12.11.2017

Juniorzy starsi wygrali z Chrobrym Głogów. Relacja.

Juniorzy starsi Arki wygrali u siebie z Chrobrym Głogów 1:0 (1:0) po bramce Olafa Wójtowicza.

Centralna Liga Juniorów U19 - 15 kolejka

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

Bramki: Wójtowicz 36'

Arka: Krzepisz - Sławek, Lisiecki, Blok, Polański, Szałecki, Markiewicz (69' Nowakowski), Gułajski, Młyński, Ryk (86' Matys), Wójtowicz (79' Rumiński)

W pierwszej połowie Arka posiadała dużą przewagę. Grała szybko i konstruowała ciekawe akcje, po których było gorąco pod bramką przeciwnika. Ta przewaga przyniosła prowadzenie w 36 min., gdy po rzucie rożnym uderzał Blok, a kierunek lotu piłki zmienił Wójtowicz i skierował ją do siatki.

W drugiej połowie goście mieli doskonałą okazję do wyrównania. Już w 46 min. po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę. Kapitalnie przy strzale z 11 metrów spisał się jednak Krzepisz, który wyczuł intencje strzelca i obronił rzut karny.

W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale Arka bardzo dobrze grała w obronie i wciąż przeprowadzała ciekawe akcje w ofensywie. W 63 min. po dośrodkowaniu głową uderzał Młyński, ale bramkarz Chrobrego obronił ten strzał. W 76 min. ten sam zawodnik strzelił minimalnie obok słupka. Do końca meczu Arka kontrolowała mecz i zasłużenie wygrała 1:0.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Rozegraliśmy bardzo dobre zawody. W naszym zespole zagrało dziś trzech zawodników z rocznika 1999, pozostali to był rocznik 2000. W drużynie przeciwnej był zaś dziewięciu zawodników z rocznika 1999. Jestem szczególnie zadowolony z pierwszej połowy, gdy posiadaliśmy przewagę i graliśmy bardzo dojrzale.

Przy karnym rewelacyjnie spisał się Krzepisz, który wyczuł przeciwnika. Dobrze zagraliśmy taktycznie w całym meczu, było widać super zaangażowanie i zespołową grę - "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Duże brawa dla zespołu.

Nasi juniorzy starsi tym spotkaniem zakończyli pierwszą rundę rozgrywek ligowych. W listopadzie rozegrają jeszcze dwa spotkania w ramach rundy rewanżowej - z Wartą Gorzów Wlkp. i Lechią Gdańsk.