08.05.2018

Arka - Cracovia 2:0. Znów na zwycięskim szlaku!

Arka nareszcie zwycięska! Bramki Siemaszki i Szwocha przyniosły zwycięstwo w meczu, w którym obie strony grały ofensywnie i bardziej myślały o strzelaniu goli niż blokowaniu dostępu do własnej bramki. Godny odnotowania jest debiut Jana Łosia oraz skuteczna obrona Steinborsa rzutu karnego wykonywanego przez Krzysztofa Piątka.

35. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Cracovia 2:0 (1:0)

Bramki: Siemaszko 10', Szwoch 80'(k)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Poungouras - Szwoch, Nalepa (90' Sobieraj), Sołdecki, Kun (89' Łoś) - Jankowski, Siemaszko (70' Jurado).

Cracovia: Wilk - Diego, Datković, Dytiatiev, Siplak - Covilo - Wdowiak (60' Pik), Dimun, Deja (60' Brock-Madsen), Culina (71' Hernandez) - Piątek.

Żółte kartki: Sołdecki, Nalepa - Diego Ferraresso, Datković, Hernández, Čovilo

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Widzów: 3677

0 min - przed nami ostatnie trzy mecze sezonu 2017/18. Dla nas najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Arka zrealizowała swój podstawowy cel, czyli zapewniła sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie i to bez niepotrzebnych nerwów do ostatniej kolejki.

0 min - dziś do Gdyni przyjechała Cracovia. Zespół, który po podziale tabeli jest w dolnej części radzi sobie zdecydowanie najlepiej. Czy to na tym rywalu Arka przerwie swoją serię porażek?

0 min - trener Ojrzyński dziś zdecydował się na grę dwoma napastnikami. W tej roli dziś Jankowski i Siemaszko.

0 min - Socha, Warcholak, Marciniak - to lista zawodników Arki, którzy dziś nie mogą zagrać ze względu na nadmiar żółtych kartek.

0 min - w składzie Cracovii dziś od pierwszej minuty czterech Polaków - Adam Wilk, Adam Deja, Mateusz Wdowiak i Krzysztof Piątek.

0 min - drużyny wyszły na murawę. Zespół Arki wyprowadził Michał Marcjanik.

0 min - zanim zaczniemy grać, mamy minutę ciszy ku pamięci zmarłego kibica Arki, Mariusza Judyckiego.

1 min - zaczęli Arkowcy! Atakujemy na bramkę przed trybuną Górka.

1 min - pierwsza piłka posłana w pole karne gości. Siemaszko nie mógł zdążyć do piłki przed Wilkiem.

2 min - identyczny akcja ze strony Cracovii. Teraz Steinbors był najszybszy przy piłce.

3 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu pod bramkę Cracovii. Strącona piłka spadła pod nogi Siemaszki, który jednak źle złożył się do strzału.

5 min - świetne wejście z piłką w pole karne Szwocha! Zszedł z piłką do prawej strony, tam poszukał strzału w kierunku dalszego słupka, ale chybił!

10 min - Poungouras posłał piłkę w pole karne w kierunku Siemaszki, lecz ten został uprzedzony przez Siplaka. Rzut rożny dla Arki.

10 min - goooolll!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Szwocha spadło na głowę Rafała SIemaszki, który pewnym uderzeniem daje Arce prowadzenie!

14 min - rzut rożny wykonany przez Dimuna bez żadnego zagrożenia naszej bramce.

14 min - po chwili zanotowaliśmy pierwszy celny strzał Pasów na naszą bramkę. Steinbors spokojnie wyłapał piłkę uderzoną sprzed pola karnego przez Dimuna.

15 min - kolejny strzał z dystansu, tym razem na bramkę Cracovii. Niecelna próba Nalepy.

18 min - żółta kartka dla Sołdeckiego. Ósma. A to oznacza pauzę w następnym meczu.

20 min - źle rozegrany rzut wolny Cracovii Arka przekuła na kontratak. Niestety Kun niedokładnie zagrał w pole karne.

22 min - zablokowany strzał Siplaka przez Sołdeckiego i goście mają rzut rożny.

22 min - pewnie wypiąstkowana piłka przez Steinborsa po dośrodkowaniu z narożnika boiska Dimuna.

24 min - składna akcja Arki, niezłe zagranie przed bramkę Kuna, lecz w strefę, gdzie wbiegł żaden z naszych napastników.

27 min - odrobinkę za mocne zagranie na jeden kontakt Siemaszki w kierunku Jankowskiego w pole karne! Pierwszy przy piłce był Wilk.

29 min - znów nieudany strzał zza pola karnego Nalepy. Za decyzję Michała pochwalimy.

29 min - Steinbors przechwytuje piłkę zagraną przez Culinę. Tuż przed nogami nadbiegającego Wdowiaka.

30 min - Zbozień z autu na głowę Jankowskiego! Uderzenie mija lewy słupek bramki Wilka!

31 min - Sołdecki dwa razy główkował tuż przed bramką Wilka! Za każdym razem chciał wrzucić piłkę za kołnierz bramkarzowi Cracovii, ale ten dwukrotnie broni!

35 min - mocne podanie Siplaka w poprzek naszej szesnastki. Szczęśliwie piłka nie padła łupem żadnego z zawodników trenera Probierza.

37 min - Siplak w ostatniej chwili uprzedził Poungourasa, który chciał zamknąć akcję Szwocha! Rzut rożny.

42 min - nieudana próba uderzenia głową Covilo. Piłka minęła naszą bramkę w bezpiecznej odległości.

45 min - groźny strzał Piątka z 18 metrów! Zszedł z piłką z lewej strony do środka i przymierzył przy słupku, ale wyciągnięty jak struna Steinbors odbija to uderzenie!

45 min - i jeszcze Covilo głową chciał oszukać Pavelsa, ale nasz bramkarz wciąż bezbłędny!

PRZERWA - otwarty mecz z obu stron, oba zespoły już bez żadnych obciążeń w tym sezonie postawiły na ofensywę. Skuteczniejsza na razie Arka, która za sprawą Siemaszki może cieszyć się skromnym prowadzeniem. Do prowadzenia żółto-niebieskich walnie przyczynił się także Steinbors, który kilka razy skutecznie interweniował po groźnych uderzeniach naszych rywali.

46 min - wznowili grę goście.

48 min - rzut wolny dla Arki z odległości ok. 35 metrów. Szwoch pokusił się o strzał, lecz chybił o ok. metr.

49 min - bardzo niecelny strzał z dystansu Wdowiaka.

56 min - miał okazję Poungouras na dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne, niestety bez powodzenia.

58 min - Szwoch zacentrował z rzutu rożnego. W polu karnym najwyżej wyskoczył Marcjanik, ale nie miał szans na oddanie groźnego strzału.

60 min - Podwójna korekta trenera Probierza. Za Wdowiaka wchodzi młody Daniel Pik, natomiast za Deję Brock-Madsen.

63 min - Diego obejrzał żółtą kartkę.

64 min - imponujący sprint Brock-Madsena od własnego pola karnego w okolice naszej szesnastki, ale tam Marcjanik pozbawił go piłki.

66 min - Datković musiał faulować Siemaszkę, żeby ten nie pomknął z piłką na bramkę! Rzecz się działa przy linii środkowej boiska, więc żółta kartka dla zawodnika Pasów.

68 min - Arkowcy wywalczyli piłkę 20 metrów od bramki gości, przejął futbolówkę Kun i uderzył, lecz Wilk skutecznie interweniuje!

70 min - pierwsza zmiana w Arce. Siemaszko opuszcza plac gry, a za niego Ruben Jurado.

71 min - zmienia po raz trzeci także Cracovia. Za Culinę wszedł Hernandez.

75 min - dobra akcja Arki, niezła próba podania Jurado z prawej strony w kierunku wbiegającego Jankowskiego, lecz nie popełnili błędu zawodnicy Cracovii.

77 min - fatalny błąd Wilka, który przy próbie chwytu piłki powalił Kuna w polu karnym! Rzut karny!

80 min - kapitalny strzał z jedenastku metrów Szwocha! Nie do obrony! 10. gol w sezonie Mateusza!

82 min - do wejścia szykuje się Jan Łoś! Będzie debiut!

82 min - tymczasem żółta kartka dla Nalepy. On też nie zagra w Niecieczy.

84 min - Hernandez pada w polu karnym i domaga się rzut karnego. Otrzymuje żółtą kartkę... ale będzie analiza VAR.

86 min - mamy rzut karny dla Cracovii.

86 min - Steinbors broni strzał Piątka z jedenastu metrów! Drugi rzut karny z rzędu obroniony przez Łotysza!

89 min - Łoś wchodzi na boisko! Zmienia Patryka Kuna. To drugi najmłodszy Arkowiec w historii Ekstraklasy. Młodszy był tylko Krystian Żołnierewicz.

90+1 min - a na boisko wejdzie jeszcze Krzysztof Sobieraj!

90+1 min - rzut rożny dla Arki.

90+3 min - Sobieraj za Nalepę.

90+4 min - Nalepa z wolnego wrzucił w pole karne. Wybijają piłkę zawodnicy Pasów.