TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

17.07.2019

Konferencja przed startem sezonu

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się konferencja prasowa przed  meczem inaugurującym rozgrywki sezonu 2019/20 PKO Ekstraklasy: Arka  Gdynia - Jagiellonia Białystok. Obecni byli: Prezes Zarządu Wojciech Pertkiewicz, trener Jacek Zieliński oraz kapitan drużyny Adam Marciniak.

 

Na początku okres przygotowań i transferów podsumował Prezes Wojciech Pertkiewicz:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/EOS_2866_a69c3d3c815cebe7470439b23fbf03b7.jpg

Cel sportowy na te rozgrywki to przede wszystkim poprawa sytuacji w kontekście poprzedniego sezonu. Brzmi to lakonicznie, nie mniej jednak celujemy w wyższe lokaty niż tą, którą osiągnęliśmy. Doszliśmy do wniosku, że będziemy gratyfikować zawodników premiami w zależności od zajmowanego miejsca i zdobyczy punktowych. Minimalnym krokiem będzie zajęcie lokaty 12-stej w PKO Ekstraklasie, a każde miejsce wyżej będzie tak jak wspomniałem  dodatkowo gratyfikowane.

 

Jeśli chodzi o kwestie transferowe w porozumieniem z trenerem doszliśmy do wniosku, że będziemy potrzebowali wzmocnień po odejściu Michała Janoty, Marko Vejinovicia, nie była też pewna sytuacja Maćka Jankowskiego, ale jak wiemy Maciej pozostał z nami na kolejny sezon. Na liście mieliśmy, jeszcze w maju – Jakuba Paura. Niestety po ocenie sztabu medycznego nie zdecydowaliśmy się podpisać ze Słowakiem kontraktu. Kolejny już zakontraktowanym graczem na którego postawiliśmy od początku jest Azer Busuladzić – ten transfer udało się na szczęście szybko dopiąć i z tego powodu jesteśmy bardzo zadowoleni dodatkowo gracz ten mógł uczestniczyć z nami przez cały okres przygotowawczy co było dla nas priorytetowe.

 

Santi Samanes – mógłbym rzec „melodia przyszłości” – został on polecony przez naszego skauta pracującego w Hiszpanii. Zdecydowaliśmy się postawić na tego zawodnika, ponieważ wiedzieliśmy, że z klubu odejdzie Luka Zarandia i będziemy musieli szukać wzmocnień na pozycję Gruzina.

 

Dzisiaj sprawy formalne sfinalizował Fabian Serrarens. Dzisiaj dojedzie do nas Michał Kopczyński, ale tutaj sprawa nie jest jeszcze sfinalizowana. Mogę powiedzieć w swoim imieniu, że chcielibyśmy by z nami został.

 

Następnie głos zabrał trener Jacek Zieliński 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/EOS_2832_5ec6f9acc4e71fda0e3bb1c2cbf23620.jpg

Dodałbym do słów Prezesa, że do klubu udało się ściągnąć jeszcze Davita Skhirtladze – pomocnika grającego ostatnio w Rydze, ale skupiałem się głównie na analizie tego zawodnika w momencie, kiedy grał jeszcze w lidze duńskiej oraz Spartaku Trnava – bardzo fajny, utalentowany zawodnik – naszym celem jest podniesie jego siły fizycznej, ponieważ nieco odstaje od reszty drużyny, ale wierzę, że jeśli wejdzie na nasz poziom to da dużo dobrego.

 

Drugim zawodnikiem jest młodzieżowiec Kamil Antonik – obserwowałem go często, ponieważ pochodzi z moich stron. Był w II lidze jednym z lepszych skrzydłowych – w obecnych wymaganiach PKO Ekstraklasy idealnie wkomponował się w nasze cele. Pokazał w meczach sparingowych, że śmiało możemy na niego postawić. Kolejnych wzmocnień nie wykluczam, okienko jeszcze trwa i jest bardzo długie, ale nie chcę deklarować na ten moment niczego konkretnego. Czekamy na wyniki polskich drużyn w europejskich pucharach.

 

Jeśli mam podsumować okres przygotowawczy, to jestem bardzo zadowolony z jego przebiegu, wykonaliśmy dobrą pracę, zwiększyliśmy obciążenia treningowe, ponieważ odegra ono kluczową rolę w tym sezonie. Arka nie może odstawać od najlepszych drużyn w naszej lidze. Wszyscy zawodnicy byli pod stałą kontrolą – uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do piątkowego meczu. Na tą chwilę najbardziej potrzebujemy czasu na zgranie. Mamy 6 młodzieżowców i jest to wystarczająca ilość. 

 

Każdy trener przed sezonem powie, że interesuje go pierwsza ósemka. Na temat mistrzostwa Polski nie będę nic mówił. Chcemy zająć wyższe miejsce niż w poprzednim sezonie, a pierwsza ósemka wpisuje się w tą deklarację.

 

Jagiellonia to ostatnio zespół top 5 Ekstraklasy. To dobrze, że gramy z takim zespołem. Poziom motywacji idzie w górę, kibice przyjdą chętnie na taki mecz, a my chcemy się dobrze zaprezentować przed własną publicznością. Przeciwnik nie jest łatwy, gra dobrą piłkę , dokonała ciekawych transferów jakościowych.

 

Na koniec pytania zostały skierowane do kapitana drużyny Adama Marciniaka.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/EOS_2842_364ae2a383a58e1e7e187e5c4a9ba113.jpg

Nie możemy doczekać się tego spotkania, zdążyliśmy wypocząć – mieliśmy również sporo wolnego. Przygotowania były na wysokim poziomie, wykonaliśmy sporo pracy, ale mamy nadzieję, że nasze obciążenia zaowocują w przyszłym sezonie. Do sztabu doszedł również trener Daniel, który przekazuje nam wiele uwag taktycznych, poprawiliśmy grę w obronie. Razem z kolegami jesteśmy bardzo zadowoleni z poczynionych postępów w tym zakresie. Jesteśmy pełni optymizmu. Każdy sparing był zbieraniem doświadczenia i okazją do analiz dla sztabu. W tym ostatnim zrealizowaliśmy założenia taktyczne i dobrze jesteśmy przygotowani do meczu z Jagiellonią.

 

Rywalizuję z Jakubem Wawszczykiem. To odważny i ambitny chłopak, mamy wiele wspólnych cech.  On zrobi wszystko, aby wskoczyć do składu, a ja aby go nie oddać. To wszystko tylko z korzyścią dla zespołu.

 

Nie pozostaje nic innego,  jak przyjść na to spotkanie!!! Liczymy na doping, który poniesie Arkowców do pierwszego zwycięstwa w PKO Ekstraklasie!


notował: Arkadiusz Chomicz

 

 

 SPONSOR MECZU Z JAGIELLONIĄ

 

Fred - Centrum Obsługi Pojazdów sponsorem meczu z...

 

Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_arka_2019_final-11_7f27f9d448c4d91ddbc7dd9ef2ed95e1.jpg

JEDENASTKA 90-LECIA

ABY ODDAĆ GŁOSY KLIKNIJ W GRAFIKĘ!

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/11_715x350_b7df60866e5f025312a7fba6cfea054e.jpg

GŁOSOWANIE POTRWA DO 5 SIERPNIA!!! 

LISTA KANDYDATÓW

 ***

Karnety na sezon 2019/20

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ekran_2019_800x450_karnety_(004)_346c4292c14528456a0ce9b12094d259.jpg
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia