06.09.2019

Sparing: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 2:0.

Arkowcy wygrali 2:0 w meczu sparingowym z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Przed przerwą wynik otworzył Marko Vejinović, a podwyższył w końcówce spotkania Jakub Wilczyński.

Arka Gdynia -  Olimpia Grudziądz  2:0 (1:0)

Bramki: Vejinović 40', Wilczyński 87'

Arka (1. połowa): Krzepisz - Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak - Budziński, Vejinović, Deja - Nalepa - Serrarens, Jankowski.

Arka (2. połowa): Staniszewski – Zbozień (60' Olczyk), Maghoma (60' Danch), Marić, Marciniak (60' J. Wawszczyk) – Budziński, Deja, Antonik, Łoś, Serrarens (60' Wilczyński), Siemaszko

Olimpia (1. połowa): Sapela - Szywacz, Ciechanowski, Bogusławski (34' Ocenas), Wawszczyk, Kona (34' Frelek), Momo (34' Nowicki), Kamiński, Monterde, van Haaren, Joao Augusto

Olimpia (2. połowa): Lemanowicz - Ocenas, Pfertzel, Szywacz (73' Bogusławski), A. Wawszczyk, Frelek (81' Monterde), Tenda, Handzlik, Kamiński (73' Joao Augusto), Nowicki (73' Momo), Twarowski

Żółte kartki: Antonik, Deja - Ocenas

0 min - podtrzymanie rytmu meczowego, przegląd aktualnej dyspozycji piłkarzy - takie cele przyświecają zwykle sparingom rozgrywanym w czasie przerwy na mecze reprezentacji. Nie inaczej jest dziś, choć jeszcze nie wszystkim przyjrzy się trener Zieliński.

0 min - mecz z Olimpią jest możliwy na skutek licznych powołań do reprezentacji młodzieżowych, w skutek czego jej spotkanie ligowe Bruk-Bet Termaliką Nieciecza zostało przełożone.

0 min - w dzisiejszym meczu nie zagrają Hiszpanie. Najświeższe nabytki Arki: Nando i Samu po podróżach z ostatnich dni dostali jeszcze wolne. Wciąż oczekujemy na powrót po urazie Santi Samanesa.

0 min - nieobecny jest także strzelec bramek dla Arki w meczach z Górnikiem i Cracovią, Davit Skhirtladze. Nasz sztab szkoleniowy postanowił nie ryzykować występu Gruzina po zgłoszeniu przez niego drobnego urazu podczas treningu. Nie zagra także Azer Busuladzić.

1 min - początek meczu.

3 min - Marcin Budziński wykonał rzut rożny. Do wybitej przez obrońców Olimpii przed pole karne piłki doszedł Adam Deja i uderzył z powietrza tuż obok bramki!

6 min - zablokowane dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony przynosi nam rzut rożny.

7 min - Fabian Serrarens był bliski sięgnięcia piłki wrzuconej z narożnika przez Michała Nalepę, jednak zabrakło kilku centymetrów.

8 min - w odpowiedzi szybka kontra Olimpii. Akcja została wyprowadzona lewym skrzydłem i zakończona dokładnym dograniem na 14 metr, skąd niecelnie uderzał Ciechanowski.

10 min - do zagrania za plecy obrońców doszedł Jankowski, który wypuścił piłkę obok Sapeli, lecz bramkarz Olimpii w ostatniej chwili wybił ja spod nóg Maćka!

11 min - Jankowski ponownie dostał szansę na wpisanie na listę strzelców. Uderzył głową po dośrodkowaniu Budzińskiego z rzutu rożnego, lecz wprost w Sapelę!

18 min - Jankowski był bliski wyprzedzenia Bogusławskiego w polu karnym Olimpii, ale jednak obrońca z Grudziądza nie dał się przepchnąć naszemu napastnikowi

21 min - dośrodkowanie Zbozienia obrońcy Olimpii wybili pod nogi Budzińskiego. Marcin po przyjęciu piłki uderzył jednak wysoko ponad bramką!

23 min - rzut rożny z lewej strony wykonał Nalepa. Obrońcy wybili piłkę ponownie za linię końcową i z drugiej strony boiska korner wykonał tym razem Budziński. Niestety po chwili piłka wróciła pod nogi Marcina, który stał na pozycji spalonej.

29 min - Serrarens wydawało się, że był sfaulowany 17 metrów przed bramką Olimpii, ale do piłki doszedł jeszcze Deja i uderzył na bramkę Sapeli. Po nogach obrońców piłka opuściła plac gry.

29 min - dośrodkowanie z rzutu rożnego Nalepy wpadło wprost w ręce Sapeli.

33 min - Joao Augusto najpierw odebrał piłkę Maghomie, ale Anglik zdążył wrócić i zmusić zawodnika Olimpii do wyjścia z piłką poza boisko.

34 min - trzy zmiany w Olimpii. Zeszli Bogusławski, Momo i Kona. W ich miejsce pojawili się Ocenas, Frelek i Nowicki.

38 min - Krzepisz pewnie wyłapał dośrodkowanie z lewej strony Monterde.

39 min - znów strzał Dei ociera się o nogi obrońców i to przynosi nam rzut rożny.

40 min - gol dla Arki! Nalepa zagrał do Vejinovića, który po przyjęciu piłki spokojnie przymierzył po dalszym słupku i otworzył wynik meczu!

PRZERWA - znów swoją klasę i nieprzeciętne umiejętności potwierdził Marko Vejinović, którego efektowny gol dał Arce prowadzenie po pierwszej połowie. Ta bramka była udokumentowaniem przewagi Arkowców w tej części gry, bo okazji do zdobycia kolejnych goli było więcej, lecz zabrakło skuteczności Jankowskiemu i Dei.

46 min - pięć zmian w Arce po przerwie, podobnie w Olimpii Grudziądz.

49 min - Budziński z rzutu rożnego zacentrował wprost na głowę Zbozienia, który jednak w dogodnej sytuacji posłał piłkę tuż obok bramki!

49 min - Siemaszko przebiegł z piłką kilkanaście metrów i uderzył sprzed szesnastki lewą nogą, ale niecelnie.

54 min - indywidualna akcja Łosia w okolicach narożnika pola karnego sfinalizowana została strzałem, który odbił się od nóg obrońców gości z Grudziądza.

56 min - ładna akcja Serrarensa i Siemaszki. Fabian idealnie podał do Siemaszki na siódmy metr, który jednak uderzył zbyt lekko by pokonać Lemanowicza!

59 min - dośrodkowanie Zbozienia z prawego skrzydła trafiło w ręce Lemanowicza.

60 min - cztery kolejne zmiany w składzie żółto-niebieskich.

63 min - szarża na lewym skrzydle Łosia została przerwana faulem Ocenasa. Żółta kartka.

68 min - Antonik zagrał do Siemaszki, ale ten na 16 metrze został osaczony przez obrońców i nie udało się oddać strzału na bramkę.

69 min - kolejna próba dośrodkowania z prawego skrzydła, tym razem podjął się jej Olczyk, lecz znów piłkę przejąć zdołał bramkarz z Grudziądza Jakub Lemanowicz.

72 min - odważna decyzja o strzale Antonika z 30 metrów. Nieudana próba naszego młodzieżowca.

73 min - trzy zmiany w Olimpii. Wrócili na boisko Bogusławski, Momo i Kamiński.

76 min - Momo ostro potraktowany przez Antonika. Żółta kartka dla zawodnika Arki.

79 min - Danch przejął piłkę zagraną z rzutu rożnego przez Budzińskiego. Próbował ograć przeciwnika i zagrać piłkę pod bramkę, lecz bez skutku.

80 min - faul Dei oceniony przez sędziego na żółtą kartkę.

81 min - powraca na boisko Monterde, który zmienia Frelka.

83 min - po wrzutce Handzlika z rzutu wolnego pod nasza bramkę, goście z Grudziądza próbowali wypracować sobie pozycję do strzału, ale nie zdołali utrzymać piłki w boisku.

87 min - Wawszczyk zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Wilczyńskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie Arki!