TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.04.2011

Utrudnienia w ruchu drogowym związane z niedzielnymi derbami. (nadmorski24.pl)

Już w najbliższą niedzielę o godz. 17:30 na Stadionie Piłkarskim w Gdyni rozpocznie się kolejny mecz Ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy drużynami Arki Gdynia a Lechią Gdańsk. W związku z tą imprezą nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie obiektu sportowego, a także policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich uczestników tej imprezy. Gdyńska policja apeluje do wszystkich o stosowanie się do znaków drogowych, poleceń służb porządkowych oraz do korzystania ze środków transportu miejskiego.

Końcówka kwietnia oraz początek maja w Gdyni będzie sportowy. Już dzisiaj o godz. 18:00 na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się mecz piłki nożnej II Ligi Bałtyk Gdynia - Miedź Legnica. Jutro natomiast na tym samym obiekcie o godz. 16:00 rozpocznie się mecz Ekstraligi Rugby - Derby Trójmiasta : RC Arka Gdynia - RC Lechia Gdańsk.

Z kolei w niedzielę, 1 maja br. o godz. 17:30, na Stadionie Piłkarskim w Gdyni przy ul. Olimpijskiej, rozpocznie się mecz Ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy drużynami Arki Gdynia a Lechią Gdańsk. Specyfika imprez masowych, w tym sportowych wiąże się z działaniami policji. Funkcjonariusze będą sprawować nadzór nad ruchem drogowym w obrębie obiektów sportowych, a także czuwać nad sprawnym i bezpiecznym doprowadzeniem kibiców na mecz oraz porządkiem publicznym w trakcie trwania całego spotkania.

Gdyńska policja apeluje do wszystkich uczestników imprezy o stosowanie się do znaków drogowych, poleceń służb porządkowych oraz do korzystania ze środków transportu miejskiego.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w związku z niedzielnymi derbami nastąpią:

  • 3 godziny przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijska, część Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo – Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy.
  • 2 godziny przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) i fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – w rezultacie nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack - Witomino. Na czas wprowadzanych zmian (tj. około pięciu godzin), kierowców prosimy o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych, a więc: ul.Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/Al. Zwycięstwa lub ul.Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.

Wszystkie osoby planujące przyjazd na mecz zachęcamy do korzystania z usług Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz PKP Szybkiej Kolei Miejskiej. Ruch autobusów (linie: W, 192 i 700) w ciągu ulic: Stryjskiej i Małokackiej zostanie utrzymany przez cały czas trwania imprezy sportowej. Ponadto, ze względu na zamknięcie dla ruchu kołowego strefy ulic: Olimpijskiej wraz z fragmentami ul. Sportowej i Wileńskiej, a także brak możliwości wjazdu do ww. strefy od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej z ul. Halicką, łatwą i wygodną alternatywą będzie możliwość dojścia ul. Olimpijską od strony północnej oraz Stryjską od stacji SKM Gdynia Redłowo wprost do głównego wejścia na Stadion.

Kibiców zamierzających dotrzeć na mecz własnymi samochodami prosimy o korzystanie z parkingów zlokalizowanych pomiędzy Halą Sportowo-Widowiskową a Centrum Handlowym Wzgórze oraz strefy przeznaczonej na potrzeby postoju pojazdów na zamkniętej ul.Małokackiej. Prosimy także o nieparkowanie pojazdów na ul. Halickiej z uwagi na odbywający się tą drogą przejazd komunikacji miejskiej. Podczas zeszłotygodniowego meczu nastąpiły tam duże utrudnienia w ruchu autobusów podyktowane właśnie zaparkowanymi pojazdami.

Pamiętając o powyższym, należy jednak mieć na uwadze fakt, że dotarcie samochodem do strefy postoju na ul. Małokackiej będzie możliwe tylko od strony Witomina (jadąc ulicą Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo Stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.

Kibice niezmotoryzowani, po zakończonej imprezie będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów autobusów linii: R, S,150, 160, 194, 209, 23, 26. Autobusy odjadą z pętli "Redłowo SKM" usytuowanej przy ul. Stryjskiej (naprzeciw piekarni „Bochen”).

Po zakończonym meczu wyjazd z obszaru tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.

Nieograniczony ruch pojazdów na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około dwóch godzin po skończonym meczu.

Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników imprezy na stadionie prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia