TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

25.10.2023

Piłkarskie Orły: Trzecie wyróżnienie dla Karola Czubaka

"Piłkarskie Orły” to ranking piłkarski, który debiutował w 2022 roku. Na Stadionie Miejskim w Gdyni trzecie już wyróżnienie w postaci okolicznościowego medalu otrzymał Karol Czubak. Poprzednio wygrywał we wrześniu 2022 roku oraz w klasyfikacji za kwiecień br.

 

 

Rozgrywki o ligowe punkty jako pierwsi rozpoczęli w lipcu przedstawiciele lig centralnych. W lipcu wyróżnił się Luis Fernandez z Lechii, który w tym okresie zaczął od trzech trafień, ale potem odniósł kontuzję. W sierpniu wygrał Karol Czubak. Król strzelców I ligi sezonu 2022/2023 zdobył wówczas cztery bramki.

 

 

 

 

Najskuteczniejszym strzelcem w sierpniowej klasyfikacji Piłkarskich Orłów w klasyfikacji ogólnopolskiej został napastnik Legii Warszawa Tomas Pekhart. Czech trafił do siatek rywali cztery razy, ale aż trzy gole zdobył w eliminacjach europejskich pucharów*.

 

*Współczynniki, przez które mnoży się gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - wynosi 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla europejskich pucharów – 2,5. 

 

 

Zaległy okolicznościowy medal wręczył Karolowi redaktor Paweł Stankiewicz z Dziennika Bałtyckiego. 

 

 https://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Czubak2_23c0c6f3f115caf0beda617757904fb9.jpg

 

Wrzesień należał do Michała Biskupa z Raduni Stężyca, który zdobył pięć bramek.

 

Co miesiąc wydawnictwo Polska Press (wydawca m,.in. Dziennika Bałtyckiego) wyłania najlepszego strzelca miesiąca zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i wojewódzkiej oraz najlepszą strzelczynię miesiąca w skali kraju. 

 

 

Partnerem merytorycznym rankingu jest Polski Związek Piłki Nożnej, a patronatem honorowym został on objęty przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Karolowi gratulujemy i życzymy skutecznej walki o tytułu króla strzelców 1 ligi w obecnym sezonie!

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia