02.02.2018

Sparing nr 7: Arka - Chrobry Głogów 2:1

Do startu piłkarskiej wiosny w Lotto Ekstraklasie zostało coraz mniej czasu. Arka rozegrała dziś pierwszy sparing po powrocie ze zgrupowania w Turcji. Żółto-niebiescy pokonali Chrobrego Głogów 2:1 (1:0).

Zima 2017- sparing nr 7:

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

Bramki: Esqueda 17', Zbozień 58' (k.) - Kowalczyk 76'

Arka: Więckowicz (72' Molenda) - Zbozień, Dabanli, Sobieraj, Marciniak - Łukasiewicz - Zarandia, Bogdanov, Nalepa (72' Łoś), Żebrakowski - Esqueda (46' Sambea)

Chrobry (I połowa): Gospodinov - Ilków-Gołąb, Michalski, Michalec, Wawszczyk - Nowicki, zaw. testowany, Gąsior, Szczepaniak - Borecki, Kaczmarek

Chrobry (II połowa): Janicki – Ilków-Gołąb, Stolc, zaw.testowany, Danielak – B.Machaj, Kona, Mandrysz, Napolov – Szczepaniak, Kowalczyk

Żółte kartki: Dabanli

0 - w niedzielę 11 lutego żółto-niebiescy zainaugurują występy ligowe w 2018 roku meczem z Lechem Poznań w Gdyni. Pozostał już tylko nieco ponad tydzień, by jak najlepiej przygotować się do ligi.

0 - dzisiaj na Stadionie Miejskim w Gdyni żółto-niebieskich sprawdzi Chrobry Głogów, który przygotowuje się do rundy wiosennej w 1 lidze i obecnie przebywa na zgrupowaniu w Cetniewie.

0 - obie drużyny grały już w tym sezonie ze sobą w 1/4 finału Pucharu Polski. W dwumeczu lepsza była Arka. W pierwszym meczu w Głogowie żółto-niebiescy wygrali zasłużenie 2:0. W rewanżu Gdyni padł remis 1:1, co dało naszej drużynie awans półfinału tych rozgrywek.

0 -  w drużynie Chrobrego mamy sporo akcentów związanych z Arką. Trenerem zespołu jest Grzegorz Niciński, a grają w nim wypożyczeni z Gdyni: Przemek Stolc, Jakub Bach i Szymon Nowicki, który do Głogowa przeniósł się tej zimy.

0 - trener Leszek Ojrzyński ponownie podzielił skład na dwie grupy. Już jutro Arka rozegra bowiem kolejny sparing. W Płocku zmierzymy się z miejscową Wisłą.

0 - szansę pokazania się trenerom otrzymał dziś obrońca Berkay Dabanli, który od wczoraj trenuje z Arką. W pierwszym składzie także m.in. Enrique Esqueda i Andrii Bogdanov.

1 - od środka rozpoczęli nasi zawodnicy. Już po kilkudziesięciu sekundach Arka miała rzut wolny, ale po dośrodkowaniu piłkę wybili obrońcy.

3 - tym razem rzut wolny dla Chrobrego z boku boiska, ale uderzona przez Boreckiego piłka minęła bramkę Arki i wyszła poza linię końcową.

5 - Luka Zarandia zszedł z piłką do środka i uderzył lewą nogą z dystansu. Piłka minęła jednak słupek bramki Chrobrego. Grę wznowił Gospodinov.

7 - daleki wyrzut z autu Zbozienia w pole karne, a do wybitej przez obrońców piłki doszedł Nalepa i uderzył bez przyjęcia. Uderzenie naszego zawodnika zablokowali jednak obrońcy.

11 - Dabanli faulował Kaczmarka przed polem karnym i będzie rzut wolny dla Chrobrego z 16 metrów.

12 - z wolnego uderzył Gąsior, ale piłka podbita przez stojących w murze zawodników poszybowała nad bramką.

17 - gol dla Arki! Po raz trzeci w zimowych sparingach trafia Enrique Esqueda! Po rzucie rożnym obrońcy Chrobrego wybili, ale po chwili Zbozień ponownie wstrzelił ją w pole karne. Piłka trafiła do Esquedy, który mocnym strzałem z ok. 7-8 metrów pod poprzeczkę pokonał Gospodinova.

18 - dobra interwencja Więckowicza, który obronił strzał zawodnika Chrobrego z kilku metrów. Brawa dla naszego bramkarza!

22 - Nalepa sprytnie zagrał na lewą stronę do Marciniaka, ale sędziowie zasygnalizowali pozycję spaloną naszego obrońcy i przerwali grę.

26 - ostatnie kilka minut to głównie walka w środku pola, bez klarownych sytuacji dla żadnej z drużyn. Obrona Arki gra bardzo czujnie i skutecznie powstrzymuje próby ataków Chrobrego.

30 - zawodnicy gości przejęli piłkę na naszej połowie i próbowali rozegrać kontrę. Czujnie zachował się jednak Dabanli, który doszedł pierwszy do piłki i wyjaśnił sytuację.

33 - pięknie podanie Bogdanova na prawą stronę do Zbozienia. Damian wbiegł z piłką w pole karne, ale uderzając lewą nogą, nie zdołał pokonać Gospodinova. Bramkarz Chrobrego złapał piłkę po strzale naszego obrońcy.

38 - Bogdanov dośrodkował do Esquedy, ale meksykański napastnik został uprzedzony przez obrońcę, który wybił piłkę.

39 - bliski podwyższenia wyniku był Żebrakowski! Nasz zawodnik doszedł do piłki w polu karnym, uderzył mocno na bramkę Chrobrego i nieznacznie się pomylił.

45 - koniec pierwszej połowy.

PRZERWA: Arka wykorzystała swoją sytuację i prowadzi z Chrobrym 1:0 po golu Esquedy. Nasi zawodnicy mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku po strzałach Zbozienia i Żebrakowskiego. Warto też odnotować dobrą interwencję Więckowicza, który powstrzymał w 18 min. groźny strzał zawodnika Chrobrego.

46 - grę w drugiej połowie od środka wznowili zawodnicy Chrobrego. W Arce w przerwie jedna zmiana. Yannick Sambea wszedł w miejsce Enrique Esquedy. Rolę wysuniętego napastnika pełni teraz Żebrakowski.

47 - strzał Szczepaniaka zza pola karnego. Bez większego zagrożenia, bowiem piłka wyraźnie minęła bramkę Arki.

49 - Żebrakowski głową sprytnie przedłużył podanie do Zarandii, który wbiegł w pole karne, ale naciskany przez obrońcę zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i pierwszy dopadł do niej Janicki.

54 - Ilków-Gołąb dośrodkował z prawej strony, ale obrońcy Arki uniemożliwili rywalom dojście do piłki w polu karnym i oddanie strzału.

57 - rzut karny dla Arki! Faulowany Zarandia! Wcześniej świetne podanie Bogdanova do gruzińskiego zawodnika.

58 - gol dla Arki! Pewny strzał Zbozienia z 11 metrów w róg i Arka prowadzi już 2:0!

60 - Żebrakowski faulowany przez Konę i mieliśmy rzut wolny z ok. 22 metrów. Bardzo mocne uderzenie Bogdanova złapał jednak Janicki.

63 - Nalepa oszukał obrońcę w polu karnym, ale nie zdecydował się na strzał, tylko próbował dogrywał przed bramkę do Żebrakowskiego. Ten jednak nie doszedł do piłki, którą wybili obrońcy.

67 - w starciu z zawodnikiem gości ucierpiał Nalepa, któremu teraz udzielana jest pomoc poza boiskiem. Sztab medyczny sygnalizuje niestety konieczność zmiany.

70 - groźny strzał Kony zza pola karnego i po raz kolejny dobrze interweniuje Więckowicz.

72 - Jan Łoś zmienia kontuzjowanego Michała Nalepę. W bramce Arki pojawił się natomiast Michał Molenda, który zastąpił Szymona Więckowicza.

76 - gol kontaktowy dla Chrobrego. Dośrodkowanie z prawej strony dotarło do znajdującego się na 11 metrze Kowalczyka, który mocno i precyzyjnie uderzył prawą nogą. Piłka przy słupku wpadła do bramki.

77 - szybko próbował odpowiedzieć Zarandia, ale jego strzał lewą nogą minął długi słupek bramki gości.

80 - czwarta zmiana w Arce. Bartek Nowicki wchodzi na boisko, a opuszcza je Andrii Bogdanov.

83 - Chrobry miał rzut wolny. Zawodnicy z Głogowa krótko go rozegrali, ale jedno z podań było niedokładne i piłka opuściła boisko.

87 - Zarandia zagrał na prawej stronie do Zbozienia, ale nasz obrońca został powstrzymany przez rywali.

88 - Chrobry próbuje walczyć o wyrównanie, ale obrona Arki nie dopuszcza do poważniejszego zagrożenia pod naszą bramką. Przed momentem do prostopadłej piłki próbował dojść Kowalczyk, ale Molenda spokojnie asekurował piłkę, która wyszła za linię końcową.

KONIEC MECZU

Arka odniosła czwarte zwycięstwo w trakcie zimowych przygotowań (bilans 4-2-1). Bramki Esquedy i Zbozienia z karnego dały dam zwycięstwo nad Chrobrym. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Kowalczyka. Już jutro Arka rozegra kolejny sparing. O godz. 13 w Płocku zmierzymy się z miejscową Wisłą.

W tym miejscu dziękujemy Gdyńskiemu Centrum Sportu za możliwość odbycia jednostki treningowej i rozegrania meczu w doskonałych warunkach na Stadionie Miejskim.