TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.02.2018

Aneks do umowy dotyczącej szkolenia młodzieży w Arce!

Trzy strony, jeden cel. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezes Arki Gdynia SSA Wojciech Pertkiewicz oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia Krzysztof Rybicki wzięli udział w konferencji, podczas której podpisany został aneks do umowy partnerskiej pomiędzy Arką SSA a SI Arka.

 

Porozumienie reguluje wzajemne relacje w zakresie szkolenia, wychowania i prowadzenia grup młodzieżowych oraz zapewnienia dalszego rozwoju młodych piłkarzy w pierwszej drużynie Arki.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DWuKI__W4AARFen_d868ba45efe8aa9d8b11e0ac82299702.jpg

Prezydent Gdyni nie krył radości z podpisania umowy.

 

- Współpraca poza boiskiem jest równie ważna jak na nim, dlatego dzisiejsze wydarzenie to milowy krok w rozwoju piłki nożnej w naszym mieście – stwierdził Wojciech Szczurek. I dodał:

 

- Gdynianom leży na sercu dobro Arki. Dziś łączymy siły i podkręcamy obroty, aby wkrótce cieszyć się z jeszcze większych sukcesów. Miasto sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę sportową oraz szkolenie dzieci i młodzieży. Jednym z priorytetów, jeśli chodzi o sport, jest budowanie profesjonalnych struktur w gdyńskich klubach. Żółto-niebieska piramida szkoleniowa funkcjonuje dobrze, co nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej. Silna Arka to nasz wspólny cel, do którego dziś znacznie się zbliżamy.

 

W ramach nowego porozumienia wsparcie finansowe przekazywane z Arki SSA do SI Arka zwiększy się trzykrotnie, a współpraca zostanie rozszerzona.

 

- Dzięki temu jeszcze wyżej podniesiemy jakość szkolenia. Możliwe będzie zatrudnienie po dwóch trenerów do rocznika, zakupienie nowoczesnego sprzętu czy profesjonalnej odzieży piłkarskiej – wyliczał Krzysztof Rybicki, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia.

 

- Otwierają się przed nami drzwi do częstszych konfrontacji szkoleniowych z klubami z Polski i zagranicy. A lista obustronnych korzyści z pewnością będzie jeszcze dłuższa – mówił.

 

W efekcie do pierwszej drużyny Arki mają trafiać profesjonalnie wyszkoleni zawodnicy, którzy będą stanowić realne wzmocnienie zespołu.

 

- Ostatnie półtora roku to powrót Arki na ekstraklasowe wody, okraszony zdobyciem Pucharu i Superpucharu Polski. Już za czasów pierwszej ligi w naszej kadrze znajdowali się wychowankowie, z których wielu zaczynało kariery w SI Arka – podkreślił Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia SSA.

 

- Stowarzyszenie wciąż się rozwija. Drużyna 15-latków awansowała do Centralnej Ligi Juniorów, wystartował projekt szkółek w Wielkiej Brytanii. Wszystko to wymaga dodatkowych inwestycji, dzięki którym zapewnimy bezpieczne i sprawne funkcjonowanie żółto-niebieskich projektów ..

 

Obecnie w pierwszym zespole Arki regularnie występuje trzech wychowanków: Michał Nalepa, Mateusz Szwoch i Michał Marcjanik, który wspinaczkę po szczeblach piłkarskiej kariery rozpoczął w SI Arka.

 

Według schematu szkolenia Arki, najzdolniejsi zawodnicy ze stowarzyszenia trafiają do zespołów juniorskich, gdzie zagwarantowana im jest kompleksowa opieka, również pozasportowa. Klub gwarantuje juniorom edukację w Gdyńskim Liceum Autorskim oraz całoroczne zakwaterowanie z wyżywieniem w internacie.

 

Równolegle SI Arka od kilku miesięcy przygotowuje otwarcie klasy sportowej na poziomie IV w Szkole Podstawowej nr 35, nieopodal boisk treningowych. Celem przedsięwzięcia jest skupienie w klubie najzdolniejszych piłkarzy z Gdyni i regionu już jako 10-latków.

 

- Arka Gdynia to nie tylko sport. To wielki projekt społeczny, który skupia setki tysięcy osób: kibiców, zawodników, trenerów, sponsorów, a także młodych adeptów piłki nożnej oraz ich rodziny. Każda z tych grup spełnia ważną rolę. Jedną z nich stanowi Stowarzyszenie Inicjatywa Arka – mówił Wojciech Pertkiewicz. I dodał:

 

- Dziękuję panu prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi za serce oraz wsparcie dla tak wielowymiarowego przedsięwzięcia, jak Arka. Wierzę, że za każdą zainwestowaną złotówkę odwdzięczymy się szeregiem młodych zawodników, którzy do swojej kariery i sukcesów startować będą właśnie z Gdyni.

 

Tuż po konferencji w Gdynia Arenie odbyła się ceremonia otwarcia Arka Gdynia Cup 2018. To już 19. edycja turnieju, w którym występują zespoły, składające się głównie z 12-latków. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn, które w sumie rozegrają 70 meczów. Finał zaplanowano na sobotnie popołudnie.

 

#ArkaRazem!

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia