TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.03.2017

Tydzień Akcji CAFE 2017: Pełen Dostęp, Pełen Football

Tydzień Akcji CAFE  "Pełen dostęp, Pełen football” jest wyjątkową okazją dla klubów, obiektów, stowarzyszeń i grup kibiców, aby celebrować osoby niepełnosprawne i ważną rolę, którą mogą one pełnić w piłce nożnej i w społeczeństwie.

 

W roku 2013 organizacja CAFE zainicjowała Tydzień Akcji CAFE "Pełen dostęp, Pełen football” w Polsce i na Ukrainie, jako spuściznę prac przy UEFA EURO 2012. Inicjatywa ta jest od tamtej pory z powodzeniem powtarzana co sezon.

 

Osoby niepełnosprawne stanowią największą na świecie grupę mniejszościową (według danych Światowej Organizacji Zdrowia jest to 15% populacji globalnej, a liczba ta rośnie każdego roku). Można przyjąć, że wśród miliarda żyjących obecnie osób niepełnosprawnych jest wielu kibiców piłki nożnej – najbardziej popularnego na świecie sportu. Wielu z tych fanów może wciąż tylko marzyć o uczestnictwie w meczach na żywo, ponieważ wiele stadionów na całym świecie nie zapewnia jeszcze dostępności i włączania.

 

W tym sezonie Tydzień Akcji CAFE "Pełen dostęp, Pełen football” odbędzie się w dniach 4 – 12 marca 2017 roku. 

 

W ramach tego tygodnia  na meczu Arki po raz kolejny, w związku z realizacją projektu audiodeskrypcji sportowej realizowanej przez Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego  przeprowadzone będą transmisje dla osób niewidzących i niedowidzących.

 

Na poprzednich meczach projekt wspierali i relacje realizowali komentatorzy radiowi redakcji arkowcy.pl Tomasz Król i Łukasz Jesionowski.

 

Na mecz z Lechem Poznań Klub przyznał dodatkowe miejsca na sektor GÓRKA, gdzie pojawi się większa grupa osób niedowidzących.

 

Z audiodeskrypcji skorzysta także podczas meczu m.in. trener Michał Globisz, który jest przykładem osoby, którą dotknęła choroba oczu i możliwość skorzystanie z takiego systemu bardzo sobie ceni.

 

Przy okazji przypominamy, że Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego poszukuje wolontariuszy – audiodeskryptorów  do prowadzenia transmisji.

 

Zapisy chętnych do 20.03.2017. Zgłoszenia + krótkie cv prosimy przesyłać na adres stowarzyszeniekgkn@wp.pl   

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Obraz2_381535a33b08706071dc5d74faf0f529.jpg

Podczas 3 edycji akcji CAFE  powstało nagranie  z tłumaczeniem słów Roty dla niesłyszących!

 

Arka wspiera wszelkie działania pomagające osobom niepełnosprawnym w uczestniczeniu w pełnym wymiarze w meczach naszej drużyny.

 

foto: www.cafefootball.eu

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia