Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2024-04-09  - Autor: tr  - Źródło: własne

W miniony weekend najlepsze humory mieli juniorzy młodsi. W meczu drużyn walczących o utrzymanie pokonali Wartę w Poznaniu 4:3. Mecz miał nieco szalony przebieg. Podopieczni Krzysztofa Janczaka prowadzili  po 21 minutach 3:0. Potem był remis, a zwycięska bramka dla naszej drużyny padła w 84 minucie. Niestety porażką zakończył się mecz juniorów starszych, którzy przegrali 2:4 u siebie z Polonią Warszawa. Punktami podzielił się nasz drugi zespół.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 23. kolejka

Arka II Gdynia - Pomezania Malbork 1:1 (0:0)

Bramki: Kukuruza 90' karny - 46' karny

Arka II: Chudy - Czarnecki (46’ Abramowicz), Wereszczak, Azacki, Zacharewicz - Bełz (86 ’Brodnicki), Klimczuk - Predenkiewicz, Hafez (61’ Kukuruza), Laszczyk (71’ Kowalski) - Turski (78’ Gohlike).

Trener Maciej Cieślik:

Wynik został ustalony po bramkach z rzutów karnych, podyktowanych po zagraniach ręką. To był mimo tego mecz dwóch dobrych bloków obronnych. Na miano zawodników meczu zasłużyli Chudy, który wybronił kilka sytuacji oraz Azacki dyrygujący obroną i skutecznie przerywał wszystkie ataki rywali. Niestety w ataku trudno było nam dochodzić do sytuacji, ze względu na uważnie grających obrońców gości, którzy skupiali się na skutecznym powstrzymywaniu działań Hafeza, Predenkiewicza i Turskiego. Remis z przebiegu gry trzeba uznać za sprawiedliwy.

Centralna Liga Juniorów U19 –  22. kolejka

Arka Gdynia U19 - Polonia Warszawa 2:4 (1:1)

Bramki: Staniszewski 28', Jurkiewicz 50' karny - 16', 48' karny, 51', 90'+5' karny

Arka U19: Depka - Ozimek (76' Czarnecki), Górecki, Elwart, Barbugli, Marek (71' Kolasa), Staniszewski, Tuliszka (60' Kotow), Jurkiewicz (75' Laszczyk), Sawicki (78' Walczak), Szymański

żółte kartki: Tuliszka, Jurkiewicz, Kotow, Wereszczak, Elwart

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Polonia to solidny zespół, który zawsze stawia twarde warunki gry i tego także doświadczyliśmy w tym meczu. Od 16 minuty musieliśmy "gonić" wynik. Według mnie kluczowym momentem było niewykorzystanie dogodnej sytuacji przy wyniku 2:3, która dałaby nam remis. Niestety, w doliczonym czasie straciliśmy bramkę po raz drugi z karnego,  co definitywnie "zamknęło" już mecz.

Centralna Liga Juniorów U17 – 23.kolejka

Warta Poznań - Arka Gdynia U17  3:4 (1:3)

Bramki:  26', 58', 62' karny - Zakrzewski - 2 (9', 21'), Strugała 12', Śmigielski 84'

Arka U17:  Derc - Wiśniewski, Wierciszewski, Kowalski, Trzyński (75' Dubiela), Pasternacki, Kaczmarek, Klockowski (72' Czernowałow, 77' Ziółkowski), Strugała, (46' Bień), Piasecki (52' Małkowski), Zakrzewski (62' Śmigielski)

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Pierwsze minuty  zaczęliśmy ospale, ale to co zrobiliśmy od 9 do 21 minuty to najlepszy nasz moment w tej rundzie. Zdobyliśmy trzy bramki  wykorzystując stworzone sytuacje. Niestety, to chyba trochę nas za mocno rozluźniło... Najpierw zabrakło prawidłowej asekuracji i straciliśmy bramkę, a potem sami mogliśmy już zamknąć mecz, jednak przed przerwą zmarnowaliśmy następne dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku.

To co stało w ciągu 4 minut po przerwie musimy z kolei na spokojnie przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Nie powinniśmy, aż tak się dać zepchnąć i popełniać błędy, które tylko napędziły Wartę. W efekcie szybko zrobiło się 3:3. Najważniejsze jednak, że chłopacy pomimo straty dwóch bramek nie podłamali się, walczyli do końca i wywieźliśmy z Poznania bardzo ważne 3 punkty.