TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.02.2012

Oświadczenie SSA Arka Gdynia i SI Arka Gdynia.

Oświadczenie w sprawie wydarzeń podczas turnieju w Redzie w dniu 12.02.2012.

 

W związku z informacjami dotyczącymi zajść jakie miały miejsce podczas niedzielnego turnieju  „Jedynka Reda Cup“ Arka Gdynia SSA oświadcza, że stanowczo potępia wszelkie przejawy przemocy, szowinizmu i nietolerancji które doprowadziły do wydarzeń  jakie miały miejsce w Redzie na turnieju piłkarskim dla dzieci .

 

Wyrażamy przekonanie iż odpowiednie służby w trybie pilnym doprowadzą do identyfikacji i zatrzymania naruszających prawo w celu ich ukarania . Osoby, które eksponując barwy klubu dopuszczają się  takich czynów powinny zostać przez środowisko wyeliminowane z uczestniczenia w jakichkolwiek wydarzeniach sportowych.

 

Szczególnie ubolewamy, że zachowania zaistniałe w Redzie dotknęły dzieci ponieważ jakakolwiek rywalizacja sportowa nie powinna  zniszczyć w nich  idei  współzawodnictwa  i kształtowania postawy szacunku dla przeciwnika .

 

W odpowiedzi na pismo Lechii Gdańsk skierowane w dniu dzisiejszym do naszego Klubu informujemy, iż  Arka Gdynia SSA oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia podejmują wszelkie możliwe przedsięwzięcia, aby nie dochodziło do jakichkolwiek aktów przemocy  szczególnie  w trakcie turniejów dzieci i młodzieży.

 

Jednocześnie przyjmujemy propozycję  współpracy mającej na celu  wypracowanie mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na turniejach organizowanych w Trójmieście. Ze strony Stowarzyszenia Kibiców Gyńskiej Arki oczekujemy również podjęcia odpowiednich działań w celu unikania incydentów hańbiących barwy naszego  Klubu.

 

Zarząd SSA Arka Gdynia

 

Poniżej dołączamy oświadczenie współpracującego ze spółką Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia:

 

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatywa Arka, w odniesieniu do zajść, które miały miejsce podczas turnieju piłkarskiego dzieci rozgrywanego w Redzie w dniu 12 lutego 2012 roku informuje, że zdecydowanie potępia napaść chuliganów mieniących się kibicami Arki Gdynia na młodych zawodników i ich rodziców, reprezentujących podczas tego turnieju klub Lechia Gdańsk.

 

Bandycki napad na siedmioletnie dzieci oraz ich opiekunów wymaga wzmożonych działań organów ścigania oraz współpracy z nimi środowiska prawdziwych sympatyków Arki Gdynia, celem identyfikacji oraz zatrzymania winnych tego skandalicznego dla całego środowiska sportowego zdarzenia.

 

Wierzymy, że w ramach obowiązującego prawa, osoby winne tego napadu zostaną skutecznie ukarane, a podobna sytuacja nie będzie miała w przyszłości miejsca w żadnym polskim mieście.

 

Z wyrazami solidarności z poszkodowanymi –

Zarząd, trenerzy i młodzi zawodnicy Sekcji Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia