08.03.2020

CLJ: Juniorzy starsi nie ugięli się przed liderem

W pierwszym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów w 2020 roku Arka U18 zremisowała na Narodowym Stadionie Rugby z liderem tabeli Legią Warszawa 1:1. Autorem trafienia dla żółto-niebieskich był Przyborowski w 81 min. gry.

Centralna Liga Juniorów U18 - 17. kolejka

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Przyborowski 81' - Pierzak 12'

Arka II: Skowronek - Chmurzyński, Rusnak, Skręta, Czochór, Parulski (90' Książkiewicz), Nowicki, Dobek, Chojnowski (72' Aleksiuk), Stępień (69' Przyborowski), Kamiński (76' Magdziński)

Żółte kartki: Pierzak  23' (Legia)

Pierwsza połowa rozgrywana po zimowej przerwie toczyła się pod dyktando graczy Legii. Stołeczni już w 11 min. wyszli na prowadzenie dzięki bramce Pierzaka. Goście częściej byli w posiadaniu piłki, co przekładało się również na częstszą ich obecność w polu karnym Arkowców. Żółto-niebiescy starali się odpowiadać groźnymi kontratakami. Do końca pierwszej połowy obraz gdy nie zmieniał się.

Po przerwie gra na boisku wyrównała się. Obydwaj golkiperzy mieli co najmniej kilka okazji, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i uratować swój zespół przed utratą gola. Trener Szymon Hartman zdecydował się na zmiany w ofensywie, które przyniosły pożądany efekt. W 69 min. Stępnia zmienił Przyborowski i to właśnie ten zawodnik 12 min. później sfinalizował składną akcję całego zespołu umieszczając piłkę w siatce obok bezbronnego golkipera gości. W ostatnich minutach spotkania Arkowcy bliscy byli przechylenia szali na swoją stronę, jednak w stuprocentowej sytuacji piłka nie wylądowała w siatce po akcji Magdzińskiego. Arka nie ulękła się wyżej notowanemu rywalowi i mecz zakończył się bramkowym remisem.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Na inaugurację przyjechał do nas lider, dlatego byliśmy przygotowani, że będzie to dla nas ciężki mecz. Cieszę się, że nasi zawodnicy potrafili przeciwstawić się Legii, odrobić stratę bramki i stworzyć sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Cała drużyna zasługuję na pochwałę - od bramkarza po wszystkich zawodników z pola.