17.11.2018

IV liga: Arka II rozgromiła Kaszubię!

W meczu 18. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II Gdynia rozgromiła na wyjeździe Kaszubię Kościerzyna aż 7:0 (2:0). Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Michał Żebrakowski i Robert Sulewski.

IV liga RWS Investment Group - 18. kolejka

Kaszubia Kościerzyna - Arka II Gdynia 0:7 (0:2)
Bramki:
Żebrakowski 2 (5', 11'), Sulewski 2 (50', 67'), Siemko 62' (sam.), Siemaszko 76', da Silva 80'

Arka II: Krzepisz - Socha, Maghoma, Lengiewicz (70' Pek), Klimczak - Sołdecki, Cvijanović (46' Markiewicz) - Sulewski, da Silva, Danielak (70' Gułajski) - Żebrakowski (46' Siemaszko)

Żółte kartki: Wenta

Dzisiejsze spotkanie IV ligi było połączone z akcją promocyjną prowadzoną przez nasz klub w Kościerzynie. Tamtejsi kibice mieli okazję zobaczyć w wyjściowym składzie aż 10 zawodników z pierwszej drużyny.

Cały mecz toczył się pod dyktando żółto-niebieskich, którzy pewnie sięgnęli po 3 punkty. Już po 11 min. gry Arkowcy prowadzili 2:0 za sprawą wracającego po kontuzji Żebrakowskiego. Rosły napastnik dwukrotnie pokonał bramkarza rywali po podaniach Cvijanovicia i da Silvy. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry, chociaż nasz zespól miał jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia.

Po przerwie żółto-niebiescy dołożyli aż pięć bramek. W 50 min. Sulewski wykorzystał podanie da Silvy i zakończył składną akcję zapoczątkowaną przechwytem na połowie gospodarzy. W kolejnych minutach bliscy trafienia do siatki byli także Danielak i da Silva. W 62 min. ponownie pokazał się Sulewski, który dośrodkował z prawej strony, a jeden z obrońców gospodarzy przy próbie interwencji skierował piłkę do własnej bramki.

W 67 min. zespół trenera Wilczyńskiego prowadził już pięcioma bramkami. Do prostopadłego podania doszedł Sulewski i mimo ataków naciskającego go obrońcy po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Niespełna 10 minut później "Suli" do dwóch bramek dołożył też asystę, a na 6:0 z bliska podwyższył Siemaszko. W 80 min. strzelec szóstego gola dograł w polu karnym do Marcusa da Silvy, który strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu na 7:0 dla Arki II.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Przy takim zestawieniu personalnym wynik nie mógł być inny. Drużyna ekstraklasowa rywalizowała z 4-ligowcem i ta różnica była widoczna w każdym elemencie gry. Już po 11 minutach prowadziliśmy 2:0, co ułatwiło dalszą grę. Przez 90 minut dyktowaliśmy warunki, nie pozwoliliśmy gospodarzom praktycznie na nic i wysoko wygraliśmy. Odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu i dobrą passę będziemy chcieli przedłużyć za tydzień w meczu z Jantarem Ustka na zakończenie rundy jesiennej.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Arka II awansowała na 8. miejsce w tabeli. Za tydzień nasz drugi zespół zakończy rundę jesienną w IV lidze RWS investment Group meczem na własnym boisku z Jantarem Ustka.