13.10.2019

CLJ: Komplet zwycięstw juniorów!

Nasze drużyny juniorskie wygrały w ten weekend swoje mecze ligowe. Juniorzy starsi pokonali UKS SMS Łódź, a młodsi wygrali z AP Reissa. Oba spotkania zakończyły się wynikami 2:1 dla Arki.

Centralna Liga Juniorów U18 - 10. kolejka

Arka Gdynia - UKS SMS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki:
Dobek 20', Aleksiuk 63' - Prochownik 36'

Arka:
Skowronek - Chmurzyński, Stec, Skręta, Milachowski - Dobek, Chojnowski (46' Aleksiuk) - Parulski, Nowicki (59' Własny), Kamiński (90' Przyborowski) - Stępień (86' Rusnak)

Arkowcy sięgnęli po komplet punktów w ważnym meczu z sąsiadem z ligowej tabeli. W pierwszej połowie żółto-niebiescy byli stroną dominującą, co potwierdzili zdobyciem bramki. W 20 min. Dobek wykorzystał dośrodkowanie Kamińskiego i strzałem głową otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach prowadzenie mogli podwyższyć Stępień, który w 26 min. nieznacznie się pomylił po indywidualnej akcji oraz Nowicki. Po szybkiej kontrze uderzył on po ziemi obok bramkarza, ale lecącą do bramki piłkę wybił jeden z obrońców. W 36 min. goście dość niespodziewanie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi Prochownika, a ten mocnym strzałem trafił do siatki.

W przerwie w naszej drużynie doszło do zmiany - na murawę wszedł Kacper Aleksiuk. To właśnie ten zawodnik w drugiej połowie zapewnił Arce komplet punktów. W 63 min. Stępień zagrał na lewą stronę do Kamińskiego, który dośrodkował w pole karne, a tam Aleksiuk uprzedził obrońcę i mocnym uderzeniem głową z ok. 6 metrów pokonał bramkarza. W kolejnych minutach na boisku nie brakowało walki. Goście dążyli do wyrównania, ale kierowana przez kapitana zespołu Kacpra Steca defensywa Arki nie pozwoliła rywalom, by drugi raz odrobili straty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Arki, która wyprzedziła UKS SMS Łódź w tabeli.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Był to bardzo ciężki mecz, a przeciwnik postawił nam dziś bardzo duże wymagania. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, bo przeciwnik w ostatnich 4 spotkaniach regularnie punktował. Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy stroną dominującą, zaś w drugiej części gra się wyrównała. Szkoda, że nie udało się podwyższyć wyniku w pierwszej połowie, bo mieliśmy wyborne sytuację. Zmiennicy wnieśli sporo jakości, a Kacper Aleksiuk, który wszedł w przerwie, ustalił wynik meczu. Zespół zasłużył na 3 punkty.

O kolejne punkty w CLJ U18 Arka powalczy w przyszłą sobotę na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Centralna Liga Juniorów U17 - 9. kolejka

Arka Gdynia - AP Reissa Poznań 2:1 (1:0)
Bramki: Szynkielewski 4', Lipkowski 78' - 48'

Arka: Wolny - Zaryczański (46' Matusiak), Formella (77' Mirończuk), Tandecki, Lipkowski, Zamarripa, Babś (60' Bondara), Soboczyński (71' Pyrek), Skóra, Szynkielewski (83' Szafranek), Trela (46' Karbowiak)

Nasi juniorzy młodsi wygrali z drużyną AP Reiss 2:1. Było to bardzo ważne spotkanie, gdyż przed tą kolejką różnica punktowa między zespołami wynosiła zaledwie 1 pkt. Arka szybko wyszła na prowadzenie, a bramkę na 1:0 zdobył już w 4 min. gry Szynkielewski. W kolejnych minutach nasz zespół posiadał przewagę, dłużej utrzymywał się przy piłce, ale przeciwnicy byli dobrze zorganizowani w grze obronnej. W pierwszej połowie Arka miała jeszcze dwie okazje na podwyższenie wyniku, ale w decydujących momentach zabrakło skuteczności pod bramką gości.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Poznania, którzy w 48 min. doprowadzili do wyrównania. Pomimo utraty prowadzenia, Arka dalej grała konsekwentnie i uparcie dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. W 78 min. ataki żółto-niebieskich przyniosły efekt, a bramkę na wagę wygranej w dzisiejszym meczu zdobył Lipkowski.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Był to trudny mecz. Przeciwnik był dobrze zorganizowany w grze defensywnej i nastawiony na grę z kontry oraz stałe fragmenty gry. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że przeciwnik nie przegrał  w 6 kolejnych spotkaniach. W pierwszej połowie szybko strzelona bramka zbytnio nas uspokoiła i  nie poszliśmy za ciosem. W drugiej na początku daliśmy się zaskoczyć i straciliśmy bramkę. Ważne, że do końca graliśmy i dzięki tej konsekwentnej grze Lipkowski ustalił wynik meczu.

Po 9. kolejkach żółto-niebiescy są wiceliderami tabeli i tracą do prowadzącego Lecha Poznań 4 punkty. W następnej kolejce Arka zmierzy się na wyjeździe z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Chemikiem Bydgoszcz.