TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

16.02.2017

Kary po Legii. Komunikat.

W związku z zachowaniem części kibiców podczas meczu 21. Kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia - Legia Warszawa, Komisja Ligi postanowiła nałożyć na klub Arka Gdynia następujące kary:

 

- 60 000 zł – przy czym zawiesić kwotę 20 000 zł na czas do końca sezonu,

 

- zakaz organizacji wyjazdu kibiców na najbliższe mecze z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin

 

Przypominamy, że to kolejna w tym sezonie kara finansowa (po meczu z Ruchem Chorzów 7000 pln  i po wyjazdowym meczu z Legią Warszawa 10 000 pln) nałożona na nasz Klub.

 

Także wymierne straty wizerunkowe i finansowe przyniosła kara zamknięcia trybun (na meczu z Bruk-Betem Nieciecza i Jagiellonią Białystok) .

 

Wielokrotne apele Klubu, także spikera podczas spotkań, mają na celu wyeliminowanie zachowań negatywnych, które  biją w tysiące prawdziwych kibiców, którym dobro Klubu leży na sercu.

 

Mecz derbowy, mecz z mistrzem Polski czy niedługo z Lechem są świętami, na które wszyscy czekaliśmy 5 długich lat. Nie pozwalajmy, by nieodpowiedzialne zachowanie jednostek niszczyło to, o co wspólnie walczyliśmy przez tyle lat.

 

Pamiętajmy, że kary otrzymywane w warunkach recydywy nie będą  „symboliczne”, a do tego dochodzi działanie, które także uderzyć może bezpośrednio w zespół. Przypominamy, że dwukrotne przerwanie spotkania, jest podstawą do decyzji o przyznaniu walkowera dla drużyny przeciwnej.

 

Arka to My wszyscy i zapewne zdecydowana większość nie zgadza się na takie zachowanie jednostek.

 

Pocieszającym sygnałem jest szybka reakcja Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki, które współpracuje z różnymi grupami kibiców. Stowarzyszenie potępia rzucanie przedmiotami na murawę stadionu. Jako odpowiedzialna organizacja zadeklarowała pokrycie części kwoty nałożonej kary (minimum 15 000 zł).

 

Liczymy, że podobna odpowiedzialnie zachowają się osoby rzucające śniegiem i innymi przedmiotami na murawę. Podajemy numer konta PEKAO SA: 80 1240 1239 1111 0010 1540 1440

 

Informujemy, że skuteczna aczkolwiek spóźniona, interwencja ochrony skutkowała między innymi zwolnieniem biernego pracownika.

 

Bądźmy razem, wspierajmy naszych zawodników, dbajmy o Arkę!

 

Arka Razem!

 

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia