TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.11.2010

Raport medyczny przed Śląskiem.

Wiemy, że ostatnio naszych piłkarzy kontuzje nie omijały. Stąd nasz "mini raport medyczny" na początku tygodnia, w którym przyjdzie naszemu zespołowi przygotowywać się do walki o jakże potrzebne 3 punkty w meczu ze Śląskiem Wrocław.

Najbardziej zapracowaną osobą niezależnie od cyklu treningowego jest koordynator sztabu medycznego Marek Gaduła. Przeprowadza konsultacje, zleca zawodnikom niezbędne badania oraz często przy wsparciu Marka Latosa osobiście przeprowadza zabiegi fizjoterapeutyczne tym najbardziej potrzebującym. Nasi zawodnicy korzystają także z usług kliniki Remedium.

Najważniejszą bo swieżą informacją jest dzisiejsza diagnoza Ante Rozica po meczu w Warszawie. Ante miał dziś badanie USG oraz odbył konsultacje ortopedyczną . Diagnoza to lekkie naciągnięcie mięśnia łydki. Już dziś zawodnik rozpoczął ćwiczenia rehabilitacyjne.

Jak zapewniał Marek Gaduła jest szansa, że do meczu w sobotę Ante dojdzie do dyspozycji:

Przed dwa dni powienien przechodzić mini program rehabilitacyjny, potem powrót do lekkiego biegu i to zadecyduje o możliwym zwiększeniu obciążeń.

Jesli chodzi o wcześniejsze urazy sytuacja wygląda następująco:

Miro Bożok - po tygodniu statycznych ćwiczeń odbędzie jutro kontrolne sprawdzenie aktualnego stanu urazu. Rozpocznie ćwiczenia wprowadzające, następnie rozruch w formie biegu, także ćwiczenia stacjonarne na rowerze.

Piotr Robakowski - skończył zabiegi rehabilitacyjne, jutro przejdzie kontrolę lekarską i powinien ostrożnie wracać do zajęć.

Robert Bednarek - trwa rehabilitacja w Remedium. Udział w ostatnich meczach rundy jest raczej wykluczony.

Adrian Sulima - wszedł w etap intensywnych ćwiczeń, które powinny potrwać jeszcze 2-3 dni i dopiero wtedy jest szansa na powrót do cyklu treningowego.

Dwaj zawodnicy, którzy przeszli zabiegi operacyjne:

Denis Glavina - w przyszłym tygodniu czeka go wizyta u lekarza, który przeprowadzał zabieg.

Filip Burkhardt - jutro powinien rozpocząć wstępne ćwiczenia w basenie. Będą na razie miały głównie charakter rozluźniający i relaksujący.

tr

na zdjęciu: pracy sztabowi medycznemu nie brakuje...Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia