22.10.2017

Arka - Jagiellonia 4:1. Świetne widowisko w Gdyni!

Doskonałe widowisko i świetny wynik zafundowali sobie i kibicom zawodnicy Arki. To było pewne, bezdyskusyjne zwycięstwo odniesione przy ponad 11-tysięcznej widowni. Gole dla Arki zdobywali Marcjanik, Warcholak i Siemaszko, który uczcił w ten sposób swój setny występ w barwach Arki. Czwarte trafienie dorzucił Wlazło pakując piłkę do własnej bramki. Goście odpowiedzieli jedynym golem autorstwa Romanczuka.

13. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)

Bramki: Marcjanik 13', Siemaszko 21', Warcholak 61', Wlazło 77'(s) - Romańczuk 34'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Sołdecki - Kun (90' Zarandia), Sambea (65' Nalepa), Szwoch, Piesio - Siemaszko (85' Jurado)

Jagiellonia: Kelemen - Frankowski, Kwiecień, Guti, Tomasik, Wlazło, Romanczuk, Novykovas (87' Chomczenowski), Cernych, Świderski (85' Guilherme), Sheridan (76' Pospisil)

Żółte kartki: Frankowski, Kwiecień, Guti.

Sędzia:  Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 11097

0 min - 13. kolejka jak do tej pory obfituje w wiele bramek, choć większość spotkań kończy się remisami. Nie mamy nic przeciwko, aby także w Gdyni nie zabrakło goli, choć skłanialibyśmy się ku rozstrzygnięciu meczu na korzyść Arki.

0 min - zapowiada się dziś doskonała frekwencja na naszym stadionie. Żółto-niebiescy w takich okolicznościach zwykle potrafili wznosić się na wyżyny i rozgrywać fantastyczne spotkania. Oby tak było dzisiaj!

0 min - mamy dwie zmiany w wyjściowym składzie Arki w porównaniu do meczu w Niecieczy. Na lewej obronie zabraknie dziś Adama Marciniaka, który jest zmuszony pauzować za kartki. W jego miejsce zobaczymy Marcina Warcholaka. Druga korekta nastąpiła w środku pola, gdzie Michała Nalepę zastąpi Yannick Sambea.

0 min - dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla Rafała Siemaszki, który wybiegnie po raz setny z herbem Arki na piersi. Z tej okazji otrzymuje teraz od prezesa Wojciecha Pertkiewicza pamiątkową koszulkę z numerem 100.

0 min - zespół Jagiellonii dziś osłabiony brokiem podpory swojej defensywy Ivana Runje.

0 min - w pierwszej jedenastce drużyny trenera Ireneusza Mamrota nie zabrakło Piotra Tomasika, niegdyś zawodnika Arki, a dziś jednego z najważniejszych zawodników z Białegostoku.

0 min - mała roszada nastąpiła tez na naszej ławce rezerwowych, gdzie tym razem zabraknie Jarosława Krupskiego, który musi odcierpieć karę za wyrzucenie na trybuny w meczu z Niecieczą. W roli trenera bramkarzy zasiądzie dziś Arkadiusz Zagórski.

0 min - rota! Arkowcy wyszli oczywiście na żółto-niebiesko, goście w białych strojach.

0 min - w roli kapitana Dawid Sołdecki. Losowanie z jego udziałem zadecydowało, że w pierwszej połowie atakować będziemy bramkę przed trybuną GOSiR.

1 min - zaczęli goście.

3 min - wrzucona piłka z autu przez gości w nasze pole karne wywołała tam trochę zamieszania, ale skończyło się na strachu, bo Jagiellonia nie oddała strzału na naszą bramkę.

6 min - w pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymują się białostocczanie, ale można się było spodziewać takiego przebiegu spotkania, bo to znak rozpoznawczy "Jagi" w każdym meczu.

7 min - pierwsza akcja Arki. Niecelny strzał zza pola karnego oddał Grzegorz Piesio.

11 min - Kun i Siemaszko znaleźli się z piłką w szesnastce gości, strzał oddał ten pierwszy, ale został zablokowany i za chwilę pierwszy rzut rożny dla Arki.

12 min - centra Szwocha spada przy dalszym słupku na głowę Marcjanika, lecz ten nie uderzył w piłkę czysto i ta minęła bramkę Kelemena!

13 min - goooolll dla Arki! Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne Jagiellonii , piłka dotarła do Siemaszki, który uderzył nożycami w poprzeczkę! Piłka odbiła się od niej wysoko, spadła na głowę Marcjanika, który inteligentnie uderzył głową ponad Kelemenem i do siatki! To się nazywa szczęśliwa trzynastka!

17 min - rzut wolny w odległości 25 metrów od naszej bramki. Strzelał Wlazły, ale trafił w słupek przytrzymujący siatkę!

18 min - teraz uderzał głową Sheridan z ok. 12 metrów, ale zbyt lekko by zaskoczyć Steinborsa.

19 min - rzut rożny dla Arki. W narożniku Szwoch, piłka posłana przy bliższym słupku trafia na głowę Zbozienia, lecz strzał naszego obrońcy wprost w ręce Kelemena!

21 min - i już 2:0 dla Arki!! Oczywiście Rafał Siemaszko i oczywiście po kapitalnym uderzeniu głową! Nie mógł Rafał lepiej uczcić swojego jubileuszu! Fantastyczny strzał z 13 metrów po idealnej centrze Zbozienia!

26 min - Tomasik chyba próbował centrować, ale wyszedł z tego groźny strzał! Steinbors zachował czujność i świetnie odbił piłkę!

28 min - Marcjanik świetnie tym razem w obronie. Okazał się szybszy od Tomasika w wyścigu za piłką w naszej szesnastce.

31 min - Frankowski posłał piłkę w naszą szesnastkę licząc na wzrost Ciliana Sheridana. Ten rzeczywiście sięgnął piłkę głową, ale uderzył niecelnie.

32 min - żółta kartka dla Frankowskiego.

32 min - ciekawe rozegranie piłki przez gdynian przed polem karnym gości. Piłka wędrowała jak po sznurku, aż trafiła do Piesio który uderzył z 23 metrów mocno, lecz niecelnie.

34 min - gol dla Jagiellonii! Rzut wolny spod linii bocznej wykonał Novikovas, a do świetnej centry doszedł na 8 metrze Romanczuk i pięknym strzałem głową nie dał szans Steinborsowi.

36 min - ależ to mogła być odpowiedź Arki! Warcholak wrzucił piłkę z autu w pole karne Jagi, ta trafiła pod nogi Kuna, który uderzył po ziemi tuż przy słupku! Kelemen byłby bez szans, gdyby to poszło w światło bramki!

38 min - Siemaszko przejął piłkę na środku boiska i pomknął sam na bramkę Jagiellonii! Obrońcy go faulowali, ale zdaniem arbitra przed szesnastką i tylko na żółtą kartkę! Ukarany Kwiecień.

40 min - z rzutu wolnego, z 17 metrów uderzył Szwoch, ale trafił w mur!

42 min - centra Szwocha z rzutu rożnego pada łupem Kelemena.

45 min - dośrodkowanie Kuna przecięte i mamy kolejny rzut rożny.

45+1 min - centra Szwocha i... Gol? Nie ma bramki! Piesio otrzymał piłkę na 17 metrze, bez zastanowienia uderzył i trafił do bramki tuż przy słupku, ale jeden z Arkowców stał tuż przed Kelemenem i sędzia odgwizdał spalonego! Mamy spore wątpliwości, czy to prawidłowa decyzja sędziego Przybyła, bo naszym zdaniem Dawid Sołdecki stał w linii z obrońcą z Białegostoku.

PRZERWA - fantastyczne widowisko w Gdyni! Pozostaje żałować, że Arka prowadzi "tylko" 2:1, bo zarówno przy strzale Piesio, jak i w sytuacji, gdy faulowany był szarżujący sam naprzeciw Kelemenowi Rafał Siemaszko, mamy wątpliwości co do słuszności decyzji arbitra. Nie zmieni to jednak faktu, że spotkanie prowadzone jest w bardzo szybkim tempie, mamy już trzy bramki i wiele innych sytuacji podbramkowych. Liczymy, że Arka utrzyma wysoki poziom i pokusi się o kolejne gole po przerwie.

46 min - gra wznowiona.

48 min - najpierw skutecznie zablokowaliśmy strzał Świderskiego, a chwilę później Novikovasa. Jagiellonia zaczęła drugą połowę od ataku.

50 min - rzut rożny wykonał Novikovas, ale bez zagrożenia dla naszej bramki.

51 min - teraz korner egzekwował Szwoch, a Kelemen wypiąstkował piłkę.

55 min - dokładne dośrodkowanie Zbozienia dociera do głowy Szwocha. Ten jednak uwżnie pilnowany przez obrońcę nie mógł oddać groźnego strzału.

59 min - ależ było blisko! po wrzuceniu piłki przez Zbozienia z autu w pole karne Jagiellonii, zagotowało się przed bramką Kelemena, ale strzał Piesio przeszedł nad bramką!

61 min - po faulu na Siemaszce Arka ma rzut wolny tuż sprzed pola karnego.

61 min - goooolllll dla Arki!!! Kapitalna bomba Warcholaka z rzutu wolnego! Piłka posłana po ziemi tuz przy murze kompletnie zaskoczyła golkipera z Białegostoku!

64 min - faul Kuna i teraz to Jagielloonia będzia miała stały fragment, ale bardziej na dośrodkowanie niż strzał.

65 min - Novikovas podobnie jak przy bramce znów świetnie zacentrował, ale tym razem nie sięgnął piłki żaden zawodnik.

65 min - Nalepa zmienił Yannicka Sambeę.

67 min - Kelemen uratował Jagiellonię przed stratą czwartej bramki! Fantastycznie odbił strzał Zbozienia mierzony tuz przy słupku! Damian oddał strzał z 16 metrów po tym, jak otrzymał piłkęodbitą przez obrońców po wrzutce z autu Warcholaka.

70 min - co to się wydarzyło pod naszą bramką! W jednej akcji dwa razy kapitalnie bronił Steinbors, piłkę z linii wybijał Nalepa, a jeszcze Novikovas trafił w słupek! Nieprawdopodobna sytuacja!

72 min - rzut wolny z prawej strony wykonał Novikovas. Tym razem zamiast centrować zdecydował się na strzał - uderzył potężnie, ale metr nad bramką.

74 min - nerwy udzielają się gościom. Żółta kartka dla Gutiego.

76 min - pierwsza zmiana w Jagiellonii. Schodzi Sheridan, a za niego Pospisil.

77 min - gooolll dla Arki!!! Wrzut z autu Warcholaka w pole karne, piłkę przedłużył głową Piotr Wlazło i... zmieścił ją pod poprzeczką!

80 min - rzut wolny tuż przy narożniku naszego pola karnego. Centruje Novikovas, ale najlepiej odnalazł się w tej sytuacji Marcjanik.

85 min - druga zmiana w zespole Arki. Cały stadion wstaje, bo boisko opuszcza Rafał Siemaszko! Za niego grać będzie Ruben Jurado.

85 min - zmienia także Jagiellonia. Guilherme za Świderskiego.

86 min - piłka zagrana przez Cernycha wzdłuż naszej bramki, ale nikt jaj tam nie sięgnął.

87 min - Chomczenowski za Novikovasa. To ostatnia korekta trenera Mamrota.

90 min - Helstrup na rzut rożny.

90 min - Tomasik zacentrował, ale Zbozień spokojnie wybił piłkę poza pole karne.

90+1 min - doliczone trzy minuty.

90+2 min - Arokwcy świetnie sobie radzą z kolejnymi rzutami rożnymi Jagiellonii.

90+2 min - nieudany strzał z dystansu Szwocha.

90+3 min - i ostatnia zmiana w tym meczu. Za Kuna wejdzie Zarandia.

KONIEC - po przerwie Arka nie spuściła z tonu, utrzymała wysoki poziom gry z pierwszych 45 minut i zaaplikowała rywalom kolejne dwa trafienia. Walka o każdy metr boiska, wielki głód zwycięstwa i skuteczność spowodowały, że dziś nie było mocnych na zespół Leszka Ojrzyńskiego. Taką chcemy oglądać w każdym meczu, takiej Arki chcemy w nadchodzących meczach z Legią i Lechią.