19.12.2019

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1. Osłabiona Arka zdobywa punkt!

Mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Zbozienia już w 25. minucie, Arka wywalczyła cenny punkt w Poznaniu! Gola dla żółto-niebieskich zdobył Fabian Serrarens.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 20. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia  1:1 (0:1)

Bramki: Satka 75' - Serrarens 45+1'

Lech: van der Hart - Šatka, Dejewski, Crnomarković, Kostevych - Jóźwiak, Muhar (55' Amaral), Moder (77' Tomczyk), Puchacz (82' Kamiński) - Jevtić - Gytkjaer

Arka: Steinbors - Zbozień, Helstrup, Marić, Marciniak - Vejinović - Młyński (70' Wawszczyk),  Nalepa (90' Busuladzić), Budziński (28' Danch), Jankowski - Serrarens

Żółte kartki: Puchacz, Crnomarković - Helstrup, Sobieraj (na ławce rez.)

Czerwona kartka: Zbozień (25' za faul takt.)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 7641

0 min - w meczu z Lechem trener nie może skorzystać z pauzujących za kartki Adam Dei i Christiana Maghomy. Wraca po pauzie z kolei Marko Vejinović. Zagrożeni absencją w pierwszym meczu 2020 roku z Cracovią są: Busuladzić, Zbozień i Budziński.

0 min - Lech również nie ustrzegł się osłabień na to spotkanie. Ze składu wypadł Pedro Tiba z powodu kartek, a kontuzjowani są Cywka i Gumny. Wcześniej odsunięci od składu zostali Makuszewski i Zhamaledtinov.

0 min - sporo znajomych twarzy w sztabie gospodarzy. Pierwszym trenerem jest były zawodnik Arki Dariusz Żuraw, a szkoleniowcem bramkarzy Michał Chamera, również niegdyś zawodnik naszego klubu.

0 min - drużyna Lecha posiada w swoim składzie wielu zawodników, którzy w ostatnich tygodniach imponują formą. Wśród nich wymienić trzeba najskuteczniejszego strzelca, reprezentanta Danii Christiana Gytkjaera, Darko Jevtića oraz Kamila Jóźwiaka.

0 min - Arkowcy będą mogli dziś liczyć na mocne wsparcie swoich kibiców. Słychać głośne śpiewy gdyńskich kibiców, którzy zaczęli wchodzić na obiekt przy ul. Bułgarskiej.

0 min - z głośników rozbrzmiewa już hymn kibiców Lecha Poznań.

0 min - na boisku są już obie drużyny. Arkowcy wyszli w swoich "domowych" strojach, czyli na żółto-niebiesko.

0 min - na płycie boiska pojawiła się orkiestra wojskowa, która na cześć bohaterów Powstania Wielkopolskiego wykona Mazurek Dąbrowskiego.

1 min - Arkowcy rozpozczęli spotkanie.

3 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne Lecha, trącił ją tam głową Helstrup, lecz nie miał problemów van der Hart ze złapaniem piłki.

4 min - Lech w kontrze! Jóźwiak zagrał do wchodzącego w pole karne Jevtića, a ten na szczęście zwlekał z uderzeniem. Gdy Szwajcar już oddał strzał, to zablokował go Marić! Dużo szczęścia mieliśmy w tej akcji!

8 min - Steinbors! Kapitalnie Łotysz broni groźny, techniczny strzał Jóźwiaka z 17 metrów! Wcześniej stratę zanotował Vejinović,, któremu odebrał piłkę Darko Jevtić i zawodnik Lecha świetnie dostrzegł dogodnąpozycję Jóźwiaka.

10 min - Jóźwiak dosrodkował z rzutu wolnego z prawej strony naszego pola karnego. Posłał jednak zbyt głęboką piłkę i Steinbors spokojnie ją przejął.

10 min - początek meczu należy do gospodarzy, którzy starają się grać szybko i agresywnie. Gdy dochodzi do tego precyzja, od razu robi się niebezpiecznie pod naszym polem karnym.

13 min - gdynianie starają się odpowiadać równie zdecydowaną postawą w środkowej strefie boiska. Teraz zaowocowało to sytuacją w polu karnym Lecha, gdy Jankowski szukał podaniem Serrarensa i Młyńskiego. Niewiele zabrakło, ale jednak żaden z nich nie doszedł do piłki.

16 min - dwie żółte kartki. Dla Helstrupa za faul oraz dla Puchacza za dyskusje z arbitrem.

