TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.02.2011

To już dziś! Pierwszy mecz na nowym stadionie!

O tym, co wydarzy się w dzisiejszy wieczór, napisano i powiedziano już chyba wszystko. Dziś nadszedł wielki dzień w historii naszego klubu, a także całego miasta i Wybrzeża! O godz. 18.00 nastąpi uroczyste otwarcie nowego stadionu w Gdyni, a jej kulminacją będzie towarzyski mecz Arka Gdynia – Beroe Stara Zagora.

 

O wygodnym, nowoczesnym stadionie kibice Arki marzą od przeszło trzydziestu lat. Miał taki powstać po zdobyciu Pucharu Polski, ale na obietnicach się skończyło. Dziś to życzenie się spełniło – w Gdyni powstał obiekt, który dorównuje europejskim standardom i to właśnie na nim Arka będzie rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju, a mamy nadzieję, że w przyszłości także z tymi spoza Polski. Aby przypomnieć smak międzynarodowych konfrontacji, których nasz klub oficjalnie spróbował tylko raz, żółto-niebiescy ugoszczą swojego przeciwnika z rywalizacji o Puchar Zdobywców Pucharów z roku 1979, Beroe Stara Zagora. Dziś nasz rywal należy do typowych średniaków w ekstraklasie bułgarskiej, lecz kilka miesięcy temu odnotował jeden z największych sukcesów w swojej historii, sięgając po krajowy puchar. Najlepszy sezon dla Beroe zakończył się jednak w 1986 roku, gdy drużyna ta sięgnęła po mistrzostwo Bułgarii.

 

O obowiązku pojawienia się w sobotni wieczór na stadionie przy Olimpijskiej żadnego kibica Arki nie trzeba przekonywać. Na miejsce warto przybyć zresztą nieco wcześniej, bo „tylko” pierwsze dziesięć tysięcy kibiców przy wejściu otrzyma pamiątkowy szalik kibica. Poza tym, nie wolno przegapić atrakcji, które uprzedzą pojawienie się drużyn na boisku – organizator całego przedsięwzięcia, miasto Gdynia, przygotowało specjalną oprawę tego wydarzenia w postaci pokazów animacji świetlnych, laserowych i występu Magdaleny Wójcik, wokalistki zespołu Goya.

 

To już dziś, godzina 18.00 stadion przy ul. Olimpijskiej – bądź tam razem z nami!

 

Arkadiusz Skubek 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia