Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2024-04-16  - Autor: tr  - Źródło: własne

To był udany weekend naszych juniorów. Skutecznością wykazali się juniorzy starsi. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego pokonali wyżej notowaną Wartę 6:0, zdobywając aż 5 bramek po przerwie.  Hat trickiem popisał się Marcel Szymański. Ma ich na koncie w rozgrywkach już 13. Prowadzi Filip Tonder z Warty - 17 trafień. Z kolei walczący o utrzymanie z determinacją podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali po trafieniu samobójczym. To był mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Przed nimi jeszcze m.in. mecze u siebie z Odrą Opole i Lechia Gdańsk, a więc finisz  rozgrywek w CLJ zapowiada się emocjonująco. Bez punktów wrócił tym razem z wyjazdu nasz drugi zespół.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 24. kolejka

Grom Nowy Staw - Arka II Gdynia 3:1 (1:1)

Bramki: Polański - 2 (14’, 60’), Urbański 70’ - Gohlike 3’

Arka II: Semmerling - Czarnecki (62’ Danielewicz), Abramowicz (82’ Branicki), Elwart, Zacharewicz - Brodnicki (73’ Gozdecki), Dustet – Predenkiewicz, Gohlike (62’ Pikulik), Jurkiewicz (82’ Szwajcer) - Kukuruza.

Trener Maciej Cieślik:

W meczu z faworytem już w 3 minucie zdobyliśmy bramkę. To dawało szansę na zdobycie potrzebnych punktów. W kolejnych minutach meczu dogodne sytuację zmarnowali Jurkiewicz, Kukuruza i Predenkiewicz.  Po jednym z nielicznych ataków Grom pokonał naszego bramkarza strzałem pod poprzeczkę. Po przerwie mieliśmy kolejne, jednak niestety niewykorzystane sytuacje. Mieli je Kukuruza i Gohlike. To niestety Grom jednak okazał się skuteczny. Gospodarze zdobyli bramki po naszych błędach i przegraliśmy ten mecz nieco na własne życzenie. Szkoda straconych szans.

Centralna Liga Juniorów U19 –  23. kolejka

Arka Gdynia U19 - Warta Poznań 6:0 (1:0)

Bramki: Szymański 3 (14', 73' i 85') , Laszczyk 58', Sawicki 78', Walczak 90+3'

Arka U19: Depka - Ozimek, Wereszczak (82'Sikora), Górecki, Marek(76'Kolasa), Staniszewski, Klimczuk(52' Tuliszka), Laszczyk(60'Walczak), Sawicki(85'Kotov) , Szymański(85' Kozoduj)

żółte kartki: Sawicki, Kolasa

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Może to dziwnie zabrzmi, ale dzisiaj graliśmy z bardzo dobrym zespołem, który nie jest przypadkowo w "czubie" tabeli. Tym razem jednak, nie mógł sobie poradzić z naszymi szybkimi przejściami z obrony do ataku, które były wręcz zabójcze. Duże brawa dla chłopaków, całego zespołu bez wyjątku. Teraz już trzeba się skupić na Zagłębiu i tam powalczyć o 3 punkty.

Centralna Liga Juniorów U17 – 24.kolejka

Arka Gdynia U17 -  GES Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: samobójcza 3'

Arka U17: Derc - Wiśniewski, Wierciszewski, Kowalski, Trzyński (75' Pasternacki), Wyszomierski, Kaczmarek (90' Ziółkowski), Klockowski (66' Freiberg), Strugała (60' Bień), Małkowski (46' Piasecki), Zakrzewski (72' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Najważniejsze dla nas jest to, że 3 punkty zostały w Gdyni. Cieszy nas zwycięstwo, które jest kolejną czwartą wygraną z rzędu. Nie zagraliśmy może najlepszego meczu, szczególnie jeśli chodzi o atak i budowanie akcji w ofensywie. Szybko strzeliliśmy bramkę i to na szczęście wystarczyło. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, że pomimo słabszej dyspozycji potrafiliśmy zagrać skutecznie i zdyscyplinowanie w grze obronnej. Walczymy dalej!