17 min - ok. 30 metrów od naszej bramki Lech ma rzut wolny. Przy piłce Jevtić i Jóźwiak.

18 min - Jevtić zagrał piłkę niemal wprost w ręce Steinborsa, ale naszego bramkarza brutalnie zaatakował Crnomarković! Potrzebna będzie interwencja masażystów, miejmy nadzieję, że nic się nie stało Pavelsowi! Żółta kartka dla zawodnika Lecha.

19 min - Steinbors gotowy do gry.

21 min - szybka akcja gospodarzy. Strzał Modera z 20 metrów mija światło naszej bramki.

22 min - Żółtą kartkę otrzymuje Krzysztof Sobieraj,  który zgłaszał pretensje za brak decyzji o przewinieniu zawodnika Lecha.

23 min - rzut rożny dla Lecha. Jevtić zacentrował na głowę Muhara, którego strzał przy bliższym słupku okazał się wyraźnie niecelny.

24 min - niezła akcja gdynian. Jankowski podał do Zbozienia,  którego strzał z 18 metrów został zablokowany, a poprawka Nalepy niecelna!

25 min - Zbozień fauluje na 17. metrze wychodzącego na czystą pozycję Gytkjaera! Czerwona kartka!

27 min - Jevtić z rzutu wolnego z 17 metrów... trafia w mur! Poprawia Puchacz i pudłuje!

28 min - Helstrup przecina podanie w pole karne i kolejny korner dla Kolejorza.

28 min - tymczasem taktyczna zmiana w Arce. Za Budzińskiego wchodzi Danch.

29 min - krótkie rozegranie rożnego przez gospodarzy. Piłka zawędrowała na 20. metr do Modera, który jednak oddaje niecelny strzał.

31 min - Helstrup znów przecina podanie gospodarzy i kolejny rzut rożny dla Lecha.

31 min - bez problemów wybijamy piłkę.

32 min - nie udała się próba dryblingu Młyńskiemu w polu karnym Lecha. Crnomarković zablokował naszego młodzieżowca.

34 min - Steinbors spokojnie chwyta piłkę, którą na 5 metr zagrywał Kostevych.

35 min - rzut rożny dla Arki, która stara się szukać swoich szans pod bramką Lecha mimo gry w osłabieniu.

36 min - dośrodkował Nalepa, było zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale nie udało się wypracować pozycji strzeleckiej. Wybił piłkę Kostevych.

36 min - piłkę przejął Danch, próbował mocno wstrzelić piłkę w pole karne, ale wyszedł z tego groźny strzał przy słupku! Z problemami obronił to van der Hart!

39 min - fantastycznie znów spisał się Steinbors! Kapitalnie obronił zaskakujący strzał po ziemi Gytkjaera z 9 metrów!

40 min - teraz dogodną okazję miał Puchacz, lecz naciskany przez obrońców chybił z 8 metrów!

41 min - indywidualna akcja Kostevycha zakończyła się niecelnym strzałem z lewej strony naszego pola karnego.

42 min - Jevtić w szybkiej akcji swojego zespołu, wbiegł w pole karne i padł na murawę, ale to była próba wymuszenia rzutu karnego! Nie ma kartki dla Szwajcara.

45+1 min - goooooolllll dla Arki!!! Nalepa zagrał na prawe skrzydło do Młyńskiego, ten dostrzegł Serrarensa, a Holender bardzo sprytnym strzałem trafia do siatki!!! Pierwszy gol Fabiana w Arce!

PRZERWA - niesamowita końcówka pierwszej połowy! Lech naciskał od pierwszej minuty, stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, ale był nieskuteczny. Sytuację Arki pogorszyła czerwona kartka dla Zbozienia już w 25.minucie i wydawało się, że gol dla gospodarzy to kwestia czasu. Tymczasem Arka wciąż skutecznie się broniła i wyprowadziła zabójczą kontrę w doliczonym czasie gry! Nie będzie łatwo wytrzymać napór Lecha w drugiej połowie, ale gospodarze nie grzeszą dziś skutecznością, a my potrafimy być groźni w kontrataku...

46 min - gra wznowiona.

47 min - rzut wolny dla Lecha z prawej strony naszego pola karnego wykonał Jóźwiak. Vejinović wybija daleko piłkę.

47 min - ależ było blisko bramki wyrównującej! Puchacz zagrał piłkę wzdłuż 1 metra od naszej bramki, lecz nie sięgnął jej tam Gytjaer!

