TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.12.2011

Oldboje Arki i Bydgoszczy na remis

Specjalnie dla tych, którzy wciąż wspomnieniami wracają do meczów Arki sprzed kilku lub kilkunastu lat, w sobotę doszło atrakcyjnego wydarzenia - na Narodowym Stadionie Rugby odbył się mecz oldbojów Arki wraz z ich odpowiednikami z Bydgoszczy. Na boisku nie zabrakło wielu świetnych zawodników reprezentujących przed laty barwy zółto-niebieskich i różnych klubów z miasta znad Brdy, a także zaproszonych gości.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1379_kopia_48a6be538c80a610f5bdf7a99cb0c0bb.jpg

 

Można było podziwiać aktualną, nierzadko wciąż bardzo wysoką formę m. in. takich piłkarzy jak Głąbiński, Szewczyk, Ziółkowski, Dampc czy Mariusz Czoska (po stronie Arki) oraz Kopaczewski, Wyrwas, Korecki, Gliniewicz (po stronie Bydgoszczy). W zespole przyjezdnych pojawił się także Arkadiusz Glaza, choć równie dobrze mógł on założyć trykot Arki, bo przecież reprezentował w przeszłości również barwy naszego klubu. Oczywiście w najlepszej dyspozycji byli ci, którzy jeszcze niedawno grali w meczach ligowych, jak chociażby Niciński, Ulanowski oraz Witt. W roli szkoleniowca gdynian wystąpił Czesław Boguszewicz.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1463_kopia_79c1f628713f3e04b15bd9f3a4bba9a5.jpg

 

Takie spotkania to jak zwykle przyczynek do wielu wspomnień, choć dla oldbojów z Gdyni była to również okazja do przetarcia przed tradycyjnym meczem noworocznym z oldbojami Bałtyku Gdynia. Obie strony zapowiedziały również rozegranie spotkania rewanżowego, lecz tym razem w Bydgoszczy. Może wtedy uda się wyłonić zwycięzcę, bo w Gdyni padł remis 2:2. Strzelcami bramek okazali się Niciński i Witt dla Arki oraz Gabryś i Brończyk dla bydgoszczan. Na uwagę zasłużyło w szczególności efektowne trafienie Grzegorza Witta. Niedawny asystent Dariusza Pasieki na ławce szkoleniowej żółto-niebieskich posłał piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1367_kopia_4344fa1b902ac880cadedca8f582b23c.jpg

 

Sobotnia rywalizacja trwała dwie połowy po 40 minut.

 

Arka Gdynia – reprezentacja Bydgoszczy 2:2 (1:1)

Bramki: Niciński 35’, Witt 60’ – Gabryś 39’, Brończyk 49’

 

Arka: Głąbiński, Szewczyk, Korynt, Kaszubowski, Mądrzak, Witt, Hebel, Ziółkowski, Dampc, Ulanowski, Niciński oraz Rybicki, Walder, Czoska, Faltyński.

 

Bydgoszcz: Kopaczewski, Gruszka, Korecki, Brończyk (niegdyś Chemik B.), Gabryś , Magowski, Wyrwas (Polonia B.), Malczewski, Gorgoń (Pogoń Mogilno), Czarnecki (Elana Toruń), Glaza (Wierzyca Starogard oraz Arka).

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1537_kopia_347ebe36e9a29f889ec168493103bd9d.jpg

 

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć na oficjalnym profilu Arki na facebook'u - kliknij TUTAJ

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia