13.02.2013

Sparing: Wygrana rezerw z Kaszubią 2:0.

Kolejny wygrany sparing zanotowali podopieczni trenera Grzegorza Witta.  W meczu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby pokonali lidera IV ligi Grupy Pomorskiej - Kaszubię Kościerzyna 2:0 (1:0).

Sparing – rezerwy:

Arka II Gdynia – Kaszubia Kościerzyna 2:0 (1:0)

Bramki: K.Patelczyk 38', Bębenek 58'

Arka II: Szromnik  (60’ Kamola ) – Sulewski (46’ Marcjanik), Benevente (46' R.Robakowski), P. Robakowski (46’ Sztandar), Haberka (46’ Dampc) – Stolc (46' Matys) - K. Patelczyk (46’ Kowalczyk), Słowiński (70’ Stolc), Bębenek (70' Mosiejko), Róg (30' Zenik, 60’ Wesołowski) –  F. Patok (30’ Wardziński, 60' Fierka)

Po tym spotkaniu trener Grzegorz Witt był zadowolony zarówno z wyniku, ale co najważniejsze z gry swoich podopiecznych. W 1 połowie gra toczyła się przy lekkiej przewadze naszych rezerw, w których wystąpili Michał Szromnik oraz Peres Benevente. Potem w II połowie po zmianach jakich dokonał nasz sztab (dziś II trenerem był prowadzący juniorów starszych Krzysztof Janczak) gra się wyrównała. Nasz zespół zapewnił sobie jednak po godzinie gry przewagę dwóch bramek i mimo prób ze strony gości nie dopuścił do utraty bramki.

Te zdobyte dla Arki były wyjątkowo ładne. Najpierw w 38 minucie po rzucie rożnym Adama Bębenka goście próbowali wybijać piłkę, która trafiła do Kamila Patelczyka, a ten z 16 metrów z pierwszej piłki uderzył po ziemi, nie dając szans bramkarzowi Kaszubii.

W 58 minucie tym razem akcję wykończył właśnie Bębenek. Dynamiczną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Fabian Słowiński, a Bębenek  dopadł do zagranej przed pole karne piłki i pięknym strzałem pokonał bramkarza gości.

Kolejny sparing nasze rezerwy rozegrają w najbliższą sobotę z Gryfem 2009 w Tczewie o godz. 11.00.