TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

28.09.2021

Aquapark Sopot płynie z Arką Gdynia

Mamy przyjemność ogłosić, że współpracujący już w ubiegłych latach z naszym klubem Aquapark Sopot, został partnerem Arki w sezonie 2021/22! Dziękujemy za okazane zaufanie oraz zapewniamy, że wraz z sopockim Aquaparkiem razem płyniemy w jednym kierunku!

 

Co oferuje nam świat pełęn basenów zlokalizowany na granicy Gdyni oraz Sopotu? Aquapark Sopot oferuje szeroką gamę rekreacji wodnej!

 

Aquapark w Sopocie to przede wszystkim zespół wewnętrznych i zewnętrznych basenów rekreacyjnych. Główną część Sopockiego Aquaparku stanowią różnej wielkości baseny połączone kanałami przepływowymi oraz mostkami, pozwalającymi na swobodne przemieszczanie się gości przebywających w strefie basenowej. Jedną z największych atrakcji obiektu jest DZIKA RZEKA  o długości 71 metrów i różnicy poziomów 6 metrów. Woda w krętym korycie dzikiej rzeki przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Poddanie się nurtowi rzeki oddaje wiernie wrażenie kąpieli w naturalnym górskim potoku. Osoby porwane przez prąd rzeczny spływają wraz z nurtem jak na raftingu. 

 

Dzięki nawiązanej współpracy wszystkie drużyny Arki Gdynia mogą korzystać z kompleksowej i profesjonalnej odnowy biologicznej oferowanej przez naszego Sponsora! 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/basen_zewnetrzny_ca%C5%82oroczny_9990abdc6806fd24f49f55d3b6597e03.jpg

foto: aquaparksopot.pl

 

Wewnątrz rozległego Aquaparku zainstalowano zjeżdżalnie odpowiednie dla mniej i bardziej odważnych. Zjeżdżalnia Turbo (niebieska) to bardzo szybka rura - kamikadze! Jej długość to 70 metrów, różnica poziomów wynosi 12 metrów, a spadek nie przekracza 20%. Idealna zabawa dla osób posiadających zamiłowanie do ostrej i szybkiej jazdy. Zjazd przysparza wiele emocji i niepowtarzalnych wrażeń. Ostre wiraże! Zjeżdżalnia Familijna (żółta) to długa na 110 metrów, szybka rura o licznych zakrętach. Różnica poziomów wynosi tutaj 12 metrów, a spadek nie przekracza 10%. Jest to zjeżdżalnia o niskim poziomie trudności. Zjeżdżalnia Dwutorowa Familijna (biała) o całkowitej długości 7,5 metra i różnicy poziomów 2,4 metra. Idealna do wspólnej rodzinnej zabawy. Zjeżdżalnia umożliwia wspólny zjazd z dzieckiem, który dostarcza wiele radości dzieciom i rodzicom.

Trzytorowy basen parapływacki o długości 25 metrów i głębokości 140 cm wykorzystywany jest do pływania rekreacyjnego, prowadzenia kursów nauki pływania oraz rozgrywania sportowych konkurencji pływackich.

 

>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: aquaparksopot.pl

 

 

Na zewnątrz obiektu także nie zabraknie atrakcji. Całoroczny basen zewnętrzny szczególnie w okresie zimowym dostarcza wielu wrażeń. Jest on połączony z basenem rekreacyjnym nastrojowo oświetlonym kanałem przepływowym.

 

W sezonie letnim dorośli mogą bezkarnie wypoczywać i opalać się na leżakach umiejscowionych wokół basenu, podczas gdy dzieciaczki świetnie bawią się w wodzie. Z myślą o najmłodszych w basenie zainstalowano kolorową konstrukcję do interaktywnych zabaw, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Do basenu można zjechać trzytorową ośmiometrową zjeżdżalnią. Zewnętrzny basen rekreacyjny ma głębokość maksymalną 130 cm.

 

Po szaleństwach odpocząć można w whirlpoolach – dla swoich klientów Aquapark Sopot udostępnił 5 wanien z hydromasażem. W dwóch z nich można skorzystać z masaży perełkowych (masaż powietrzny - wydobywające się z dysz pęcherzyki powietrza łagodnie masują całe ciało). W trzech whirlpoolach masaż wykonywany jest za pomocą wody i powietrza, które po wtłoczeniu poprzez dysze pod dużym ciśnieniem masują poszczególne partie ciała. Whrilpoole działają odprężająco na skórę i mięsnie. Relaksujące kąpiele zmniejszają napięcie mięśniowe oczyszczając organizm, zmniejszają cellulit, łagodzą skutki zapalenia stawów oraz stanów pourazowych, usuwają zmęczenie i regenerują siły, uaktywniają procesy metaboliczne.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AQUAPARK_029_d4c671ee31fedce3b06e1a517f64130c.jpg

foto: aquaparksopot.pl
 

 

 

Sopocki Aquapark to nie tylko baseny, to także Świat Saun i Aqua Spa, gdzie można  m.in. skorzystać z różnego rodzaju saun (8 do wyboru), masaży, zabiegów pielęgnacyjnych, tepidarium lub pokoju relaksacyjnego.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/AQUAPARK_030_69f97110b0ee29057f10bb2cab860e2a.jpg

foto: aquaparksopot.pl

 

W podziemiach obiektu znajduje się  jedyny w Sopocie klub bowlingowy. Do dyspozycji oddajemy 6 profesjonalnych torów do gry ze skomputeryzowanym systemem naliczania punktów. Na terenie kręgielni znajduje się również część barowa ze stolikami gdzie można skorzystać z usług gastronomii.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/kre%CC%A8gle_426694d2eb4d73b7ac04bef9532ef449.jpg

foto: aquaparksopot.pl

 

Doskonałym uzupełnieniem obiektu jest  Restauracja ze świetnym autorskim menu. Restauracja posiada stoliki na świeżym powietrzu oraz wyjście na Tarasy – piękne tereny zieleni z bezpośrednim zejściem na plażę i widokiem na Zatokę Gdańską. To tu w sezonie letnim odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

 

 

Dziękujemy za okazane zaufanie i ponownie witamy na żółto-niebieskim pokładzie gdyńskiej Arki! 

 #ArkaRazem!

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia