TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.11.2021

Podsumowanie Pro Junior System na półmetku sezonu

W ostatnim artykule na temat Pro Junior System prezentowaliśmy Wam zasady wyliczania punktów oraz kto w Arce je zdobywa. Przypomnijmy raz jeszcze, na czym polegają te niełatwe wyliczenia oraz jak prezentuje się zestawienie na półmetku rozgrywek Fortuna 1 ligi.

ZASADY


Zestawienie Pro Junior System pokazuje, ile minut w danej drużynie rozegrali zawodnicy szczegółowo określeni regulaminem. I tak, do klasyfikacji w tym sezonie wliczani są młodzieżowcy, a więc zawodnicy urodzeni w roku 2001 lub później. Dodatkowo, premiowani są wychowankowie, których liczba minut na boisku jest mnożona przez dwa. Do klasyfikacji wliczają się również minuty rozegrane w oficjalnym spotkaniu z orzełkiem na piersi – w reprezentacjach od U17 do U21. Tutaj wychowanek również ma mnożnik razy dwa. 

Należy jednak pamiętać, by dany piłkarz został wliczony do klasyfikacji, musi wystąpić w dziesięciu meczach i mieć łącznie 450 rozegranych minut. Reguły te zostały zaktualizowane w trakcie trwania tego sezonu, by w większym stopniu oddać faktyczny udział młodzieżowców w grze swoich drużyn. Biorąc pod uwagę te zasady, klasyfikacja Pro Junior System na półmetku rozgrywek Fortuna 1 ligi prezentuje się następująco:
 
 

PUNKTUJĄCY W ARCE


Zawodników, którzy w Arce na tym etapie sezonu spełniają kryteria, jest trzech: Mateusz Stępień (rocznik 2002 – wychowanek), Maciej Rosołek (2001) i Olaf Kobacki (2001). W trzech meczach wystąpił z kolei Kacper Skóra (2003), dwukrotnie, choć na razie w Fortuna Pucharze Polski, zagrał natomiast Jerzy Tomal (również 2003).

GRATYFIKACJE FINANSOWE


Pula nagród Pro Junior System wynosi 9 mln zł. Dwie trzecie tego zostanie rozdysponowane pomiędzy drużyny z miejsc 1-7 tej klasyfikacji. I tak, zwycięzca na koniec sezonu otrzyma 1,6 mln zł. Drugi zainkasuje 1,3 mln zł, trzeci na podium wzbogaci się zaś o 1,1 mln zł. Za 7. miejsce przewidziane jest 200 tys. zł.
 
Pozostałe 3 mln zł zostaną rozdzielone pomiędzy wszystkich uczestników rozgrywek Fortuna 1. ligi proporcjonalnie do liczby zdobytych punktów w klasyfikacji końcowej.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia