TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.05.2012

Dariusz Formella i Krzysztof Janczak: Z Lechią o zwycięstwo!

Dariusz Formella mimo, że nie otrzymał medalu po przegranej w półfinale na Mistrzostwach Europy do lat-17 to oficjalnie zajął z reprezentacją Polski 3 miejsce (wraz z Gruzją).

 

Ten urodzony 21 października 1995 roku zawodnik wraz ze swoim obecnym trenerem Krzysztofem Janczakiem byli obecni na konferencji prasowej przed meczem pierwszej drużyny z Pogonią.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0563_kopia_662ee5d845c3e3bb375c550b2a49a2c2.jpg

 

 

Przed nimi już w najbliższą sobotę mecz na szczycie tabeli gdzie Arka podejmować będzie juniorów Lechii Gdańsk.

 

Młody napastnik podzielił się wrażeniami z imprezy, a trener Krzysztof Janczak ocenił jego walory.

 

Dariusz Formella:

Cieszymy się, że sprawiliśmy niespodziankę i awansowaliśmy do półfinału. Mało osób na nas stawiało i wierzyło, że zajmiemy trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy. Przekonaliśmy się, że ciężką pracą możemy bardzo dużo osiągnąć.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0571_kopia_6262776dcf49764cbb2b5f1ace9ef63d.jpg

 

Darek gra na pozycji podwieszonego napastnika, przy ustawieniu 4-2-3-1. Jest bramkostrzelny. Do tej pory w meczach, które zagrał zdobył 21 bramek. Wiele spotkań opuścił grając w meczach reprezentacyjnych, a więc jego dorobek mógł być większy.

 

Ma duży potencjał, jest bardzo pracowity i co najważniejsze chętny do współpracy. W tak młodym wieku jest to bardzo ważne. Wiemy, że często chłopcy z dużymi umiejętnościami nieodpowiednio się prowadzą i nieodpowiednio zachowują i tracą możliwość pokazania się i zaistnienia w piłce seniorskiej. Myślę, że Darek jest na dobrej drodze, aby z czasem wejść do pierwszego zespołu i zagrać tu na stadionie Arki. Swoimi postępami na treningach w pełni pokazuje, że idzie właściwą drogą - podsumował trener Janczak.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0582_kopia_35530653543b36f8e5250d1e82dd139e.jpg

 

Odnośnie zbliżającego się meczu derbowego Arka – Lechia w Lidze Juniorów Młodszych zarówno trener jak i zawodnik zdają sobie sprawę, że tylko wygrana da niemal pewne pierwsze miejsce i dlatego przygotowują się do tego meczu z całym zespołem w sposób szczególny.

 

Kibiców zapraszamy serdecznie na to spotkanie! Sobota godz. 13.00 - JEDNAK NA STADIONIE RUGBY (wcześniejsze zmiany okazały sie ostatecznie nieaktualne!) Wcześniej o godz. 11.00 derby na stadionie rugby rozegrają Juniorzy Starsi. Zapraszamy!

 

Tabela rozgrywek Juniorów Młodszych
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia