22.01.2013

Drugi sparing z Ekstraklasą: Arka na remis z Pogonią.

W rozegranym w Pobierowie meczu sparingowym Arka zremisowała z Pogonią Szczecin 2:2 (0:1). Był to kolejny sprawdzian dla kilku testowanych w naszym zespole zawodników.

Sparing:

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:2 (1:0)

Bramki: Rogalski 6', Traore 64'-  Formella 63', Da Silva 70' (karny)

żółta kartka: Tadrowski

Pogoń:  Janukiewicz, Tadrowski, Hernani, Noll, Pietruszka, Golla, Rogalski, Edi, Kolendowicz, Murayama (46' Kapelusz), Chałas (46' Traore)

Arka:  Miszczuk -  Ilków-Gołąb,  Jarzębowski,  Benevente,  Dettlaff - Brzuzy, Pruchnik, Szwoch, Radzewicz - Shibusawa, Surdykowski

II połowa:  Miszczuk -  Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski, Kuklis, Formella -  Da Silva, Zwoliński

W I połowie trener Paweł Sikora z piątki testowanych dziś zawodników zagrało trzech:  bramkarz Jakub Miszczuk, boczny obrońca Michał Ilków-Gołąb oraz napastnik Daisuke Shibusawa, któremu towarzyszył Janusz Surdykowski, wracający z rezerw Arki.

W drużynie Pogoni  w 1 połowie zagrało dwóch byłych piłkarzy żółto-niebieskich: Julien Tadrowski oraz Emil Noll. Bartosz Ława grał dziś w pierwszym sparingu Pogoni z Kotwicą o 11.00.

Spotkanie niestety zaczęło się podobnie jak w meczu z Polonią od szybko straconej bramki. Jej autorem już w 5 minucie był zdobył Maksymilian Rogalski. Środkowy pomocnik otrzymał prostopadłe podanie od Tomasza Chałasa i pokonał Jakuba Miszczuka.

Arka nie dała się jednak zepchnąć do defensywy i nie dała strzelić sobie kolejnych bramek. Wręcz przeciwnie. Dwie kolejne sytuacje stworzyli sobie właśnie żółto-niebiescy, lecz strzały w 7 min. Michała Ilkowa oraz Mateusza Szwocha w 10 min. tylko postraszyły bramkarza Pogoni Janukiewicza. Ze strony „Portowców” dobrym uderzeniem odpowiedział Edi w 15min.  oraz Pietruszka w 25 min. Mecz w tym fragmencie toczył się przy próbie konstruowania ataków pozycyjnych z obu stron.

W drugiej części tej połowy Arka powinna już doprowadzić do wyrównania. Znakomite sytuacje mieli przede wszystkim testowany Daisuke Shibusawa i Janusz Surdykowski. Obaj nie wykorzystali jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni. Najpierw Japończyk po dośrodkowaniu Ilkowa nie trafił w bramkę, a potem ok. 30 minuty prostopadłego podania Pawła Brzuzego nie wykorzystał Surdykowski. Jeszcze w ostatniej minucie I polowy znakomite dośrodkowanie Marcina Radzewicza przedłużył głową Szwoch, ale nikt nie zamykał akcji i piłka tuż obok słupka minęła bramkę szczecinian.

W II połowie trener Paweł Sikora zatrzymał na boisku jedynie testowanego bramkarza Miszczuka. Weszli m.in. na prawą obronę kolejni testowani: Dawid Kubowicz oraz  Rafał Grzelak, który zagrał na prawej pomocy.

Dość ofensywne ustawienie zapewniali Formella, Da Silva i Zwoliński.  Pierwsze minuty drugiej połowy należały do „Arkowcow”. Dzięki temu w 63 min. żółto-niebiescy doprowadzili do wyrównania. Dariusz Formella wykorzystał błąd bramkarza Pogoni i wpakował piłkę do siatki.

Niestety minutę później „Portowcy” odzyskali prowadzenie. Traore zdobył bramkę po składnej akcji Pogoni i podaniu  Kapelusza.  W Pogoni mieliśmy aktywnie grających byłych zawodników Arki (m.in. Tadrowski otrzymał żółty kartonik)  to pokazał się także z drugiej strony wypożyczony do Arki Łukasz Zwoliński. Właśnie po jego akcji i faulu na nim w 70 min. sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym wykonawcą podobnie jak w meczu z Polonią Warszawa był Marcus da Silva.

5 minut później znowu pokazał się Zwoliński. Próbował bramkę zdobyć  efektownymi nożycami, ale piłka trafiła wprost w ręce Janukiewicza. Pogoń odpowiedziała w 79 min. niecelnym strzałem Rogalskiego. Minutę później Pietruszka trafił w słupek z rzutu wolnego.

Jeszcze w 88 min. Traore w indywidualnej akcji minął kilku zawodników, ale gdy  wydawało się, że już będzie oddawał strzał, skutecznym wślizgiem powstrzymał go  w sporym zamieszaniu jeden z zawodników Arki .

Do końca nie padła już bramka i mecz kończony w przenikliwym zimnie zakończył się remisem 2:2.

Warto dodac, że Pogoń rozegrała już dziś o g.11.00 sparing z Kotwicą Kołobrzeg wygrany 4:1, grając w składzie: Rudnicki - Frączczak, Dąbrowski, Rudol, Gutowski -  Budka, Akahoshi, Ława, Wilk, Lewandowski -  Neumann (46, Djoussé).

Zobacz bramki z meczu w materiale przygotowanym przez oficjalną stronę Pogoni Szczecin.