11.11.2020

4. liga: Arka II gromi Wierzycę 6:0!

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego w Narodowe Święto Niepodległości urządzili sobie na Narodowym Stadionie Rugby bramkowe fajerwerki. Rywala odprawili z bagażem 6 trafień! Gole zdobywali Stępień (2), Rusnak, Skóra, Książkiewicz i Nowicki. Wygrana pozwoliła żółto-niebieskim awansować o dwie pozycje.

IV liga RWS INVESTMENTS GROUP - 16. kolejka

Arka II Gdynia - Wierzyca Pelplin 6:0 (2:0)

Bramki: Stępień 2 (20', 79'), Rusnak 32', Skóra 47', Książkiewicz 84', Nowicki 89'

Arka II: Molenda - Matusiak (46' Chmurzyński), Blok, Stec, Janczak - Motyl (70' Czochór), Rusnak, Jaszczyk (46' Nowicki), Przyborowski (70' Książkiewicz) - Skóra (65' Zamarippa), Stępień

Pierwsza, dobra wykonaniu Arki połowa nie zwiastowała tak wysokiego rezultatu. Do siatki pierwszy trafił Stępień w 20 min. Dwanaście minut później było już 2:0. Autorem trafienia, które pozwoliło na spokojną grę był Rusnak. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Na drugą odsłonę meczu trener Wilczyński dokonał 2 korekt w składzie, który miały jeszcze poprawić grę żółto-niebieskich. Arka szybko ugasiła ambicje rywala, które mógł on wynieść po rozmowie z trenerem w szatni. Dwie minuty po wznowieniu gry do siatki trafił Skóra.

Szósty bieg żółto-niebiescy wrzucili w ostatnich minutach. Najpierw w 79 min. do siatki po raz drugi trafił Stępień. Potem pałeczkę przejęli zmiennicy - Książkiewicz (84 min.) i Nowicki (89 min.). Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Cieszymy się ze zwycięstwa i dużej liczby strzelonych bramek. Choć wynik dziś mógł być jeszcze wyższy. Liczą się 3 zdobyta oczka i to jest najważniejsze. W tym momencie skupiamy się już kolejnym rywalu. W sobotę jedziemy do Kartuz i tam również chcemy punktować.