12.12.2020

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1.

Piłkarski rok 2020 zakończyliśmy remisem z Chrobrym Głogów. Arka swoją przewagę w meczu udokumentowała piękną bramką Adama Dei z rzutu wolnego, lecz goście potrafili stworzyć jedną akcję, która przyniosła im wyrównanie w 81 minucie. Pora na chwilę oddechu i czekamy na wiosnę!

Fortuna 1 Liga -  17. kolejka

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)

Bramki: Deja 52' - Oleksy 81'

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Danch, Marcjanik, Marciniak - Deja (84' da Silva) - Siemaszko (61' Żebrowski), Drewniak, Letniowski (78' Kwiecień), Młyński - Jankowski (84' Wolsztyński)

Chrobry: Bieszczad - Stolc, Michalec, Juraszek, Oleksy - Bryła (70' Machaj), Cywka, Mandrysz, Banaszewski, Ziemann - Lebedyński

Żółte kartki: Drewniak, Kwiecień - Stolc

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - przed nami ostatni akcent piłkarskiego roku 2020 w Gdyni. Roku, który z wielu powodów nie zapisze się w naszej pamięci, delikatnie mówiąc, najlepiej.

0 min - naszym rywalem jest Chrobry Głogów, dziewiąty zespół Fortuna 1 Ligi. Nasz zespół zapowiada, że interesuje go tylko zwycięstwo, aby w dobrym nastroju zasiąść do świątecznego stołu i optymizmem myśleć o wiosennych meczach.

0 min - w wyjściowym składzie naszych rywali aż roi się od byłych piłkarzy Arki. Stolc, Juraszek, Oleksy Banaszewski - cała czwórka niegdyś przywdziewała żółto-niebieski trykoty.

0 min - miły akcent przed tym spotkaniem - Adam Marciniak i Michał Marcjanik odebrali pamiątkowe koszulki z numerami "150", bo niedawno tyle występów w Arce zanotowali na swoim koncie.

1 min - sędzia Rasmus z Torunia rozpoczął ostatni mecz w 2020 roku na Stadionie Miejskim w Gdyni.

2 min - pierwszy rzut wolny dla Arki. Jest okazja na dośrodkowanie w pole karne.

2 min - piłkę zacentrowaną przez Drewniaka na rzut rożny wybił Michalec.

3 min - tym razem dośrodkowywał Letniowski. Piłka spadła na nogę Marcjanikowi, który uderzył z powietrza ponad bramką Bieszczada.

5 min - po faulu na Młyńskim znów okazja na posłanie piłki pod bramkę gości. Ustawia ją Drewniak.

6 min - świetna centra Drewniaka na głowę Jankowskiego! Maciek uderzył pod poprzeczkę, ale Bieszczad zdążył z interwencją!

7 min - z narożnika zagrał Letniowski, ale sędzia przerwał grę po faulu na jednym z obrońców Chrobrego.

10 min - Siemaszko dobrze zabrał się z piłką na lewym skrzydle, lecz tuż przed wejściem w pole karne przegrał pojedynek ze Stolcem.

12 min - ależ akcja Arki. Jankowski przejął piłkę na środku boiska i zagrał do Kasperkiewicza, który dynamicznie wbiegł na 16 metr i oddał strzał! Piłka po nodze obrońcy przeszła tuż nad poprzeczką!

13 min - goście umiejętnie wybronili się z rzutu rożnego.

20 min - składna akcja Arki zakończyła się na nieudanym dośrodkowaniu Marciniaka spod linii końcowej. Piłka opuściła boisko.

23 min - korner dla Chrobrego. Wybiliśmy centrę Banaszewskiego, a konkretnie Kajzer, ale po chwili okazję do poprawki z drugiej strony pola karnego Arki miał Cywka. I tym razem uchroniliśmy się przed strzałem na naszą bramkę.

25 min - Cywka wszedł w nogi Jankowskiego. To było bolesne dla naszego napastnika. Bez kartki dla zawodnika z Głogowa.

30 min - Młyński zagrał górną piłkę na siódmy metr przed bramkę. Tam był Siemaszko, uderzył głową, ale wprost w Bieszczada.

34 min - bardzo dobra akcja Kasperkiewicza i dośrodkowanie w pole karne. W ostatniej chwili Michalec wybił piłkę niechybnie zmierzającą do Jankowskiego.

38 min - piłka wstrzelona w pole karne Chrobrego. Po małym zamieszaniu mamy rzut rożny.

38 min - Letniowski zagrał z narożnika boiska, znów powstało zamieszanie pod bramką gości, ale i tym razem poradzili sobie głogowianie.

40 min - błąd Letniowskiego. Piłkę przejął Ziemann i popędził pod bramkę Arki. Dograł do Banaszewskiego, który przegrał pojedynek z Kajzerem! To była najlepsza okazja dla gości!

41 min - przy rzucie rożnym dla gości w polu karnym padł Cywka, dodając do tego spektakularny okrzyk. O faulu Kasperkiewicza jednak nie mogło być mowy.

PRZERWA - nie podlega dyskusji, że to Arka była stroną dominującą w pierwszej połowie. Więcej utrzymywaliśmy się przy piłce, częściej posyłaliśmy piłkę pod bramkę, ale klarownych sytuacji było niewiele. Można przywołać strzał głową Jankowskiego i akcję zakończoną zablokowanym strzałem Kasperkiewicza. Rywale mieli jedną klarowną okazję, w której Kajzer wygrał pojedynek z Banaszewskim. Liczymy na bramki gdynian po przerwie!

46 min - Arkowcy wznowili grę.

48 min - przypadkowe zagranie ręką Dancha daje gościom rzut wolny z szansą na dośrodkowanie.

49 min - z wolnego zacentrował Banaszewski. Główkował Michalec, ale bez siły i precyzji.

51 min - Młyński zabrał się z piłką w kierunku pola karnego. 4 metry przed szesnastką sfaulował go Stolc i obejrzał żółtą kartkę.

52 min - goooollll! Przepiękne uderzenie z rzutu wolnego Adama Dei! Piłka w okienku bramki Bieszczada!

61 min - pierwsza zmiana w Arce. Żebrowski zastąpił Siemaszkę.

62 min - żółta kartka dla Drewniaka za faul na środku boiska.

65 min - Letniowski wyłożył piłkę Dei na udrzenie z 18 metrów. Adam kropnął potężnie, lecz zablokowali to obrońcy. Chwilę później Deja wystąpił w roli dośrodkowującego pod bramkę, ale posłał piłkę prosto w ręce Bieszczada.

66 min - strzał z 17 metrów Kapserkiewicza minął światło bramki gości.

70 min - Mateusz Machaj zastąpił na boisku Bryłę.

72 min - Kasperkiewicz nie wybił piłki z autu w miejscu, które wskazywał arbiter, więc po chwili wybijali piłkę z autu goście...

75 min - groźny, płaski strzał Cywki z 15 metrów! Kajzer odbija piłkę, która trafiła na chwilę do Machaja, ale szczęśliwie udało się naszym obrońcom wybić ją poza pole karne.

78 min - po dośrodkowaniu Młyńskiego wybili piłkę obrońcy Chrobrego i mamy korner.

78 min - wcześniej zmiana w Arce. Kwiecień za Letniowskiego.

79 min - zmienia także Chrobry. Za Ziemanna wszedł Piotrowski.

79 min - nie było większego zagrożenia pod bramką Bieszczada po rzucie rożnym, który wykonał Drewniak.

80 min - pomoc udzielana jest Dei. Rzut wolny wykonywać będą jednak goście.

81 min - gol dla gości... Rzut wolny wykonał Machaj, piłka trafiła na głowę Oleksego, który pokonał Kajzera!

82 min - żółta kartka dla Kwietnia. To oznacza pauzę w pierwszym meczu na wiosnę.

83 min - Wolsztyński i da Silva za Jankowskiego i Deję

87 min - Drewniak centruje z rzutu wolnego. Piłka dociera do Wolsztyńskiego, który zdołał złożyć się do strzału, ale został zablokowany przez Michalca!

90 min - Ilków-Gołąb za Banaszewskiego.

90+1 min - Drewniak centruje z rzutu wolnego. Próbował głową przedłużyć lot piłki da Silva, lecz piłka padła łupem gości.

90+2 min - da Silva mógł dać Arce zwycięstwo! Marciniak dośrodkował, Wolsztyński zgrał piłkę na 11 metr, a Marcus uderzył ponad poprzeczką!

90+3 min - jeszcze jedna szansa dla Arki. Drewniak zagrał z rzutu wolnego w pole karne, goście wybili piłkę, a sędzia zakończył mecz!

KONIEC - po pięknej bramce Adama Dei na otwarciu drugiej połowy wydawało się, że Arka zakończy ten rok zwycięstwem. Niestety Chrobry, który nie stwarzał większego zagrożenia pod naszą bramką przez niemal całe spotkanie, zdołał przeprowadzić jedną akcję, którą zakończył bramką. Liczyliśmy na więcej, ale musimy zadowolić się remisem. Teraz pora na chwilę odpoczynku od futbolu, Święta z najbliższymi, Nowy Rok, a potem będziemy czekali na powrót do gry!

ŻÓŁTO-NIEBIESKI MIKOŁAJ CZEKA NA CIEBIE!