04.11.2017

Remis juniorów starszych. Relacja.

Cenny punkt zdobyli w Poznaniu nasi juniorzy starsi. W 14 kolejce grupy zachodniej CLJ Arka zremisowała z Lechem 2:2, zdobywając drugą bramkę w doliczonym czasie gry.

Centralna Liga Juniorów U19 - 14 kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Nowak 52', Karbownik 69' - Łoś 43', Matys 90+1

Arka: Krzepisz - Krakowiak, Lengiewicz, Szałecki, Polański, Sikorski (46’ Pek), Markiewicz (90’ Matys), Nowicki (80’ Gułajski), Sławek, Ryk, Łoś

Mecz Lecha z Arką stał na wysokim poziomie i dostarczył wiele emocji. W pierwszej połowie lechici dłużej utrzymywali się przy piłce, ale Arka stworzyła sobie cztery dogodne sytuacje bramkowe m.in. w 28 min. Łoś uderzył w słupek, a w 36 min. po strzale Lengiewicza piłka minimalnie minęła bramkę. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. W 43 min. po szybkiej akcji bramkę na 1:0 dla żółto-niebieskich zdobył Łoś.

W drugiej połowie Lech najpierw doprowadził do wyrównania, a w 69 min. wyszedł na prowadzenie. Arka ambitnie dążyła do wyrównania, co przyniosło efekt w doliczonym czasie gry. W 91 min. bramkę na 2:2 zdobył Matys, który minutę wcześniej  wszedł na boisko. W 93 min. Arka mogła zapewnić sobie zwycięstwo, ale bramkarz Lecha wyszedł zwycięstwo z pojedynku "sam na sam" z Łosiem.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Na pewno cieszy postawa zespołu, który grał do końca. Bardzo dobra pierwsza połowa, po której prowadziliśmy 1:0. Niestety zagraliśmy  słabiej w pierwszych 25 min. po przerwie, kiedy straciliśmy dwie bramki. Najważniejsze jednak to, że zespół zareagował prawidłowo i do końca ambitnie dążył do wyrównania. Szkoda ostatniej sytuacji, w której Janek Łoś przegrał pojedynek sam na sam.