TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.03.2020

Zalecenia indywidualne i czekamy dalej...

Dzisiaj wiemy, że dalej ...niewiele wiemy. Euro 2020 zostało odwołane, ale kwestia dotycząca wznowienia rozgrywek, to wciąż wielka niewiadoma. Obecnie rozpoczęły się konsultacje z klubami w 4 obszarach: finansów, marketingu, regulaminu i sportowym. Czekamy na wypracowanie stanowiska oraz konkretnych decyzji dotyczących możliwych wariantów.
 
W  takich warunkach wyczekiwania podobnie jak wiele branż także świat piłki przestawił się na inny tryb funkcjonowania. W naszej piłce nie zanotowano przypadku zakażenia koronawirusem. Zawodnicy wszystkich klubów trenują w trybie indywidualnym. Dzieje się tak dalej w naszej drużynie. Dzisiaj rozpiski indywidualne zostały rozpisane do końca tygodnia. Obejmują trening siłowy, biegowy oraz ćwiczenia w ramach pobytu cały czas w Gdyni.
 
Rozmawialiśmy na temat obecnej sytuacji z przedstawicielami naszego sztabu szkoleniowego.
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_1498_1f24c18dad0ec6fa4170d75c14774aed.jpg
Trener przygotowania motorycznego Łukasz Radzimiński przyznał, że obecnie największym problemem ze szkoleniowego punktu widzenia jest brak, co z drugiej strony wobec ogólnej sytuacji jest zrozumiałe,  decyzji dotyczących rozgrywek.
 
Nie wiemy: kiedy zagramy najbliższy mecz i kiedy wznowimy grupowe zajęcia treningowe. Z tego powodu trudno ułożyć jest idealny plan treningowy. Wiemy jednak, że trzeba zrobić wszystko, aby ten czas wykorzystać np. do nadrabiania zaległości przez niektórych zawodników, którzy z powodu wcześniejszych urazów byli na innym etapie w momencie zawieszenia rozgrywek. 
 
Trener Radzimiński podkreślił, że zawodnicy są w stałym kontakcie ze sztabem i są monitorowani oraz analizowane jest wykonywanie zadań. 
 
W praktyce sytuacja wygląda w taki sposób, że zawodnicy codziennie otrzymują plany treningowe do indywidualnej realizacji. Każdy zawodnik jest wyposażony w wysokiej klasy zestaw, składający się z paska na klatkę piersiową, do pomiaru częstości skurczów serca oraz z zegarka z modułem GPS.
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Polar_2_f42bbf11f6fd4162e451ef6f68600597.jpg
Dzięki temu jesteśmy w stanie monitorować wiele parametrów wysiłkowych. Po każdych zajęciach piłkarze przesyłają dane treningowe na specjalną platformę. Wówczas wiemy jaki dystans pokonują, z jaką prędkością i z jaką intensywnością. Wiemy nawet gdzie dokładnie wykonują swoje treningi. Takie rozwiązanie można wręcz uznać za modelowe w sytuacji, w której się znaleźliśmy.
 
Zapytaliśmy jak długo w takim trybie można podtrzymywać gotowość zawodników do wznowienia rozgrywek? 

Należy pamiętać, że piłka nożna jest sportem zespołowym i nawet najlepszy indywidualny trening nie zastąpi klasycznego treningu piłkarskiego. Pozostaje mieć nadzieje, że w jak najkrótszym czasie uda nam się wrócić do normalności i wznowić walkę w Ekstraklasie!
 
Często pojawiają się także w mediach pytania dotyczące zaleceń dla zawodników. O tym rozmawialiśmy z szefem sztabu medycznego Piotrem Jasińskim.
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_1536_c34d6d283ae2c95b1df88960817dd7bb.jpg
Zawodnicy do momentu treningów grupowych mieli mierzoną temperaturę. Obecnie mają zalecenia, aby w razie pogorszenia stanu zdrowia czy samopoczucia dać znać  sztabowi i wówczas będą zbadani przez lekarza klubowego.
 
Na tę chwilę świat piłki i sportu w Polsce uniknął osób zarażonych. Chcemy, aby nasi zawodnicy pilnowali się i unikali także podczas treningów na powietrzu kontaktów z innymi. Nie wiemy. czy przy wznowieniu rozgrywek badania na obecność wirusa byłyby zalecone, ale patrząc na wytyczne dotyczące ogólnie wszystkich, dopiero zapewne, przy odpukać 1 przypadku, takie testy mogłyby się pojawić na większa skalę. 
 
Radzić musi sobie także nasza młodzież. Jakie zalecenia otrzymali zawodnicy przekazał nam koordynator młodzieży Robert Wilczyński. 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Wilczy%C5%84ski_Robert_421a9f33692a2dc718d3a3c509b41309.jpg
Zawodnicy drugiego zespołu, drużyny juniorów U18 i U17 przebywają obecnie na przymusowej kwarantannie w swoich domach. Internat opuszczono z polecenia Urzędu Miasta. W wyniku nagłej sytuacji oraz dni wolnych także od szkoły, zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski do 22 marca. Jeśli obostrzenie i zawieszenie rozgrywek zostanie przedłużone, to dalej będziemy zmuszeni do pracy indywidualnej.
 
Trenerzy mimo zmiany formuły zajęć także nie odpoczywają. Poświęcają czas na zajęcia teoretyczne, nowelizują program szkolenia oraz uzupełniają bibliotekę ćwiczeń, która będzie wykorzystywane w zajęciach praktycznych.
 
tr
 
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia