TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

26.05.2011

Dzień po Legii: Rozic i Zawistowski zakończyli sezon.

To co wydarzyło się wczoraj w 80 minucie meczu zmroziło wszystkich. Zderzenie Ante Rozica i Pawła Zawistowskiego miało dla nich przykre zakończenie i wykluczyło z kontynuowania gry co przy wykorzystanym limicie zmian sprawiło, że Arka kończyła to spotkanie w ósemkę.

 

Obaj zawodnicy zostali wczoraj poddani w Szpitalu Miejskim odpowiednim badaniom i po zaopatrzeniu wrócili na noc do domów. W przypadku Ante Rozica doszło do powierzchownego urazu nosa i lekkiego złamania kości z odpryskiem. Ante ma pozszywane rany, został poddany leczeniu laryngologicznemu. Za 7 dni powinien mieć zdjęte szwy i na tym leczenie powinno się zakończyć.

 

W przypadku Pawła Zawistowskiego sytuacja jest poważniejsza. Paweł dziś we wczesnych godzinach rannych przeszedł operację rekonstrukcyjną. U niego mieliśmy wieloodłamowe złamanie kości z przemieszczeniem. Nos był "'pogruchotany". "Zawiasa" czeka co najmniej miesiąc do pełnego wyleczenia.

 

Przy okazji tej informacji warto podkreślić bezinteresowną pomoc , podczas samego zdarzenia na boisku,  lekarza Legii Stanisława Machowskiego za co szczególnie wdzięczny jest szef sztabu medycznego Arki Marek Gaduła.

 

Obu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

O 10.00 na bocznym boisku zawodnicy, którzy grali we wczorajszym spotkaniu mieli rozbieganie z trenerem Grzegorzem Wittem, a ci którzy grali w niepełnym wymiarze zaliczyli trening wyrównawczy pod okiem trenera Frantiska Straki. Obok kontuzjowanych w meczu z Legią, a także wcześniej graczy, nie było na nim Miro Bożoka, który narzekał po meczu na naciągnięcie mieśnia i po południu przejdzie szczegółowe badania. Mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do zawodnikow którzy nadal odczuwają skutki kontuzji: Bruma, Płotka, Skela , a także Bednarek Miro bedzie gotowy do gry ze Śląskiem.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/1278681635_19_78529569_72cafcf439dd746a92dc9969f3ce3f37.jpg

 

 

Po treningu nasi zawodnicy udali się na odnowę. Jutro w godzinach porannych udadzą się w drogę do Wrocławia. Do kadry meczowej już dziś powołani zostali: ze zgrupowania kadry młodzieżowej Krystian Żołnierewicz oraz w przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania od kartki Marcelo Moretto - Michał Szromnik, a także Piotr Robakowski.

 

 tomryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia