TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.11.2017

Arkowcy wyciągają wnioski. Zabieg kapitana.

Podobnie jak środa, także czwartek był zaplanowany dla Arkowców dość intensywnie. Trener Ojrzyński wraz ze sztabem szkoleniowym i całą drużyną chcą bowiem w sposób optymalny wykorzystać reprezentacyjną przerwę w rozgrywkach ligowych.

 

Trener żółto-niebieskich zdążył już przyzwyczaić, że podczas dłuższych przerw między meczami, czy mini-zgrupowań, lubi przeprowadzić kilka rozmów indywidualnych ze swoimi podopiecznymi. Nie inaczej stało się teraz, gdy po wspólnym śniadaniu z drużyną odbył kilka spotkań z poszczególnymi zawodnikami. A zatem zgodnie z zapowiedziami zarówno piłkarze, jak i szkoleniowcy wyciągają wnioski z tego, co ostatnio funkcjonowało gorzej i wspólnie starają się znaleźć optymalne rozwiązania, także poprzez rozmowę.

 

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Wszystko zaczęło się dziś od półgodzinnych zajęć w sali fitness.

 

 

Po zajęciach gimnastycznych i szybkim przebraniu, drużyna przeszła na boisko, gdzie spędziła tym razem ponad godzinę. Wszyscy już byli dobrze rozgrzani po sali, więc po chwili na zapoznanie się z dzisiejszym stanem murawy, przeszli od razu do pierwszego punktu w tej części dzisiejszego treningu, czyli gry bez bramek na wcześniej wyznaczonym polu. To ćwiczenie odbywało się po podziale drużyny na cztery zespoły. W ten sposób doskonalono szybką wymianę podań na jeden kontakt oraz reakcję na akcje rozgrywane przez przeciwnika.

 

 

Po kilkunastu minutach rozstawiono bramki i na dwóch skróconych boiskach toczono gierki wewnętrzne. Ta faza zajęć również nie potrwała nazbyt długo. Wkrótce na boisku pozostały już tylko dwie bramki i Arkowcy stworzyli dwie drużyny, które przystąpiły do gry wewnętrznej.

 

 

Na dzisiejszym treningu zabrakło trójki piłkarzy, którzy udali się na zgrupowania reprezentacji. Są nimi Pavels Steinbors, Luka Zarandia i Michał Żebrakowski.

 

Rafał Siemaszko, który zszedł w przerwie meczu z Lechią z urazem, dziś nie brał udziału w zajęciach pod pełnym obciążeniem – jego ćwiczenia ograniczyły się robienia kółek wokół płyty boiska. To dobry znak, bo pozwala oczekiwać, że nasz napastnik szybko powróci do pełnej dyspozycji.

 

Kolejnym nieobecnym był Krzysztof Sobieraj. W jego przypadku sytuacja jest nieco bardziej poważna, bo niestety nieunikniony okazał się zabieg. Z tego powodu udział w treningach naszego kapitana jest w najbliższym czasie wykluczony.

 

Skubi
Poprzedni Następny

Mapa Strony

|