TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.11.2012

Nasi rywale w liczbach: Stomil Olsztyn

“Arkowcy” miejmy nadzieję że czarna seria spotkań żółto - niebieskich przejdzie do przeszłości w najbliższą niedzielę, kiedy to gdynianie zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Stomilem. Gospodarze po 14 kolejkach zajmują 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów.

W przerwie letniej w zespole prowadzonym przez Zbigniewa Kaczmarka doszło do kilku zmian. Przypomnijmy, że trener ten był asystentem  w Arce, a przez niecałe dwa tygodnie pierwszym szkoleniowcem. Jeżeli chodzi o zmiany w zespole biało - niebieskich to z Olsztyna odeszło jedynie trzech zawodników: Igor Biedrzycki, Angel Segarra oraz Bartosz Szaraniec. Natomiast do drużyny dołączyło kilku zawodników m.in. Mindaugas Kalonas, Szymon Kaźmierczak, Andrzej Niewulis oraz Tomasz Ptak.

Bilans spotkań Stomilu Olsztyn w sezonie 2012/2013: 2 zwycięstwa  – 6 remisów – 6 porażek
U siebie: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 4 porażki
Na wyjeździe: 1 zwycięstwa – 4 remisy – 2 porażki

Olsztynianie więcej punktów zgromadzili na wyjazdach, Stomil jest jedną z dwóch najczęściej remisujących ekip. Podobny fakt dotyczy remisów w spotkaniach wyjazdowych. Pierwsza wygrana Stomilu miała miejsce już w drugiej kolejce w wyjazdowym spotkaniu z ŁKS Łódź. Olsztynianie wygrali 2:0. Na kolejną wygraną trzeba było jednak czekać do 6 października, kiedy to na własnym stadionie podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ograli Sandecję 4:0. Ciekawym jest też fakt że biało - niebiescy byli pierwszym zespołem, który zabrał punkty Flocie Świnoujście, remisując na własnym stadionie 1:1. W ostatniej kolejce rozegrali spotkanie w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, mimo że gospodarze już po 10 minutach spotkania prowadzili 3:0.

Bilans bramek: 17 strzelonych – 22 stracone
U siebie: 9 strzelonych – 14 straconych
Na wyjeździe: 8 strzelonych – 8 straconych


Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 16                                   Bramki stracone z akcji: 21
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                     Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 13                          Bramki stracone w 1. połowie: 10
Bramki strzelone w 2. połowie: 4                          Bramki stracone w 2. połowie: 12

Bilans bramkowy olsztynian jest ujemny, zdobyli oni 17 bramek przy 22 golach straconych. Na własnym stadionie stracili oni aż 14 bramek, co jest jednym z gorszych wyników w lidze. Dużo lepiej funkcjonuje defensywa w meczach wyjazdowych. Po jednej bramce straconej i zdobytej zanotowano po rzutach karnych. Ponad trzykrotnie więcej bramek strzelonych padło w pierwszych połowach. Natomiast więcej bramek Stomil traci w drugich częściach spotkań.

Czasy strzelonych bramek:                             

          

Minuty

Ilość bramek

0-15

3

15-30

3

30-45

7

45-60

1

60-75

2

75-90

1

 

Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

7

15-30

3

30-45

0

45-60

5

60-75

2

75-90

5Najwięcej strzelonych bramek biało - niebiescy mają w końcówkach pierwszych połów - 7 bramek. Natomiast najmniej bramek zdobytych olsztynianie zanotowali w pierwszych i ostatnim kwadransie drugich części spotkań - po 1 bramce. Jeżeli chodzi o bramki stracone to najwięcej padło ich w pierwszych minutach meczów - 7 goli. Żadnej bramki Stomil nie stracił w końcówkach pierwszych połów.

Statystyki zawodników:


Najwięcej minut na boisku:
Tomasz Ptak - 1260 minut (14 spotkań),
Łukasz Jegliński - 1258 minut (14 spotkań),
Janusz Bucholc - 1170 minut (13 spotkań).


Najlepsi strzelcy:
Szymon Kaźmierowski - 6 bramek,
Mindaugas Kalonas - 4 bramki,
Łukasz Suchocki, Michał Świderski - po 2 bramki.


Najostrzej grający:
Paweł Głowacki - 6 żółtych kartek,
Paweł Baranowski - 1 czerwona kartka i 4 żółte kartki (czerwona kartka po dwóch żółtych)
Janusz Bucholc - 4 żółte kartki.

Pod względem statystyk indywidualnych wyróżnia się bramkarz Tomasz Ptak, wszystkie dotychczasowe logowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym - 1260 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Łukasz Jegliński, a trzeci Janusz Bucholc. Najlepszym strzelcem zespołu z Olsztyna jest Szymon Kaźmierowski - 6 goli. Drugi w tej klasyfikacji jest Mindaugas Kalonas  - 4 bramki. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Paweł Głowacki 6 żółtych kartek. Drugi w klasyfikacji jest Paweł Baranowski, a trzeci Janusz Bucholc.

Żółto- niebiescy ostatnich spotkań nie będą dobrze wspominać, jednak każda seria kiedyś się kończy. “Arkowcy” na pewno pojadą do Olsztyna właśnie w tym celu,a nam pozostaje wierzyć, że wyniki ostatnich trzech spotkań poprawią humory zarówno wśród zawodników jak i kibiców.

opracował: Sebastian Jędrzejewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia