22.06.2022

Arka U17: Wygrana w Szczecinie. W sobotę mecz nr 2

Juniorzy młodsi Arki rozegrali pierwszy mecz barażowy o wejście do Centralnej Ligi Juniorów U17 w przyszłym sezonie. Rywalem naszej drużyny na wyjeździe był Salos Szczecin. Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali 2:0. Mecz nr 2 odbędzie się w Gdyni w najbliższą sobotę o g. 12.00.

Baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 - mecz nr 1

Salos Szczecin - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Abbott 32', Szymański 75'

Arka U17: Depka - Czarnecki, Elwart, Branicki, Kozoduj, Staniszewski, Tuliszka (75'), Klimczuk (80' Żmuda), Jurkiewicz (57' Maczkowski), Ozimek (88' Jarzyński), Abbott (65' Szymański)

W pierwszej połowie Arka była zdecydowanie lepszym zespołem i od początku meczu stwarzała dogodne sytuacje. Tylko bardzo dobrej postawie bramkarza gospodarzy do 32 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. W tym czasie Arka stworzyła sobie cztery dogodne sytuacje bramkowe. Wówczas po rzucie rożnym i centrze Antoniego Klimczuka, Arka wyszła na prowadzenie po strzale głową Zaka Abbotta.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a oba zespoły nie stwarzały sobie zbyt wielu sytuacji na zdobycie bramki. W 72 minucie za celowe uderzenie w twarz, zawodnik Salosu otrzymał czerwoną kartkę.

Arka grając w przewadze szybko, bo już po 3 minutach podwyższyła prowadzenie na 2:0 za sprawą Marcela Szymańskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Salosu. Pomimo prób gospodarzy do końca wynik nie uległ zmianie.

Rewanż już w sobotę o godzinie 12.00 na stadionie rugby w Gdyni.  Zwycięzca dwumeczu zdobędzie prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U17 w sezonie 2022/23. W nowym sezonie te rozgrywki będą odbywały się w dwóch grupach - w każdej będzie rywalizować po 16 zespołów.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Jest to dobra zaliczka przed meczem rewanżowym, ale zawsze trzeba pamiętać, że przeciwnik będzie chciał się zrewanżować i będzie walczył do końca. Osiągnęliśmy tu dobry wynik, ale czeka nas jeszcze w Gdyni druga połowa.