04.04.2022

Komplet zwycięstw młodzieży!

Młodsze nasze ekipy podobnie jak seniorzy zanotowały w weekend komplet zwycięstw w meczach ligowych!

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 21. kolejka

Gryf Słupsk - Arka II Gdynia 2:3 (1:1)
Bramki: Zieliński 15', Słowiński 69' - Staniszewski 11', Przyborowski 71', Żuber 76'

Arka: Otczenaszenko - Zamarripa, Rusnak, Skręta, Miotk - Faltyński (73' Własny), Przyborowski - Parulski (84' Plackowski), Bojarczuk (73' Żuber), Staniszewski (60' Jasiński) - Soboczyński (84' Zaryczański)

Bardzo trudne warunki pogodowe (silny wiatr) i zły stan boiska przeszkadzały obu zespołom w prowadzeniu płynnej gry. Pomimo tego, mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Już w 11 min. sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Staniszewski, któremu podawał Soboczyński. Gospodarze wyrównali w 15 min. po bramce Zielińskiego. W pierwszej połowie, mimo kilku okazji z obu stron, nie padły kolejne bramki. Obraz gry nie zmienił się po przerwie, choć po pewnym czasie lekką przewagę osiągnęli gospodarze. W 69 min. Słowiński dał gospodarzom prowadzenie. W tym fragmencie meczu kilka dobrych interwencji naszych obrońców i bramkarza uchroniło Arkę od straty kolejnych bramek, ale także nasz zespół nie wykorzystał swoich sytuacji. Po stracie gola żółto-niebiescy z determinacją ruszyli do odrabiania strat. Kolejne dwie asysty po indywidualnych akcjach zanotował Soboczyński, którego podania pozwoliły zdobyć bramki Przyborowskiemu i Żuberowi. Drużyna Gryfa próbowała jeszcze wyrównać, jednak dobra gra Arki pozwoliła utrzymać zwycięstwo do końca.

Było to zasłużone zwycięstwo Arki po dobrej i konsekwentnej grze w ataku i obronie. Po zakończeniu rundy zasadniczej Arka zajmuje 5. miejsce w tabeli 4. ligi, a od 13 kwietnia czekają ją mecze w górnej części tabeli (10 zespołów) w fazie finałowej rozgrywek. Jak podsumował trener Cieślik, wysoka pozycja w tabeli to rezultat dobrej gry, zaangażowania młodych zawodników, a trenerów cieszy stały rozwój piłkarski młodzieży.

TABELA

Centralna Liga Juniorów U18 - 22. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:4 (1:3)

Bramki: 20' k. - Kroczyński 21', Lipkowski 23', Babś 2' (36', 60')

Arka: Gołoś - Tomal, Baranowski, Mikulski, Lipkowski, Predenkiewicz (85' Capar), Staniszewski, Zieliński, Łyszkiewicz-Dustet (85' Galiński), Babś (63' Krause), Kroczyński (71' Szymański)

Podopieczni trenera Wilczyńskiego wygrali wysoko i zasłużenie z Lechem Poznań, odnosząć drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Od początku widać było, że Arka nie chciała się cofać, tylko przyjechała na mecz z zamiarem pokonania gospodarzy. Na początku musiała jednak odrabiać straty, bo w 20 min. Lech prowadził po rzucie karnym wykorzystanym przez Zocha. Rywale cieszyli się korzystnym wynikiem bardzo krótko, gdyż minutę później rajd w swoim stylu wykonał Predenkiewicz, dograł wzdłuż bramki do Kroczyńskiego, a ten trafił do siatki. Minęły zaledwie 2 minuty i Lipkowski strzałem głową po rzucie różnym dał Arce prowadzenie 2:1. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla Arki zdobył Babś po dobrym podaniu Łyszkiewicza-Dusteta z prawej strony boiska.

Arkowcy stwarzali sobie kolejne okazje, a czujna defensywa nie pozwoliła Lechowi na wiele w ofensywie. W 42 min. bliski szczęścia był Mikulski, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką, a po przerwie Predenkiewicz po kontrze uderzył w boczną siatkę, choć mógł jeszcze dogrywać do Kroczyńskiego. W 60 min. Babś otrzymał ponownie podanie od Łyszkiewicza-Dusteta, wyszedł "sam na sam" z bramkarzem i mimo naciskającego go obrońcy ustalił rezultat meczu na 4:1. Dzięki 3 pkt. żółto-niebiescy ponownie "wskoczyli" do czołowej trójki w tabeli CLJ.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 3. kolejka

KTS-K Luzino - Arka Gdynia 0:3 (0:2)
Bramki: Abbott 8', Nowicki 45' (sam.), Elwart 90'

Arka: Karczewski - Czarnecki, Elwart, Branicki, Gnabasik, Raczyński (85' Klimczuk), Bełz, Jurkiewicz (64' Maczkowski), Kozoduj (86' Kolasa), Ozimek (77' Barbugli), Abbott (80' Żmuda)

Nasi juniorzy młodsi zanotowali drugie zwycięstwo w rozgrywkach pomorskiej ligi wojewódzkiej. Spotkanie z zespołem Luzina rozpoczęło się bardzo dobrze dla żółto-niebieskich, ponieważ już w 8 min. Abbott popisał się skutecznym strzałem i wyprowadził Arkę na prowadzenie. Druga bramka padła tuż przed przerwą, gdy jeden z rywali niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Po przerwie wynik przez długie minuty nie uległ zmianie. Dopiero w doliczonym czasie gry Elwart trzecią bramką przypieczętował zwycięstwo podopiecznych trenera Janczaka.

W następnej kolejce Arka zagra derbowy mecz z Bałtykiem Gdynia AP.