26.08.2018

Grali wypożyczeni

W ten weekend w meczach 1, 2 i 3 ligi zagrało 10 zawodników wypożyczonych z Arki. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich występów.

Fortuna 1 liga

W 1 lidze na murawie zaprezentował się w tej kolejce Maksymilian Hebel w barwach Bytovii Bytów.

Hebel pojawił się na murawie w 66 minucie zakończonego remisem 1:1 spotkania Bytovia - Podbeskidzie zmieniając Arsenija Procyszyna. Dla naszego pomocnika był to czwarty ligowy występ w tym sezonie.

2 liga

Spośród zawodników wypożyczonych z Arki do 2 ligi ze zwycięstwa cieszył się w tej kolejce tylko Jakub Wawszczyk z Radomiaka Radom.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.

Wawszczyk zagrał w tym meczu 90 minut na pozycji lewego pomocnika i wywalczył dla swojego zespołu rzut karny, który celnym strzałem na pierwszą bramkę w tym meczu dla Radomiaka zamienił w 50 min. Leandro.

W zdecydowanie gorszym nastroju są zawodnicy Gryfa Wejherowo. Nie zaliczą oni do udanych wyjazdu do Siedlec, gdzie ulegli miejscowej Pogoni aż 2:7.

W barwach Gryfa 90 minut rozegrał Szymon Więckowicz.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

W pierwszym składzie wyszedł też Oskar Sikorski i grał do 39 minuty.

Oskar Ryk

Wówczas w linii pomocy zmienił go Oskar Ryk

Bez punktów w tej kolejce są także zespoły Mikołaja Gabora i Bartosza Nowickiego.

Gabor wszedł na boisku w 79 min. przegranego 1:2 przez Olimpię Grudziądz wyjazdowego meczu z GKS-em Bełchatów. Był to jego szósty mecz w sezonie.

Bartosz Nowicki

Z kolei Nowicki pojawił się na murawie w 83 min. spotkania Olimpii Elbląg z Ruchem Chorzów, które zakończyło się wygraną zespołu ze Śląska 1:0. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

3 liga

W 3 lidze zagrało w ten weekend trzech naszych zawodników. Bilans ich drużyn to dwa zwycięstwa i porażka.

Czwartą wygraną z rzędu odniosła Radunia. Zespół ze Stężycy pokonał na wyjeździe Górnika Konin 2:1 i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Udział w tym zwycięstwie miał jeden z dwóch zawodników wypożyczonych z Arki.

Jakub Kłosowski pojawił się na murawie w 63 min., gdy zmienił Dominika Naczka. W końcówce był bliski zdobycia bramki, ale po indywidualnej akcji i rajdzie przez pół boiska, trafił z ostrego kąta w boczną siatkę.

W dobrym humorze może być trener Łukasz Kowalski prowadzący KP Starogard Gdański. Jego zespół pokonał na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 1:0, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie.

Wybierz obszar

90 minut w tym spotkaniu rozegrał Maciej Kozakowski, który od początku rozgrywek utrzymuje pewne miejsce w pierwszym składzie swojej drużyny. Nasz zawodnik zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce dla zespołu ze Starogardu Gdańskiego.

Gorycz porażki musiał natomiast przełknąć wypożyczony do Chemika Bydgoszcz Dorian Affeld, który pojawił się na boisku w 65 min. rozgrywanego na własnym boisku meczu z Bałtykiem Gdynia. Chemik przegrał to spotkanie 1:3.

Trzymamy kciuki za kolejne występy zawodników wypożyczonych z Arki w 1, 2 i 3 lidze!