie objęła Arka po golu  Kacpra Wiśniewskiego . Po przerwie mimo wielu świetnych interwencji bramkarza Arki - Mateusza Michniewicza to Slavia strzeliła dwie bramki i wyszła na prowadzenie 2:1. Marcel Brodnicki, doprowadził do remisu 2:2 i tym samym do dogrywki w postaci rzutów karnych.

Te lepiej wykonywali gdynianie i zwyciężając 4:3 ! Decydującą bramkę w samo okienko zdobył Oskar Bohm.

W finale Hannover 96  zwyciężył Sporting Lizbona 2:1.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Michniewicz, a wśród zawodników z pola wyróżniono Szymona Czyża.

Drużyna Arki zagrała w składzie: Mateusz Michniewicz,Oskar Rejman ,Talaśka Kamil , Oskar Bohm, Marcin Kowalski, Szymon Czyż, Marcel Brodnickil, Krystian Faltyński, Kacper Wiśniewski, Kacper Antkowiak, Igor Gibaszek.

Trenerzy: Marek Leszczyński, Jacek Sachajko, Dariusz Schwarz.

Gratulujemy!

W poniedziałek na Narodowym Stadionie Rugby o godz. 16.00  Arka 2001 zmierzy się w meczu sparingowym z Evertonem.