48 min - pudło Jóźwiaka z 17 metrów! Lech wciąż nieskuteczny!

52 min - Steinbors wypiąstkował piłkę zacentrowaną z rzutu wolnego przez Jevticia.

53 min - Vejinović skuteczny w obronie. Wybija piłkę zagraną w pole karne przez Kostevycha.

55 min - pierwsza korekta trenera Żurawia. Schodzi Muhar, a za niego pojawia się Amaral.

56 min - Lech momentami zamyka Arkę w szesnastce. Nie potrafi jednak się przebić przez szczelnie ustawionych tam Arkowców!

57 min - ależ niewiele brakowało Nalepie, aby podwyższyć prowadzenie Arki! Serrarens wywalczył piłkę na 20 metrze, ogrywając Modera, odegrał do Michała, a ten strzelił z 18 metrów tuż nad poprzeczką! Wielka szkoda!

62 min - rzut rożny dla Lecha. Steinbors wypiąstkował dośrodkowanie Jevticia.

64 min - Arka będzie miała rzut wolny z lewej strony boiska z szansą na dośrodkowanie wpole karne gospodarzy.

65 min - niezłą piłkę posłał Nalepa, lecz obrońcy Lecha nie pozwolili na oddanie strzału na swoją bramkę.

67 min - Adam Marciniak posłał piłkę w szesnastkę Lecha, lecz zbyt głęboko i przechwycił ją bramkarz z Poznania.

67 min - Amaral chciał zaskoczyć sprytnym strzałem z 8 metrów, lecz Steinbors wciąż czujny!

69 min - korner dla poznaniaków. Jankowski wybija piłkę zagraną przez Jevticia i będzie powtórka.

69 min - tym razem piłka została rozegrana, a Puchacz posłał ją za linię końcową.

70 min - Młyński opuszcza boisko. Zmienił go Wawszczyk.

72 min - gwizdy na stadionie, bo Moder uderzył bardzo niecelnie z 30 metrów.

73 min - udało się zatrzymac kolejny atak Lecha! Tym razem w naszym polu karnym znalazł się Satka, lecz jego podanie pod bramkę zostało zablokowane!

74 min - Steinbors jest wielki! Kapitalnie obronił strzał z dystansu Amarala!

75 min - gol dla Lecha. Gospodarze dopięli swego po rzucie rożnym, a piłkę do naszej bramki wepchnął Satka. Asysta Gytkjaera.

77 min - van der Hart broni strzał Vejinovicia z 15 metrów!

77 min - Tomczyk zmienia Modera w zespole Lecha.

78 min - minimalnie pudłuje Jóźwiak przy strzale z 15 metrów!

80 min - kolejna niecelna próba strzału zza pola karnego lechitów. Tym razem spudłował Amaral.

82 min - pewnie chwycił piłkę Steinbors zagraną przez Kostevycha.

82 min - Jakub Kamiński zmienia Puchacza.

83 min - kolejny rzut rożny dla Kolejorza.

83 min - spokojnie wybijamy piłkę daleko poza pole karne.

84 min - kiks Tomczyka pod naszą bramką pozwoli wznowić grę Steinborsowi z piątego metra.

88 min - trwa napór Lecha, który dąży do zwycięstwa. Dwa razy blokujemy strzały Lecha oddane z okolic 16 metra!

89 min - Steinbors spokojnie chwyta piłkę uderzoną głową przez Tomczyka.

90 min - atak pozycyjny pozwolił wypracować pozycję strzelecką Tomczykowi! Ten trafia w boczną siatkę naszej bramki!

90+1 min - ostatnia zmiana w Arce. Za Nalepę wchodzi Busuladzić. Trzy minuty doliczone.

90+2 min - Tomczyk fatalnie pudłuje! Zablokowany strzał Jóźwiaka trafił pod nogi napastnika Lecha, ale ten nie trafia w czystej sytuacji!

90+3 min - jeszcze jeden rzut rożny dla Lecha.

90+3 min - Jóźwiak dopadł piłkę przed polem karnym, ale znów nie trafił w światło bramki!

KONIEC - nie udało się bez strat przetrwać grającego w przewadze Lecha, ale nie wracamy ze stolicy Wielkopolski z pustymi rękami. Zdobyta tuz przed przerwą bramka przez Fabiana Serrarensa wystarczyła do zdobycia cennego punktu i zakończenia w pozytywny sposób roku 2019. Brawa dla Arkowców!