Arka - KS Polkowice 2:1. Zgodnie z planem.

Bramki: Benat 2, Kuklis 41' - Bartków 61'

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kuklis (65' Niedziela), Jarzębowski - Kowalski, Benat, Surdykowski (79' Ivanovski) - Flis (74' Szwoch)

KS Polkowice: Szymański - Janus, Nowak, Peroński, Kocot - Bryła (46' Bartków), Ałdaś (80' Janus), Salamoński, Podstawek - Więzik, Piotrowski.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Warszawa)

Widzów: 5060

2 min - Arka już prowadzi! Fantastyczna akcja Jakuba Kowalskiego, świetne zachowanie Bartosza Flisa i spokojny strzał z 10m Petra Benata. Ten mecz nie mógł się lepiej zacząć!

6 min - groźne dośrodkowanie od linii końcowej Piotrowskiego, ale czujność zachował Jarun i wyprzedził napastnika gości

7 min - tym razem dośrodkowanie wzdłuż bramki posłał Benat, ale Flis nie zdążył do piłki

8 min - rzut rożny egzekwował Kowalski, niepewnie zachował się wychodzacy z bramki Szymański, a Mazurkiiewicz w trudnej sytuacji główkował, lecz niecelnie

10 min - KS Polkowice sporadycznie próbują zatrudnić Juszczyka. Na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Ałdaś, ale piłka w odległości metra minęła gdyńską poprzeczką

20 min - Surdykowski przejął piłkę w środku pola i pobiegł w kierunku bramki, oddał strzał z 25m, który Szymański obronił w ekwilibrystyczny sposób! Do piłki dobiegł jeszcze Flis i z pięciu metrów... posłał ją nad poprzeczką!

21 min - Surdykowski dostałświetną piłkę z głębi pola, a po wejściu w pole karne oddał piękny techniczny strzał nad bramkarzem. Niestety piłka odbija się od słupka i wychodzi w pole!

22 min - uderzenie z ponad 30 metrów Jarzębowskiego Szymański końcówkami palców zbija nad poprzeczkę!

26 min - Benat przyjmuje piłę w polu karnym i próbuje uderzenia z przewrotki. Pomylił się o centymetry!

29 min - Arka zdecydowanie przeważa i szkoda, że nie udało się tego jeszcze udokumentować drugim golem. Goście próbują kontratakować, ale obrońcy z Gdyni spisują się bezbłędnie.

31 min - bardzo groźny strzał Ałdasia. Zmierzającą tuż przy słupku futbolówkę kapitalnie obronił Juszczyk! Po chwili nasz bramkarz znów ratuje Arkę przed stratą gola, broniąc uderzenie głową z bliskiej odległości Więzika.

35 min - znakomity drybling Kowalskiego z boku pola karnego. Po jego wrzutce w szesnastkę Benat delikatnie pomógł sobie ręką i sędzia przerwał akcję

36 min - niewiarygodna akcja Arki i cały stadion nie może uwierzyć, jakim cudem gospodarze nie podwyższyli prowadzenia. Kilka podań na jeden kontakt, wrzutka Krajanowskiego wprost na głowę Benata, ale Szymański znów szczęśliwie broni. Do odbitej piłki podbiega Kuklis i z 13 metrów uderza pod poprzeczkę, jednak znów delikatnie trąca ją Szymański i mamy tylko kolejny korner dla Arki...

41 min - Nareszcie! Flis dostrzega na prawej stronie Kowalskiego, a ten posyła po ziemi piłkę przed bramkę, gdzie Kuklis pakuje ją do siatki!

PRZERWA - 2:0 to najniższy wynik kary, bo Arka mogła się pokusić przynajmniej o trzy bramki więcej. Jedną dogodną sytuację mieli też goście, ale to nie zmienia faktu, że kibice na pięknym gdyńskim stadionie oczekują efektywnego zwycięstwa swoich podopiecznych.

49 min - Kowalski strzela z 22 metrów, a Szymański znów bardzo szczęśliwie broni!

54 min - Flis, trochę niespodziewanie także dla siebie, dochodzi do piłki 5m przed bramką, ale po raz drugi w tym meczu przenosi ją nad poprzeczką!

55 min - Benat posłał nieprawdopodobną piłkę w pole karne między obrońcami gości, ale wyścig Flisa z Szymańskim zakończył się sukcesem tego drugiego

62 min - niespodziewanie kontaktową bramkę zdobyli zawodnicy KP Polkowice. Świetne dośrodkowanie w szesnastkę posłał Piotrowski, a nadbiegający Bartków strzałem głową pewnie pokonał Juszczyka.

64 min - kontra Arki w wykonaniu Flisa, Kowalskiego i Benata. Ostatecznie strzał oddał Czech, ale uderzył niecelnie

70 min - tempo gry nieco spadło, ale gospodarze muszą bardzo uważać, aby rywale nie zaskoczyli ich po raz drugi

72 min - błąd po lewej stronie boiska Arki szybko zamienił się w okazję dla Polkowic. Na szczęście Juszczyk świetnie broni!

73 min -  Dwa dośrodkowania Kowalskiego i dwukrotnie milimetry dzieliły Arkę od trzeciej bramki. Najpierw głową uderzał Benat, a chwilę później Flis.

76 min - kiks Juszczyka o mało nie skończył się kuriozalną bramką dla gości. Wycofaną do siebie piłkę chciał wyekspediować w pole, ale ta podskoczyła na nierówności i niewiele brakowało, a wpadłaby do siatki!

78 min - strzał z Szwocha z 22m broni Szymański

89 min - Arka niezmiennie przeważa, ale wciąż do szczęścia brakuje jej trzeciego gola

90 min - po akcji Ivanovskiego na skrzydle, uderzenia z 25 metrów spróbował Jarzębowski i znów piłka mija bramkę o centymetry!

91 min - Podstawek na milimetrowym spalonym, a wychodził na czystą pozycję

92 min - akcja na jeden kontakt w polu karnym Polkowic, ale skutecznie interweniował Szymański