TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

04.10.2017

Trenerzy po stażu w Bayer Leverkusen.

Pięciu trenerów: Robert Wilczyński, Arkadiusz Zagórski-trenerzy pracujący w najstarszych grupach Arki Gdynia oraz Maciej Dragosz, Tomasz Kożuchowski i Robert Ustarbowski - trenerzy najmłodszych grup piłkarskich Arki Gdynia. przebywali w ub. tygodniu na stażu trenerskim w Akademii Bayeru Leverkusen.

 

Przez tydzień mieli okazję obserwować treningi, począwszy od I zespołu do najmłodszych grup treningowych. Dzięki uprzejmości Sławomira Czarneckiego - koordynatora sportowego Bayeru Leverkusen, mieli możliwość porozmawiania i wymiany doświadczeń w każdej kategorii wiekowej.

 

Warto wspomnieć, że jest to kolejna wizyta trenerów Arki Gdynia w klubie z Niemiec. Zawsze mogliśmy liczyć na uprzejmość trenera Sławomira Czarneckiego, który wizytował Gdynię przy okazji turnieju Arka Gdynia CUP.

 

Także były zawodnik Arki Maciej  Gomuła także wspierał trenerów z Gdyni, a dzięki jego kontaktom trener Robert Wilczyński miał możliwość obserwacji meczów Ligi Mistrzów Anderlecht-Celtic U-17 oraz Anderlecht-Celtic (seniorzy).

 

Komentarz koordynatora grup młodzieżowych Roberta Wilczyńskiego:

 

Dla nas to kolejne doświadczenie. Mogliśmy spotkać się z trenerami Bayer Leverkusen. Każdy ma swoje spojrzenie na piłkę i muszę przyznać, że trenerzy Arki są wykwalifikowaną kadrą. Niestety o budżetach klubowych nie ma co rozmawiać, gdyż Bundesliga jest europejską czołówką, nie wspomnę tutaj o bazie treningowej z naturalnymi oraz sztucznymi boiskami.

 

Jeżeli w Gdyni nie powstanie wiele boisk naturalnych możemy zapomnieć o postępach w rywalizacji sportowej. Przestańmy się oszukiwać, gra na naturalnym i sztucznym boisku to "dwie różne dyscypliny"

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia