27.09.2018

Bramki wypożyczonych w Pucharze Polski

We wtorkowych, środowych i czwartkowych meczach 1/32 finału Pucharu Polski wystąpili zawodnicy wypożyczeni z Arki do innych klubów.

We wtorek w efektownym stylu awans wywalczył Chrobry Głogów, który rozgromił na wyjeździe 4-ligową Polonię Głubczyce aż 8:0. W tym spotkaniu wystąpiła trójka zawodników wypożyczonych z Arki.

W pierwszym składzie Chrobrego wyszli: obrońca Oskar Repka oraz pomocnik Jakub Bach. Ten drugi dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, trafiając do siatki w 17 i 83 min. spotkania. Zarówno Bach, jak i Repka zagrali po 90 minut. Od początku drugiej połowy na murawie pojawił się też Szymon Nowicki i w 58 min. wpisał się na listę strzelców.

Oskar Repka

Szymon Nowicki

Pucharową przygodę zakończył natomiast we wtorek Gryf Wejherowo. Przeszkodą nie do przejścia dla 2-ligowca okazał się występujący klasę wyżej Stomil Olsztyn. W zakończonym wynikiem 2:1 dla olsztynian meczu mogliśmy oglądać Oskara Sikorskiego, który rozegrał w barwach Gryfa pełne 90 minut.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Oskar Sikorski

W środę z awansu cieszyli się kolejni trzej Arkowcy. Maksymilian Hebel rozegrał 90 minut w wyjazdowym meczu Bytovii z Elaną Toruń. Zespół z Bytowa wygrał 3:1, a Hebel otworzył wynik spotkania, strzelając gola w 25 minucie.

Dobrą formę utrzymuje też KP Starogard Gdański. Podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego pokonali wyżej notowany, występujący w 2 lidze Górnik Łęczna 1:0 i tym samym zameldowali się w 1/16 finału PP. Maciej Kozakowski zagrał na lewej obronie pełne 90 minut, a Krzysztof Krakowiak pojawił się na murawie w 63 min. spotkania.

Wybierz obszar
Maciej Kozakowski

Krzysztof Krakowiak

Na 1/32 finału rywalizację w Pucharze Polski zakończył natomiast Mateusz Węsierski w barwach Garbarni Kraków. Zespół z Małopolski po 120 minutach remisował z GKS-em Bełchatów 1:1, ale rzuty karne skuteczniej wykonywali rywale i wygrali w serii 6:5. Węsierski przebywał na murawie do 80 min. (zmiana) i otrzymał żółtą kartkę.

Mateusz Węsierski

Awansu do kolejnej rundy nie udało się wywalczyć w środę także drużynom Jakuba Wawszczyka (Radomiak Radom) i Bartka Nowickiego (Olimpia Elbląg).  Radomiak przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 3:4, a Olimpia u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:3. Wawszczyk i Nowicki dostali od swoich trenerów wolne i nie grali w tych spotkaniach.

Jako ostatni w Pucharze Polski walczył Mikołaj Gabor, którego Olimpia Grudziądz swój mecz z ekstraklasowym Zagłębiem Sosnowiec rozegrała dopiero w czwartek. Mikołaj rozegrał w tym spotkaniu 64 min. Schodził z boisku przy bezbramkowym wyniku... który nie zmienił się do 120 min. gry. O wyniku decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali boiskowi koledzy naszego zawodnika, którzy wygrali 5:3 i awansowali do kolejnej rundy.
Mikołaj Gabor

Nasi wypożyczeni na boiska powrócą już w najbliższy weekend, gdy rozegrają kolejne mecze ligowe. Trzymamy kciuki za kolejne występny Arkowców w 1, 2 i 3 lidze.