TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.06.2024

Veljko Nikitović dyrektorem sportowym Arki Gdynia

Dyrektor sportowy w Arce Gdynia wybrany. Został nim Veljko Nikitović – przez ostatnie 20 lat w różnych rolach nieprzerwanie związany z Górnikiem Łęczna. Pracę w Gdyni rozpocznie od 10 czerwca.
 
Urodzony 3 października 1980 roku w Užicach – 150 kilometrów od Belgradu – Nikitović to postać doskonale znana kibicom polskiej piłki. Zdecydowaną większość swojej kariery zawodniczej spędził nad Wisłą. Od 2004 roku przez kolejne 12 lat reprezentował barwy Górnika Łęczna. W tym czasie rozegrał 107 meczów w Ekstraklasie i ponad 200 w 1 lidze.
 
Po zakończeniu przygody z piłką został asystentem kolejnych szkoleniowców w Łęcznej – między innymi Franciszka Smudy. Niespełna rok później – w kwietniu 2017 roku – po raz pierwszy pojawił się w strukturach organizacyjnych klubu z Lubelszczyzny.
 
Przed krótki czas trzech miesięcy pełnił rolę członka zarządu, by na blisko 1,5 roku stać się prezesem Górnika Łęczna SA. Poznał wówczas pracę w klubie piłkarskim od drugiej strony i bardzo dobrze się w tym odnalazł. Szybko nabywane doświadczenie pozwoliło Nikitoviciowi w grudniu 2018 roku przyjąć w Górniku stanowisko dyrektora sportowego. I w tej roli, z sukcesami, pracował aż do teraz.
 
 
Dobór do drużyny właściwych zawodników sprawił, że w tym czasie łęcznianie awansowali z drugiej do pierwszej ligi (sezon 2019/20), a rok później, jako beniaminek, już do Ekstraklasy.
 
Nikitović posiada tytuł magistra menadżera w sporcie, który uzyskał w Alfa BK University w Belgradzie. Dodatkowo ukończył Kurs Dyrektorów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 
– To postać, która bazuje na budowaniu dalekosiężnego planu rozwoju w klubie – tłumaczy Marcin Gruchała, prezes Arki Gdynia SA. – Veljko będzie tworzył długofalową wizję z naszą akademią i budował, wraz ze sztabem szkoleniowym, silny personalnie i charakterologicznie pierwszy zespół – dodaje prezes.
 
– Jestem wdzięczny za zaufanie i szansę, jakie otrzymałem. Chcę pracować w taki sposób, by Arka wróciła tam, gdzie jej miejsce: do Ekstraklasy. Przed nami wiele wyzwań, już nie mogę się ich doczekać – mówi Veljko Nikitović, nowy dyrektor sportowy Arki.
 
Arka Gdynia będzie zatem dopiero drugim po Górniku Łęczna miejscem pracy w Polsce Veljko Nikitovicia.
 
Witamy w Arce i życzymy samych sukcesów w pracy dyrektora sportowego!Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia