TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.11.2020

Trener Ireneusz Mamrot i Maciej Jankowski przed meczem z GKS Bełchatów

Dzisiaj przed meczem Arka Gdynia – GKS Bełchatów na pytania przesłane przez dziennikarzy odpowiadali trener Ireneusz Mamrot oraz Maciej Jankowski.

 

Zarówno nasz trener jak i zdobywca dwóch bramek w ostatnich 2 meczach podkreślali, że po przepracowanej przerwie dwa ostatnie zwycięstwa są obiecujące i pozytywnie nastrajają do kolejnych wyzwań.

 

Ireneusz Mamrot:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/mamrot_36f577625e9e5e3fc0f15d60bdf5f448.jpg

Ważna była dla nas wygrana z Koroną. Dużo trudniej by nam się grało w Nowym Sączu bez tej wygranej. To było dla nas kluczowe, żeby zespół ponownie złapał wiarę we własne umiejętności i teraz chcemy to kontynuować. Można dużo mówić, ale zawsze boisko to weryfikuje.

 

Problemem wcześniej nie był brak skuteczności, ale ilość stwarzanych sytuacji. Nie mieliśmy ich dużo i tu był problem. Zmieniło się już to w meczu z Koroną, podobnie w Nowym Sączu. Dalej nad tym pracujemy. To było także głównym celem pracy podczas przerwy.

 

Maciej Jankowski:

 

Mieliśmy trudniejszy okres, wreszcie udało się wygrać. Z tego należy się cieszyć. Mamy chęci i nadzieję na więcej. Każdy mecz jest trudny. Do każdego staramy się podejść tak samo skoncentrowani i zmotywowani. Za każdym razem musimy walczyć i wydrzeć punkty.

 

Obaj podkreślali, że każde spotkanie w 1 lidze jest trudne i nie ma łatwych punktów i na to trzeba się nastawiać  także w meczu piątkowym.

 

Ireneusz Mamrot:

 

Rywale mają 5 spotkań bez porażki i mają lepszy bilans ostatnich spotkań od nas. Trudno więc mówić, że jesteśmy faworytem. Nie stracili w tych 5 meczach bramki. Jest to zespół zdyscyplinowany taktycznie i nastawiamy się na trudne spotkanie. Generalnie każde z tych rozegranych było trudne, nawet te które wygrywaliśmy na początku wysoko. Dobrze się nam układały, ale nie zdominowaliśmy nikogo od 1 do 90 minuty i na to musimy być przygotowani. Celem są 3 punkty i głęboko wierzę, że zostaną w Gdyni.

 

Maciej Jankowski:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/jankowski_088d4df3de88185c31ec2b7e65c7ec56.jpg

Spodziewałem się, że nie będzie łatwo. Nie można przed sezonem i meczem nigdy mówić, że będzie łatwo i lekko. Ja się na to nastawiałem. Dopiero po meczu można mówić czy to było spotkanie łatwe czy z tych trudniejszych.

 

Jeśli chodzi o mnie nie widzę różnicy między sposobem gry w Ekstraklasie i obecnie w 1 lidze. Gra jest fizyczna i walki nie brakuje, niezależnie od tego która jest to liga.

 

Nasz zawodnik wypowiedział się także o rywalizacji w zespole:

 

"Stara gwardia" trzyma się dobrze. Myślę, że młodzież może się od nas nieco nauczyć, ale także walczy o miejsce w skaldzie i my musimy także walczyć o to miejsce. Póki mamy zdrowie i siły na pewno nie będziemy odpuszczać.  

 

Trener wypowiedział się także o dyspozycji Marcusa Da Silvy oraz Juliusza Letniowskiego, a także o sytuacji kadrowej przed piątkowym meczem.  Obaj podkreślali, że mimo mijającego półmetka rundy na podsumowania i ocenianie sytuacji w tabeli jest zdecydowanie za szybko.

 

Pełen zapis konferencji video:

 

 

tr, arka.tv
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia