TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.06.2011

Od dziś wakacje - warto rozpocząć je z piłką !

W najbliższy weekend na nowym obiekcie w Gdyni Witominie spotkają się młodzi piłkarze, aby zaprezentować swoje niemałe już piłkarskie umiejętności. Tym razem organizator imprezy, Stowarzyszenie Inicjatywa Arka, zaprosił czołowe drużyny rocznika 1999, aby początek tegorocznych wakacji zainaugurować z piłką.
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/1289654973_14_1078951108_6b64dbdf315b90a787b87ccfdbc297e7.jpg
 
Gdzie jak nie w Gdyni, otwartej na sport a kojarzonej z morzem, plażą, wypoczynkiem i nowoczesnością może być piękniejszy początek wakacji? To retoryczne pytanie nabiera jeszcze większego sensu jeśli dodamy, że tym razem nie będziemy liczyli punktów, nie będziemy liczyli bramek, nie będziemy układali tabeli. Motto spotkania dwunastolatków jest następujące:

„Presja wygranej/przegranej zabija piękno futbolu a w zawodnikach ducha odkrywcy żądnego przygód. Niech mali piłkarze zmierzą się w sportowej rywalizacji gdzie nikt nie liczy bramek punktów oraz nie śledzi tabeli. System rozgrywek nie ma na celu wyłonienie zwycięzcy a rozegranie dużej ilości spotkań i odkrycie największych talentów”.

Nasz zespół uczestniczy w wielu turniejach w kraju i za granicą - mówi trener Arki Gdynia 1999 Ireneusz Michalik. Praktycznie w większości meczów wywierana jest presja, aby nie stracić, strzelić, wygrać, być najlepszym. Bardzo często dominuje okrzyk trenera "WYBIJ" a przecież w meczach małych piłkarzy nie chodzi o to, grajmy w piłkę, dryblujmy, niech dzieci tworzą piękne akcje i strzelają ligowe bramki… Mając na uwadze powyższe cele chcemy się spotkać, rozegrać jak największą liczbę meczów i bez nadmiernego stresu jaki towarzyszy piłkarzom i trenerom, kiedy gramy o zwycięstwo wyzwolić w dzieciach radość z uprawiania futbolu. Mam nadzieję, że przyjęta formuła sprawi, iż mali piłkarze ciesząc się grą, ciesząc się początkiem wakacji pokażą pełnie swoich umiejętności.
 
Spotkanie dwunastoletnich piłkarzy odbędzie się na obiekcie w Gdyni Witominie przy ulicy Nauczycielskiej 14. Początek sobotnich zmagań o godzinie 8:30, niedzielnych o godzinie 9:00. Szczegóły na stronie www.1999.arkowiec.com.

LISTA DRUŻYN  

   1. ARKA I GDYNIA
   2. ARKA II GDYNIA
   3. BAF WILNO (LT)
   4. CRACOVIA KRAKÓW
   5. CHRZCICIEL TYCHY
   6. SMS ŁÓDŻ
   7. UKS BRÓDNO WARSZAWA
   8. AP 21 KRAKÓW
   9. ROZWÓJ KATOWICE
  10. ZAWISZA BYDGOSZCZ
  11. KORONA II KIELCE
  12. PIAST GLIWICE
  13. KORONA KIELCE
  14. LECHIA GDAŃSK
  15. MOTOR LUBLIN
  16. ARKA GDYNIA 2000
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMYPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia