TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

09.03.2017

Konferencja przed Lechem: Nastawiamy się na ciężki pojedynek.

W sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim odbyła się dzisiaj konferencja prasowa przed meczem z Lechem Poznań. Na pytania dziennikarzy odpowiadali trener Grzegorz Niciński oraz zawodnicy Dariusz Formella i Przemysław Stolc.

 

Tytułem wprowadzenia rzecznik prasowy przypomniał o podpisanej przed meczem z Cracovią nowej umowie z firmą Polnord.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0373_67265a99c0f5a84686c117f6440a027e.jpg

Wspomniał o trwającym w dniach 4 – 12 marca 2017 Tygodniu Akcji CAFE, który jest wyjątkową okazją dla klubów, i grup kibiców, aby celebrować osoby niepełnosprawne.

 

Wracając do procesu administracyjnego który toczył się w związku z wydarzeniami na trybunach podczas meczu z Legią przypomniał apel Klubu i prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka do kibiców, aby czuli się współgospodarzami obiektu na każdym meczu.

 

Na początku pytani przez dziennikarzy zawodnicy potwierdzili, że stan murawy, na której trenowali wczoraj jest lepszy niż podczas spotkania z Koroną.

 

Trener Grzegorz Niciński podkreślił, że pracownicy Gdyńskiego Centrum Sportu robią wszystko, aby murawa była w jak najlepszym stanie i z dnia na dzień będzie coraz lepsza, także dzięki warunkom pogodowym. Trener dodał, że wszystkie treningi odbywają się już na naturalnej nawierzchni.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0378_b8fc6c6238251378db6c49742b05337b.jpg

Spytano trenera o szanse na przerwanie passy Lecha:

 

W każdym meczu trzeba grać na 100 procent. Co tydzień gramy z drużynami z Ekstraklasy. Rywal jest mocny i jest w dobrej dyspozycji od początku. Murowani faworyci nie zawsze wygrywają. Wierzę, że zagramy na dobrym poziomie tak, żeby zespół Lecha miał problem.

 

Darek Formella wypożyczony z Lecha zapytany został o emocje jakie towarzyszą mu z okazji tego spotkania:

 

Jest to jakiś szczególny mecz dla mnie, aczkolwiek na boisku nie będzie to miało znaczenia. W pierwszym meczu grałem przeciwko Arce, teraz przeciwko Lechowi. To jest drobna ciekawostka, ale nic poza tym. Nie wiem, czy zagram. Skład będzie dopiero podany. Teraz nie zastanawiam się nad tym z kim przyjdzie mi rywalizować na boisku po stronie Lecha.

 

Darka zapytano o atmosferę podczas ostatniego meczu Lecha z Lechią.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0385_1a3c535d0fb09eac49666326da7bcb02.jpg

Ten podkreślił, że ten mecz nie decydował jeszcze o niczym, a Lechia nie wytrzymała presji.

 

- Głowy się zagotowały. Czasem takie sytuacje się zdarzają.

 

Pytany o kwestie zapisów w umowie wypożyczenia Darek odpowiedział, że znał ten zapis od samego początku i wiedział, że w ewentualnym finale Arka -Lech nie zagra. Dziękował także menadżerowi za zapis w umowie dotyczący możliwości gry w Ekstraklasie.

 

Zapytano trenera o ubytki w składzie Lecha.

 

Zawodnicy, którzy dostaną szansę będą chcieli zrobić wszystko, aby w następnym wyjść od pierwszej minuty. Nie grają zawodnicy, którzy dobrze funkcjonowali. Nie doszukiwałbym się, że Lech przyjedzie osłabiony. Lech to jest firma. Ma wielu dobrych zawodników.

 

Nie wiemy kto zagra, zobaczymy protokół przed meczem. Nastawiamy się na ciężki pojedynek.

 

Trener Grzegorz Niciński nie widzi podobnie jak w przypadku Jagiellonii problemu w braku obecności pierwszego trenera na ławce (trener Nenad Bjelica otrzymał 1 mecz kary po spotkaniu z Lechią - red.).

 

-Trener jest blisko drużyny, cały tydzień jest z zespołem. Na pewno będzie w Gdyni i będzie się komunikować ze sztabem.

 

Czy Arka z taktyką na to spotkanie czeka na skład Lecha?

 

- Mamy już plan i znam nasz skład. Najpierw muszą poznać go zawodnicy. Lech ma duże pole manewru i możliwości. Przyjedzie tu wygrać i nas zdominować. Wszystko okaże się w piątek.

 

Przemka Stolca wywołano pytając o zawodników przeciwko którym może zagrać, a więc Dawida Kownackiego lub Marcina Robaka.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0376_b5dc9e8f76112b438da6359d9a68ad70.jpg

- Niezależnie kto gra muszę dawać z siebie 100 procent na boisku.  Muszę im się przeciwstawić. Nie będę grał inaczej przeciwko młodemu Kownackiemu lub Robakowi. Będę grał na 100 procent, to nie ma znaczenia.

 

Darka zapytano o to, czy Lech gra obecnie najlepszą piłkę w Polsce i jest faworytem do tytułu?

 

- Podoba mi się jak grają. Widać, że grają konkretnie, bardzo dobrze w ofensywie i jeszcze lepiej w defensywie. Nie stracili w tym roku gola. Grają najrówniej i na tą chwilę najlepszą piłkę w Polsce.

 

Jak jest opinia trenera Nicińskiego?

 

- Lech ma bardzo dobrego trenera i zawodników. Czas działa na ich korzyść. Fajnie ich gra wygląda i to nie jest przypadek. Lech wygrywa pewnie w naszej lidze. Jak długo zobaczymy. Są na dobrej drodze do realizacji celu, jakim jest mistrzostwo i Puchar Polski.

 

Czy to przedsmak rywalizacji w finale Pucharu Polski? 

 

- Wczoraj Barcelona odrobiła starty. Mamy jeszcze półfinały i jak przejdziemy Wigry wtedy będziemy mogli mówić o Pucharze Polski.

 

Na razie odkładamy to na miesiąc czasu i robimy wszystko, aby w tych meczach w Ekstraklasie zapunktować. Mam na myśli mecz jutrzejszy i z kolejnymi bezpośrednimi rywalami, jakim jest Piast i Górnik Łęczna.

 

Czy trener spogląda na tabelę?

 

- Po 30 kolejkach tabela będzie podzielona. Do 30 kolejki trzeba zrobić wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Powiedziałem, że naszym celem jest utrzymanie. Jeżeli będziemy w tej drugiej ósemce, chciałbym mieć tyle punktów, aby po podziale w jak najszybszym czasie zapewnić sobie utrzymanie. Taki jest nasz cel.  Wszyscy zdobywają punkty i będzie ciekawie. My jesteśmy nastawieni na ciężki bój o utrzymanie.

 

tryb

    BILETY NA LECH POZNAŃ

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_online_174cdbb30debfaa25635f1e4d53c2188.jpg

 

Zachęcamy do zakupu biletów w punktach sprzedaży, których pełna lista znajduje się TUTAJ oraz poprzez stronę internetową.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_c199ddb88db1a112e1578518ccb531fe.jpgPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia